
Aukcyjne fotki:
Szukając informacji natknęłam się na takie wzmianki...
Alfons Keiling reklamował swój skład obuwia w kalendarzu. Adres tam wskazany to dzisiejszy pl. Hallera 24, czyli apteka. Dziwi mnie to, bo przecież tam zawsze była apteka, a nie sklep z obuwiem

W 1934 r. Alfons poślubił Wacławę Radziejewską:
Pan Keiling ofiarą oszusta:
W 1936 r. skład obuwia znajdował się na ul. Mickiewicza:
Natomiast...
W księdze adresowej z 1924 r. pojawia się nazwisko Keileng (Stefan/Stefania). Można założyć, że poprawny zapis to Keiling (w księdze można znaleźć pomyłki/literówki). Skład obuwia mieścił się przy ul. Mestwina (budynek już nie istnieje):
Na forum znajdziemy info, że Stefan Keiling wraz małżonką byli właścicielami kamienicy przy Okrzei 18 (zapewne to ten ten Stefan z księgi adresowej - ul. Mestwina):
viewtopic.php?f=95&t=1780
Stefan Keiling (ten z Mestwina zapewne) oraz Wacława Keiling (żona Alfonsa zapewne) zostali wpisani do II grupy niemieckiej listy narodowej. O aktach w sprawie ich rehabilitacji:
Wacława: https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetail ... age=1&url=[|typ=0]
Stefan: https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetail ... age=1&url=[|typ=0]
W necie natknęłam się również na informacje w sprawie syna Wacławy i Alfonsa. Ich syn, Jerzy, internowany był w Strzebielinku:
http://www.gdynia-1980.pl/pdf/internowani.pdf
https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/108471
A na koniec dodam jeszcze, że w Kociewskim Magazynie Regionalnym (nr 53, 2006 r.) pojawiła się informacja o tym, że w 1929 r. szewstwem zajmował/a się F. Keiling przy ul. Pocztowej.
Rodzina silnie związana z obuwiem, kurka wodna
