Mukolinkowa pomoc Noworoczna

Awatar użytkownika

Autor Tematu
Emiii
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 118
Rejestracja: 5 cze 2012, o 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Mukolinkowa pomoc Noworoczna

#1

Post autor: Emiii » 21 lis 2014, o 22:46

Córeczka mojej koleżanki choruje na mukowiscydozę. Z racji tego, że ona sama niedawno zaczęła mieć problemy zdrowotne, postanowiłam pomóc w zbiórce fantów na aukcję charytatywną, która odbędzie się podczas corocznego koncertu Harcerskiej Orkiestry Dętej w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie na początku przyszłego roku.

Każda osoba chętna i chcąca w jakiś sposób wspomóc walkę Zuzi z mukowiscydozą może przesłać małą, drobną rzecz najlepiej nie używaną, która zostanie przeznaczona właśnie na tę aukcję. Wszystkie zebrane w ten sposób środki pieniężne zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Zuzi.

Jeśli ktoś z Was zdecyduje się wesprzeć naszą akcję proszę o kontakt na adres mailowy manufakturanaskarpie@gmail.com, poprzez prywatną wiadomość, ewentualnie FB.

Aby przybliżyć Wam kim jest nasza Zuzka i czym jest Mukowiscydoza umieszczam kilka słów wyjaśnień.

Zuzia w kwietniu skończy 5 lat i od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Jest to ciężka choroba genetyczna. Atakuje głownie płuca, a także jelita, wątrobę i trzustkę. Każdy choruje inaczej, ale wszystkich łączy choroba. Niestety na dzień dzisiejszy jest to choroba nieuleczalna.

U naszej mukolinki choroba zaatakowała zarówno płuca, jak i układ pokarmowy. Gęsta i lepka wydzielina gromadząca się w płucach, powoduje zablokowanie przewodów płucnych o mniejszym przekroju, stając się doskonałą pożywką dla bakterii. Powoduje to ostre i przewlekle stany zapalne płuc i oskrzeli. Jeśli chodzi o układ pokarmowy to problemem jest trzustka i wątroba. Brak enzymów trzustkowych powoduje, że organizm nie wchłania pokarmu.

To tylko ogólne i częściowo opisane problemy z jakimi zmaga się Zuzia. Na leczenie mukowiscydozy składają się następujące elementy:
- Fizykoterapia oddechowa - kilka razy dziennie robienie inhalacji, a potem drenaż.
- Antybiotykoterapia - stosowana okresowo, polega na 2-3 tygodniowej hospitalizacji. Większość antybiotyków podawana jest dożylnie.
- Podawanie enzymów trawiennych - muszą być podawane regularnie przy każdym posiłku, aby umożliwić choćby częściowe wchłanianie pokarmu przez organizm.

Leczenie mukowiscydozy jest bardzo kosztowne. Składają się na nie drogie leki specjalistyczne, witaminy, różne odżywki oraz sprzęt rehabilitacyjny. Niestety rodzice w obecnej sytuacji nie są w stanie samodzielnie sfinansować kosztów leczenia.

Więcej o Zuzi możecie przeczytać na stronie Fundacji, która wspiera Zuzię --> http://zuzannakoszalka.webnode.com/

DZIĘĘĘĘKUUUUJĘĘĘ! :)
"Są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu..." xD
Paulo Coelho

ODPOWIEDZ