25 lat przyjaźni Tczew i Witten

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7728
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 426 razy
Otrzymał podziękowań: 391 razy
Płeć:
Kontakt:

25 lat przyjaźni Tczew i Witten

#1

Post autor: LukaszB »

W tym roku mija 25 lecie współpracy pomiędzy miastami Tczew - Witten w związku z czym dostaliśmy prośbę z Niemiec od Petera.

W roku 1990 została podpisana przyjacielska umowa pomiędzy miastami. Jednak w 1975 została zorganizowana, przez VHS Witten (ośrodek oświaty pozaszkolnej), pierwsza podróż do Tczewa. To zapoczątkowało rozwijające się kontakty w czasach politycznych zmian w Europie. Dzięki temu była możliwość utworzenia przyjacielsko miast, a potem partnerstwo miast.

Szukamy ludzi, także w Tczewie, którzy w ostatnich latach mieli kontakty czy udzielali się we współpracy miast, mają jakiekolwiek wspomnienia z tego okresu.Szukamy Państwa relacji w celu udokumentowania "żyjącej" współpracy miast, relacji, podróż, rozmów, współpracy, która została zrobiona przey miasta. W Witten mamy już przyjaciół partnerstwa miast, którzy już wpisali swoje wspomnienia:

http://www.tczew-witten.de/25

Jeżeli Państwo są przygotowani na wywiad, proszę napisać do nas lub podzielić się z nami wiadomościami.
Będziemy obchodzić w Witten 25-lecie z programem »Tydzień Polski« w dniach: od 21. kwietnia do 21. maja 2015. Byłoby nam miło, jeżeli Państwo mogliby jak najszybciej napisać do nas, abyśmy mieli wystarczająco czasu przygotować dokumentację i artykuł w gazecie.

"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ