Nowe dochodzenie Prokuratora

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
tomek15
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 330
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:08
Lokalizacja: Niemcy
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Nowe dochodzenie Prokuratora

#1

Post autor: tomek15 »

W ostatnich tygodniach na terenie Powiatu Tczewskiego pojawily sie listy ktore nadeszly od Prokuratora ktory wznowil sledztwa w sprawie mordow dokonanych przez okupantow w okresie 1939-1945. Chodzi tu o postepowania ktore zostaly zawieszone lub wstrzymane na przelomie lat 1960 – 1980.Chodzi tu glownie o postepowania karne ktore byly prowadzone na podstawie dekretu z 31 sierpnia 1944 zwanego potocznie „sierpniowka“. Dekret ten powstal na wschodzie jako podstawa prawna do scigania oraz karania zbrodniarzy wojennych dzialajacych na szkode ludnosci Polskiej. Prokurator rozeslal listy miedzyinnymi do rodzin osob rozstrzelanych na swinskim rynku.
Ciekawe jest jednak to, ze pan Prokurator jako osoba PRAWA w swoim liscie pisze o sprawach ktore nie sa zgodne z pradwa. Mam tu na mysli np. jego stwierdzenie,ze miejsce ukrycia cial rozstrzelanych przez niemcow osob nie jest znane. Tymczasem juz w pierwszym dochodzeniu na ktore powoluje sie pan Prokurator odnosnie tej zbrodni czlonkowie rodzin zeznali, ze ciala rozstrzelanych czlonkow rodzin rozpoznali podczas dokonywanych ekschumacji w Szpegaskim lesie. Piszac w swoim liscie o zamordowanych pisze on, ze na swinskim rynku rozstrzelano 12 Polakow i 1 Żyda! Takiego podzialu niedokonali nawet Niemcy po dokonaniu zbrodni, pisali i mowili oni o 13 Polakach a nie 12 Polakach i 1 Żydzie!
Ciekawe czym kierowal sie prokurator wznawiajac swoje dochodzenia watpliwe jest bowiem aby prokurator wpadl na nowy trop zbrodniarzy lub nowych swiadkow po uplywie wielu dziesiatek lat. Od wielu lat jest wiadomo, ze to Isendick jest osobiscie odpowiedzialny za mord na swinskim rynku. Wiadome jest tez od dziesiatek lat, ze Isendick zginol wraz z zona i corkami w 1945 roku w Gdansku.

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7741
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 432 razy
Otrzymał podziękowań: 397 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowe dochodzenie Prokuratora

#2

Post autor: LukaszB »

Może prokurator będzie chciał ustalić pomocników mordu, osób które poszukujemy be-good @ Reinhold Isendick-okupacyjny starosta Tczewa" onclick="window.open(this.href);return false;?
Nie wydaje mi się aby po tylu latach odkryto jakieś nowe fakty. Szkoda że w latach 40tych i 50tych część aparatu "sprawiedliwości" zajmowała się tępieniem podziemia a nie ściganiem zbrodniarzy.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Autor Tematu
tomek15
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 330
Rejestracja: 7 lip 2011, o 18:08
Lokalizacja: Niemcy
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Re: Nowe dochodzenie Prokuratora

#3

Post autor: tomek15 »

To wlasnie dzieki "sierpniowce" wykonczono wiekrzosc "wrogow wladz komunistycznych" zaledwie 1/4 skazanych i zabitych to byli zbrodniarze wojenni reszta to niewygodny element dla nowych komunistycznych wladz. Na podstawie tego wlasnie przepisu karano miedzyinnymi AK-owcow oraz dzialaczy innych organizacji podziemnych.

Niestety prokurator w uzasadnieniu swojego wznowienia sprawy scigania zbrodniarzy wojennych opiera sie tylko na Polskiej dokumetacji pomijajac w zupelnosci przesluchania swiadkow i podejzanych o ktore prosili oraz zlecili Prokuraturze Niemieckiej.
Samo wznowienie sprawy wzbudzilo u co niektorych rodzin niesmak gdyz prokurator poprosil o przekazanie mu wszelkich dostepnych materialow np.zdjecia,opisy itd.

A moze to tylko ma na celu zebranie nie nowych dowodow dla wyjasnienia zbrodni a zebranie NOWYCH MATERIALOW ARCHIWALNYCH !!!!
Tak przynajmiej twierdza co niektorzy czlonkowie rodzin pomordowanych osob gdyz maloprawdopodobne jest aby bylomozna wprowadzic cos nowego do tych tak warznych i juz od dawna posiadanych dokumetow.

ODPOWIEDZ