Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

Znani i nieznani tczewianie; ludzie zasłużeni dla miasta i
honorowi obywatele miasta
Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#21

Post autor: be-good »

Postać pojawiająca się na kilka sekund w sekwencji otwierającej film Watchmen była mocno inspirowana "naszym" Eisenstaedtem i jego dziełem :) :
irntwn.JPG
irntwn.JPG (141.67 KiB) Przejrzano 1996 razy
irntwn.JPG
irntwn.JPG (141.67 KiB) Przejrzano 1996 razy
(OD 1:25):
[BBvideo 425,350][/BBvideo]
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#22

Post autor: be-good »

Proszę, żeby odpowiedzi były udzielane OSOBA PO OSOBIE
- czekamy aż conajmniej jeden/ jedna kolejny/a Forumowicz(ka) udzieli odpowiedzi:

Obrazek
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#23

Post autor: LukaszB »

Z latareczką pod szyją to Eisenstaedt?

+100 pkt.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#24

Post autor: be-good »

A jakżeż :ok
Ta babeczka obok słynnego tczewiaka z latareczką na szyi to niejaka Marilyn Monroe
Raz latareczkę, raz blondyneczkę... :nose

Obrazek

P.S. Nawet "uszla muszna" się zgadza :)
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#25

Post autor: LukaszB »

Gwoli ścisłości dodajmy, że AE podczas IWŚ służył w artylerii, w 1918 roku został ranny.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#26

Post autor: LukaszB »

Ciekawa historia pojawiła się na http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0,tc ... hpE9X-a8gw" onclick="window.open(this.href);return false;

inister propagandy III Rzeszy, Joseph Goebbels, był jedną z najbardziej wpływowych osób w kraju. Kiedy w 1933 roku pojechał na XV sesję Ligi Narodów, po raz pierwszy spotkał fotografa magazynu Life Alfreda Eisenstaedta, kiedy ten robił mu zdjęcia w parku. Uśmiechał się serdecznie i chętnie dawał się fotografować.
śmiech.jpg
śmiech.jpg (54.86 KiB) Przejrzano 1952 razy
śmiech.jpg
śmiech.jpg (54.86 KiB) Przejrzano 1952 razy
Do czasu..., kiedy dowiedział się, że ten jest Żydem.
wkurz.jpg
wkurz.jpg (46.57 KiB) Przejrzano 1952 razy
wkurz.jpg
wkurz.jpg (46.57 KiB) Przejrzano 1952 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#27

Post autor: zet48 »

Ma ktoś dostęp do zapisu video z dyskusji przeprowadzonej przez Kociewski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w 2009 roku? Niestety nie pamiętam dokładnej daty tego spotkania. Pamiętam za to bardzo ciekawy referat o naszym fotografie.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#28

Post autor: zet48 »

Niedawno w internecie (na demotach) pojawiła się kolorowa wersja zdjęcia Josepha Goebbelsa
Załączniki
gallery_1381741683_523817.jpg
gallery_1381741683_523817.jpg (173.98 KiB) Przejrzano 1922 razy
gallery_1381741683_523817.jpg
gallery_1381741683_523817.jpg (173.98 KiB) Przejrzano 1922 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Ewa Ż.
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2013, o 15:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#29

Post autor: Ewa Ż. »

zet48 pisze:Ma ktoś dostęp do zapisu video z dyskusji przeprowadzonej przez Kociewski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w 2009 roku? Niestety nie pamiętam dokładnej daty tego spotkania. Pamiętam za to bardzo ciekawy referat o naszym fotografie.
O jej, naprawdę ktoś to jeszcze pamięta? takie stare dzieje? to miło, bo to ja wygłosiłam ten referat na zaproszenie zrzeszenia, jakoś tak chyba w czerwcu 2009 roku. Było naprawdę ciekawie, a nawet w pewnym momencie gorąco, ponieważ jakaś oburzona Pani podsumowała go stwierdzeniem, że ona rozumie, kiedy mówi się o Polakach patriotach, ale nie widzi sensu, aby opowiadać o Żydzie, sic, tak było, pamiętam to, jak dziś. Wobec jej ataku najpierw osłupiałam, a potem pomyślałam, że mój temat chyba nie był nudny, skoro wywołał tak gwałtowną reakcję. Cieszę się, że to pamiętasz i że moja opowieść o Eisenstaedt-cie wydała Ci się ciekawa. Po tamtym doświadczeniu to dla mnie ważne.
Cieszę się, że się tutaj zalogowałam. To mój pierwszy post, więc witam pięknie wszystkich uczestników forum. Z tego, co sobie poczytałam, forumowicze z Dawnego Tczewa nie ograniczają swojego horyzontu, tak jak tamta pani, więc miło mi do was dołączyć :)
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Alfred Eisenstaedt - Fotożurnalista Stulecia

#30

Post autor: zet48 »

Ewa Ż. pisze:O jej, naprawdę ktoś to jeszcze pamięta? takie stare dzieje? to miło, bo to ja wygłosiłam ten referat na zaproszenie zrzeszenia, jakoś tak chyba w czerwcu 2009 roku. Było naprawdę ciekawie, a nawet w pewnym momencie gorąco, ponieważ jakaś oburzona Pani podsumowała go stwierdzeniem, że ona rozumie, kiedy mówi się o Polakach patriotach, ale nie widzi sensu, aby opowiadać o Żydzie, sic, tak było, pamiętam to, jak dziś. Wobec jej ataku najpierw osłupiałam, a potem pomyślałam, że mój temat chyba nie był nudny, skoro wywołał tak gwałtowną reakcję. Cieszę się, że to pamiętasz i że moja opowieść o Eisenstaedt-cie wydała Ci się ciekawa. Po tamtym doświadczeniu to dla mnie ważne.
Cieszę się, że się tutaj zalogowałam. To mój pierwszy post, więc witam pięknie wszystkich uczestników forum. Z tego, co sobie poczytałam, forumowicze z Dawnego Tczewa nie ograniczają swojego horyzontu, tak jak tamta pani, więc miło mi do was dołączyć :)
Serdecznie witamy na naszym forum :)
...a referat pamiętamy. W szczególności miłe porównanie Eisenstaedta do postaci Hobbita :ok Bardzo szczegółowo i ciekawie wtedy przedstawiłaś osobę fotografa, szkoda tylko, że nigdzie nie opublikowano nagrania z całej tej dyskusji.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ