Park w projekcie miejskim

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Park w projekcie miejskim

#1

Post autor: MTTczew »

Mam do Was prośbę, potrzebuję do projektu miejskiego jaki realizujemy w Tczewie a dokładnie o Parku Miejskim informacji takich jak historia, co, kiedy, przez kogo etc. zostało utworzone, co możemy zobaczyć, co się znajduje w parku... Wasze historię te starsze i współczesne, może ktoś miał tam pierwszą randkę, został pobity, wyprowadza psa. Informacje co do jakiegoś bardzo ważnego wydarzenia, które miało miejsce w parku. Informacje o słynnej "esce", wykorzystanie jakiś wzniesień, zegara słonecznego, cokolwiek co się z Parkiem wiąże. Jeszcze informacje nt. zegara słonecznego... bo to jest główny nasz pkt, na kórym chcemy sie skupić czyli Odczucia, Pierwsze wrażenie, wady, zalety etc.

O co chodzi z projektem miejskim?
Jestem studentem Geografii i wspólnie z kolegami, których namówiłem do tego by projekt ten zrealizować w Tczewie ze względu na to, że dla nich Nasze miasto jest miejscem obcym i nieznanym a w projekcie chodzi o to by miejsce obserwować i poznawać.

"Ich zadaniem (czyli studentów) jest określenie tego, co buduje historię miejsca, odkrycie nici powiązań, które łączą indywidualne, praktyczne doświadczenie miejsca z materiałem badawczym zgromadzonym na jego temat. Zadanie to wymaga dotarcie do mieszkańców i użytkowników opisywanych miejsc. Często ich zaangażowanie oraz pomoc, jakiej udzielili studentom przyniosły niezwykle ciekawe i odkrywcze wyniki badań,..."

Źródło: http://projektmiejski.geografia.univ.gda.pl/main.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#2

Post autor: zet48 »

Pierwszy informacje możesz wyczytać już w pierwszym poście tematu o Parku Miejskim :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

geo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 303
Rejestracja: 9 lut 2011, o 19:00
Lokalizacja: Lunały a teraz Kunzendorf
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#3

Post autor: geo »

MTTczew pisze:dla nich Nasze miasto jest miejscem obcym i nieznanym
A to niestety smutna prawda o mieszkańcach 3miasta, Tczew to myślą, że gdzieś w Bieszczadach leży.
Saganowa widzę co roku ten sam temat gniecie :D

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#4

Post autor: MTTczew »

zet48 tak zgadza się, ale są też i inne informacje, które by się przydały.

Jak tu przyjechali to pierwsze ich wrażenie, że pełno marketów... Potem przy wyborze miejsca przeszliśmy się po Starym Mieście, i rewitalizacja im się nie podoba, wgl nie czuć klimatu. Najbardziej rozbawił ich zegar a przede wszystkim to, że nie da się z niego wyczytać godziny, ale też i jego zastosowanie przez młodzież. Celowanie w słupy godzinowe kopiąc piłkę...

Tak, jak to UG w Gdyni też był spis inwentaryzacyjny jak co roku...
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#5

Post autor: zet48 »

Czytałeś książkę Romana Landowskiego "Tczew w czasie i przestrzeni" ? ...jest tam obszerny rozdział poświęcony Parkowi Miejskiemu.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Autor Tematu
MTTczew
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 83
Rejestracja: 31 paź 2011, o 09:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#6

Post autor: MTTczew »

Ooo zapomniałem, mam ją nawet :)

Chodziło mi raczej o jakieś sytuacje związane z parkiem, np. tu poznałeś swoja drugą połówkę, tu Cię pobili, albo cokolwiek innego, tu się bawiłeś , szukałeś itd. WSZYSTKO :)
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#7

Post autor: Jadzia »

MTTczew pisze:Chodziło mi raczej o jakieś sytuacje związane z parkiem, np. tu poznałeś swoja drugą połówkę, tu Cię pobili, albo cokolwiek innego, tu się bawiłeś , szukałeś itd.
Hmmm.... Z moich wspomnień, które są tylko zasłyszanymi opowiastkami z dzieciństwa (lata 80-te), park nie był miejscem bezpiecznym (dla kobiet :nea ). Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia. Połówkę, to tutaj raczej pożegnałam, mnie nie pobili, a cokolwiek innego - miejsce towarzyskich spotkań ;) Z tego co mogę zaobserwować, to park do dzisiaj jest miejscem "schadzek", ale niestety średnie wrażenie... Poza tym, liczyły się górki do zjeżdżania na sankach (i nie tylko) - o czym już tutaj pisaliśmy, no i amfiteatr, w którym np. gromadziły się szkoły w związku z akcją topienia marzanny :lol: Oj, sporo wspomnień, ale nie wszystkie nadają się do forumowych pogaduszek ;)
Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 670
Rejestracja: 30 sty 2011, o 17:30
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#8

Post autor: aga_piet »

Chyba nie tylko jadziowe wspomnienia nie nadają się do forumowych pogadanek ;) W mojej kamienicy (na Paderka) krążą legendy o gwałtach i takich tam...
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#9

Post autor: Jadzia »

aga_piet pisze:W mojej kamienicy (na Paderka) krążą legendy o gwałtach i takich tam...
Czyli coś w tym jest :scratch Pamiętam, że przestrzegano przed samotnymi przechadzkami po parku (mnie to oczywiście nie dotyczyło, bo za mała byłam).
Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Park w projekcie miejskim

#10

Post autor: zet48 »

Policja mała nawet projekt patrolowania parku ...ale nawet po wybudowaniu szerokiej drogi biegnącej przez całą długość parku - patroli jest bardzo mało.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ