Plac zabaw w Parku Kopernika

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#11

Post autor: Jadzia »

Tak, ja znalazłam. Ciąg dalszy byłby prawie jak w dowcipie. Moje dziecko się rwało do zabawy z tym, nad czym pochyliła się mama :facepalm
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#12

Post autor: zet48 »

Sądząc po kolorze kości to szczęka jest dość stara ...myślę że to szczątki pochowanego na byłym cmentarzu ewangelickim człowieka
Tak na marginesie jeśli zgłosiłaś to na policję to prasa lokalna się tym na 100% zainteresuje :hyhy

Możesz wskazać na mapie miejsce gdzie znalazłaś żuchwę?
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#13

Post autor: Jadzia »

Zastanawiałam się co z tym "fantem" zrobić. Nie jestem specem od anatomii, jednak wszystko wskazywało, że to ludzkie szczątki (uzębienie i miejsce znalezienia). 112...
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#14

Post autor: be-good »

Jadzia pisze:Zastanawiałam się co z tym "fantem" zrobić. Nie jestem specem od anatomii, jednak wszystko wskazywało, że to ludzkie szczątki (uzębienie i miejsce znalezienia). 112...
Nie wiem, czy wypada przy takim poście wystawiać pochwałę; widzimy (w każdym razie ja widzę pierwszy raz) na własne oczy dowód na to, że plac w środku miasta to de facto nieekshumowane cmentarzysko :(
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#15

Post autor: Jadzia »

be-good pisze:widzimy (w każdym razie ja widzę pierwszy raz) na własne oczy dowód na to, że plac w środku miasta to de facto nieekshumowane cmentarzysko :(
Ja też na własne oczy widzę pierwszy raz, jednak już wcześniej (w wątku o synagodze chyba) pisałam, że podczas remontu (zasilanie) fontanny, pracownicy natknęli się tam na ludzkie szczątki...
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#16

Post autor: LukaszB »

Policja musi ja zbadac i wtedy bedziemy mieli pewnosc czy jest to stara kosc. Pamietacie jak w zeszlym roku znaleziono czaszke na suchych? Na poczatku byla mowa o czasach II wojny ale potem okazala sie jak najbardziej wspolczesna.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#17

Post autor: zet48 »

http://www.old.portalpomorza.pl/aktualnosci/9/17139" onclick="window.open(this.href);return false; ...czekamy na dalszy rozwój wydarzeń
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Plac zabaw w Parku Kopernika

#18

Post autor: zielu »

Prokuratura zakończyła w zeszłym miesiącu śledztwo w sprawie żuchwy. Z analizy antropologicznej oraz z opinii z zakresu medycy sądowej wynika, że oba fragmenty kości żuchwy należą do tej samej osoby (niekompletność uniemożliwia ocenę jej płci). Obecność zębów stałych i ich bardzo dobry stan wskazuje na to, że kości należą do osoby młodej, w wieku ok. 20 - 30 lat. Teraz najważniejsze - prawdopodobnie szczątki pochodzą od osoby zmarłej 50-70 lat temu. W toku śledztwa nie ustalono w jaki sposób szczątki te znalazły się w parku.
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
ODPOWIEDZ