"Świętujemy wolność"

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7358
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 230 razy
Otrzymał podziękowań: 254 razy
Płeć:
Kontakt:

"Świętujemy wolność"

#1

Post autor: LukaszB » 17 paź 2014, o 07:19

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza mieszkańców Tczewa w wieku 60+ do udziału w programie pn. Świętujemy Wolność". Jest to element Programu Działaj Lokalnie VIII Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundacji Pokolenia. Tczewskie działania finansowane są ze środków Gminy Miejskiej w Tczewie.

Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku czeka na wspomnienia seniorów z okresu przemian demokratycznych. Całość posłuży przyszłym pokoleniom.
W ramach projektu organizatorzy zachęcają do opisywania swoich wspomnień z okresu przemian demokratycznych w latach 89/90, co pomoże stworzyć wyjątkową kronikę, która zasilać będzie zbiory Sekcji Historii Miasta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie, partnera projektu. Wspomnienia zostaną udostępnione czytelnikom i zachowane dla przyszłych pokoleń. Opracowania wspomnień przyjmowane są w każdą środę od godz. 10:00 do godz. 13:00 w siedzibie biura Uniwersytetu III Wieku w Tczewie (w Fundacji Pokolenia) przy ul. Obr. Westerplatte 6 lub mailowo:mariabanna@wp.pl
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ