„Pan Polewicz. Reportaż historyczny”

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

„Pan Polewicz. Reportaż historyczny”

#1

Post autor: LukaszB »

Pomysł na książkę-reportaż o p. Polewiczu powraca :ok Dzisiaj miałem spotkanie z Jakubem Szlachetko, współautorem publikacji wspomnień p. Polewicza. Dysponuje on materiałem z rozmów z p. Mieczysławem oraz zdjęciami przekazanymi przez rodzinę. My zajęlibyśmy się opisem Tczewa w okresie międzywojennym i fotografiami kamienicy Polewiczów. ::dawnytczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: „Pan Polewicz. Reportaż historyczny”

#2

Post autor: LukaszB »

Tak jak wspominałem zostaliśmy zaproszeni do współtworzenia książki o Mieczyslawie Polewiczu. Będzie ona reportażem połączonym z komentarzem do czterech najważniejszych rozdziałów z jego wspomnień:dzieciństwo w okresie międzywojennym (Tczew), Kampania Obronna 39 i okupacja, Powstanie Warszawskie, obóz jeniecki. My pomożemy zrekonstruować miejsce życia Polewicza bo wiemy jak ważnym miastem był Tczew w jego życiu. Na początek należy zebrać jak najwięcej materiałów:
- książek historycznych;
- opracowań o Tczewie;
- opracowań o Polewiczu (prasa lokalna)
- zdjęcia;
- wywiady i wspomnienia.

Jak myślicie z kim warto o p. Polewiczu rozmawiać?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ