Otwarte zabytki

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Otwarte zabytki

#1

Post autor: LukaszB »

Mamy okazję włączyć się do fantastycznej akcji http://www.otwartezabytki.pl/pl/strony/o-projekcie. Polega ona w dużym skrócie na ułatwieniu obywatelom dostępu do wiedzy o polskich zabytkach i zaangażować do działań na rzecz ich ochrony. Powstał serwis internetowy, który umożliwia swobodne edytowanie katalogu oraz wykorzystanie aplikacji służących m.in. do monitorowania i alarmowania o stanie zabytków, do tworzenia mapy zabytków oraz dodawania nowych obiektów do wspólnego katalogu. Coś dla nas ::dawnytczew
Kto ma ochotę dodać opisy? http://otwartezabytki.pl/pl/relics?utf8 ... ace]=tczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Otwarte zabytki

#2

Post autor: LukaszB »

Dzisiaj byłem na szkoleniu z obsługi tej platformy, ale okazał się ona bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. W gratisie małą grupa przeszliśmy po trasie przyszłej gry miejskiej dotyczącej miasta kolejarzy. :) A co najważniejsze pierwszy raz w życiu byłem wewnątrz okrąglaka :yahoo Tak się nam poszczęściło, ze akurat wwożono do niego puszki :tczew ::dawnytczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Otwarte zabytki

#3

Post autor: Jadzia »

LukaszB pisze:Polega ona w dużym skrócie na ułatwieniu obywatelom dostępu do wiedzy o polskich zabytkach i zaangażować do działań na rzecz ich ochrony.
Super! Myślę, że jakoś się podzielimy zadaniami - wyznaczysz, jak olłejs :lol:
LukaszB pisze:A co najważniejsze pierwszy raz w życiu byłem wewnątrz okrąglaka :yahoo
Aja mi dzisiaj próbowała wytłumaczyć, w którym miejscu Cię widziała. Myślałam, że pitoli i miała jakieś zwidy :facepalm :ok
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Otwarte zabytki

#4

Post autor: LukaszB »

Okrąglak wewnątrz wygląda niesamowicie, choć metalowe słupy podtrzymujące konstrukcje zostały przemalowane na jakiś srebrny kolor, wyglądają na zabezpieczone przed korozją.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ