Stanisław Buczkowski

Znani i nieznani tczewianie; ludzie zasłużeni dla miasta i
honorowi obywatele miasta
Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 100 razy
Kontakt:

Stanisław Buczkowski

Post autor: Big Zbig » 24 sty 2012, o 22:39

Wczoraj dowiedziałem się,że w niedzielę 22 stycznia odszedł na "Wieczną Wartę" Stanisław Buczkowski. W środowisku artystycznym był znanym malarzem i działaczem kulturalnym ,aktywnym zwłaszcza w "Gremium Malarskim" Tczewa. Moje osobiste kontakty ze Stasiem nawiązałem w połowie lat 90-tych w trakcie tworzenia i reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Jego pomoc przy tworzeniu wizerunku godła i insygniów strzeleckich była nieoceniona. Swoistymi perełkami malarskimi Stasia są tarcze strzeleckie, wykonywane z okazji różnych uroczystości strzeleckich.Motywem przewodnim były na nich elementy związane z historią miasta. Są one w większości eksponowane w wieży. Część z nich znajduje się w rękach prywatnych -zwycięzców zawodów strzeleckich z innych Bractw.
ŻEGNAJ.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, o 22:51 przez Big Zbig, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował : 175 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Re: Stanisław Buczkowski

Post autor: be-good » 24 sty 2012, o 22:48

Sprawdziłem szybko w Google i...

chyba się nie mylę, widziałem Go kilka tygodni temu na mszy w Farze; tak jak ja cały czas wodził wzrokiem po elementach jej wystroju...

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 242 razy

Post autor: LukaszB » 24 sty 2012, o 22:54

Wiadomość jest dla mnie prawdziwym szokiem. Znałem Pana Stanisława, zaprezentował wiele swoich prac na naszym profilu http://www.facebook.com/pages/Dawny-Tcz ... ?sk=photos" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Administratorzyriot
Administrator
Administrator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Podziękował : 267 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Post autor: Administratorzyriot » 25 sty 2012, o 00:16

Pan Stanisław był ojcem mojego znajomego z czasów podstawówki, kiedyś byłem częstym gościem w jego mieszkaniu.
Pan Stasiu często podejmował z nami dyskusję i prezentował swoje prace malarskie, miałem też okazję skosztować jego swojskiego wina.

Był bardzo uzdolnionym i pozytywnie nastawionym na świat człowiekiem, będzie nam go brakowało!

Awatar użytkownika

Opiekun forumJadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Podziękował : 226 razy
Otrzymał podziękowań: 241 razy

Post autor: Opiekun forumJadzia » 25 sty 2012, o 01:07

LukaszB pisze:Wiadomość jest dla mnie prawdziwym szokiem. Znałem Pana Stanisława, zaprezentował wiele swoich prac na naszym profilu http://www.facebook.com/pages/Dawny-Tcz ... ?sk=photos" onclick="window.open(this.href);return false;
Oł, matko :o Szkoda... :(

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 221 razy
Otrzymał podziękowań: 242 razy

Post autor: LukaszB » 4 wrz 2012, o 20:20

Serdecznie zapraszamy do Fabryki Sztuk wystawę malarstwa Stanisława Buczkowskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 19.09.2012 r. o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk, przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.

Stanisław Buczkowski (01.05.1956-22.01.2012r.), tczewski artysta, malarstwem zajmował się od zawsze. Najczęściej były to obrazy olejne przedstawiające fragmenty tczewskiej architektury. W jego dorobku artystycznym znajdują się również obrazy przedstawiające pejzaże, martwą naturę oraz sceny o tematyce fantastycznej i marynistycznej. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Tczewskich Domach Kultury, ODK przy Spółdzielni Mieszkaniowej, w Werder – Havel (Niemcy) i w Łodzi. Stanisław Buczkowski należał do Gremium Malarskiego im. Janusza Mokwy znajdującego się w przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Tczewie. Po śmierci Janusza Mokwy, to właśnie Stanisław Buczkowski objął prowadzenie nad pracownią. W tym roku przypada 35-lecie jego pracy artystycznej.
Załączniki
buczkowski.jpg
buczkowski.jpg (224.9 KiB) Przejrzano 99 razy
buczkowski.jpg
buczkowski.jpg (224.9 KiB) Przejrzano 99 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ