Tczewskie PGRy

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Wałasz
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Otrzymał podziękowań: 13 razy
Kontakt:

Re: Tczewskie PGRy

Post autor: Wałasz » 6 cze 2019, o 09:17

LukaszB pisze:
17 lut 2012, o 17:34
4. PGR Czyżykowo
Ten ostatni interesuje mnie najbardziej, ze wspomnień mojego wujka wiem, że posiadał sady i pierwotnie jego siedziba mieściła się w "dworku" ostatniego właściciela folwarku Czyżykowo. Po tym jak w budynku zakwaterowano pracowników uległ on dewastacji i został zburzony. Na jego miejscu mamy dzisiaj przedszkole. Czy ktoś mógłby dodać coś więcej w tym temacie? Gdzie PGR Piotrowo maił swoje stawy rybne? Kiedy PGR Czyżykowo uległ likwidacji?

To być może majątek Schlesiera. Ale które konkretnie przedszkole i miejsce masz na myśli (adres)?
LukaszB pisze:
31 gru 2013, o 17:18
Odświeżając wątek PGR/ dawnych folwarków tak wyglądał ten z dzisiejszej 30go Stycznia w roku 1881
Obrazek

Ten ceglany "dworek" koło ul. Jabłoniowej był częścią tego folwarku. Czy wiecie może, jaki był/jest adres tej nieruchomości (to chyba ul. 30 stycznia) albo kto był przed wojną właścicielem tego? Czy przypadkiem przed wojną majątek Czyżykowo obejmował również obecne Szklane Domy i osiedle Bema?

ODPOWIEDZ