Zbiórka żywności na święta dla potrzebującej rodziny

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 157 razy
Otrzymał podziękowań: 188 razy

Zbiórka żywności na święta dla potrzebującej rodziny

Post autor: LukaszB » 19 gru 2012, o 11:40

Dotarła do nas prośba o wsparcie przedświąteczne dla rodziny znajdującej się w bardzo ciężkiej sytuacji.

Zwracam się do Was z nietypową prośbą, charytatywną. Zdaję sobie sprawę, że wielu pośród Was włączyło się w różne akcje charytatywne, ale może ktoś jeszcze nie, a chciałby. Jest ku temu okazja. Wystarczy zakupić jeden towar spożywczy do 5 zł, aby pomóc przeżyć święta potrzebującej rodzinie. Mam nadzieję, że towaru zbierzemy tyle, że przeżyją w spokoju jeszcze kilka dni po świętach.

Otóż w miejscowości Międzyłęż niedaleko Walichnów mieszka wdowa z trójką dzieci. Najstarszy syn chodzi do 1 klasy gimnazjum, średni syn do 6 klasy podstawówki, a córka do 3 klasy podstawówki. Po śmierci ojca popadli w biedę. Ojciec ich utrzymywał, mają niewielkie pole. Nie mają sprzętów rolnych, stąd pole orali w ten sposób, że synowie ciągnęli matkę, która niosła sprzęty do orki, które normalnie ciągnie ciągnik. Ale pole ich nie utrzyma. Matka nie jest w stanie bez pomocy życzliwych osób wyżywić dzieci, nie wspominając o innych potrzebach. Matka dzieci nie ma pracy, a w tej okolicy o jakąkolwiek pracę naprawdę trudno. Nie otrzymują pomocy z GOPSu, (będę o tym rozmawiał z burmistrzem Pelplina!) ani z organizacji charytatywnych, bo tam po prostu ich nie ma, nie docierają.

Ta uboga rodzina ma problem po prostu z wyżywieniem się. Dotarły do mnie sygnały od nauczycieli uczących dzieci i z prośbą o pomoc.
Zwracam się do Was, do każdego, kto chciałby wspomóc na święta tę rodzinę i kupić JEDEN ARTYKUŁ SPOŻYWCZY. Proponuję zmieścić się w cenie do 5 zł, aby nikogo nie obciążyło to zbyt bardzo. Mam już odpowiedź od kilku osób. Ktoś da worek ziemniaków, inny 30 jajek itd. Proszę zainteresowane osoby o kontakt ze mną.

Towar można dostarczyć do mnie do domu lub podjadę po niego. Odpalam auto gwiazdora w najbliższą środę o 19.00 i do 22.00 będę jeździł i odbierał towar od Was, w dowolnym miejscu i godzinie. Dostosuję się. W czwartek przekażę żywność nauczycielce z Wielkich Walichnów i razem z nią pojadę przekazać tej rodzinie. Od razu mówię, że akcja ma charakter doraźny i nie będę apelował częściej niż raz w roku, przed Świętami Bożego Narodzenia.
Zainteresowanym proponuję zakup jednego z poniższych towarów: olej, makaron, kasza, ryż, cukier, mąka, czekolada.
Bardzo proszę zainteresowanych o odpowiedź. Do zobaczenia w środę.

Wszystkie osoby zainteresowane wsparciem proszę o pw do mnie. Przekaże organizatorowi wasze adresy i godziny kiedy będziecie w domach, żeby przekazać żywność.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:

Re: Zbiórka żywności na święta dla potrzebującej rodziny

Post autor: LukaszB » 24 gru 2012, o 23:46

Otrzymaliśmy podziękowanie od organizatora zbiórki:

Szanowni Państwo, zanim przejdę do życzeń, krótko przedstawię informację co zebraliśmy i jaka była reakcja rodziny, której pomogliśmy.

Otóż. Wysłałem tylko ponad dwadzieścia maili, ale maile pączkowały dalej, przekazywano je. W efekcie odzew był dużo większy niż liczba wysłanych maili. Dziękuję za rozpropagowanie informacji.

A teraz do sprawozdania. Zebraliśmy wiele artykułów: spożywczych i środków czyszczących. Najpierw przejdę do spożywczych. Jest tego tyle, że rodzina z Międzyłęża po pierwsze przeżyje naprawdę piękne święta, ale nie tylko.

Starczy towaru i do Nowego Roku i z pewnością na jeszcze jego początek. Mama dzieci dziękowała z łzami w oczach. Prosiła, abym przekazał Państwu jej szczere podziękowania. Kiedy przywieźliśmy dary, pani jak zobaczyła ile tego jest, powiedziała, że podzieli się z sąsiadami, bo oni mają także biedę.

Pierwszy raz zdarzyło mi się, że osoba obdarowana, pomyślała też o innych. Bardzo to piękne, mnie wzruszyło, szczególnie jak widziałem w jakich warunkach żyje ta rodzina, dla której zbieraliśmy dary. Ludzie biedni, bardzo biedni, a mimo to ludzie radośni i chcący się dzielić z innymi.

Córka (najmłodsze dziecko), kiedy zobaczyła słodycze, mówiła że oni nie jedzą takich dobrych, tylko szklaki (landrynki). Dzieci radosne, szczęśliwe szczególnie ze słodyczy. Matka szczęśliwa z produktów, cieszyła się, że z tych produktów porobi także ciasta na święta.

Dary przekazywała pani nauczycielka ucząca dzieci tej pani, ja byłęm również obecny. Matka mówiłą, że chciałaby sama zapewnić dzieciom wszystko, widać jak bardzo się o nie stara, ale nie daje rady i dziękuję DOBRYM LUDZIOM, za których będzie się modliła codziennie (cytuję).

A w darach od nas znalazło się wszystko co potrzebne na wigilijny stół i wiele innych artykułów używanych na co dzień: śledzie, barszczyki, mąki, pierogi, cukier, sól, soki, napoje, dżemy, fasolka po bretońsku, majonezy, groszki, kukurydza, parówki, filety z makreli, konserwy, sosy, czekolady i inne słodycze, pomarańcze, marcepan, długopisy, zeszyty, daktyle, masła, margaryny, ser, serki topione, koncentraty, liść laurowy, pieprz, herbaty, kawy, mleka, makarony, kasze, ryż(e), chrupki śniadaniowe, cukier puder, zupki, kisiele, budynie, ćwikła, figi, rosoły, musztarda, kiełbasy, ogórki, masło orzechowe, pasta kanapkowa, jajka, olej, itp. Ponadto zebraliśmy m.in. proszek do prania, mydła, płyny do mycia.

A więc dziękuję za odzew i kończąc życzę Wesołych Świąt.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

majkaistefan
Reakcje:

Post autor: majkaistefan » 9 lis 2013, o 21:47

Witam!
W tym roku tez beda swieta.Co dalej z tymi ludzmi?

majkaistefan

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:

Post autor: LukaszB » 10 lis 2013, o 09:47

majkaistefan pisze:Witam!
W tym roku tez beda swieta.Co dalej z tymi ludzmi?

majkaistefan
Święta na szczęście są co roku ;) Jestem w kontakcie z organizatorem zeszłorocznej akcji, czekam na odpowiedź.

majkaistefan
Reakcje:

Post autor: majkaistefan » 25 gru 2013, o 11:16

Witam!
Cytat:
"Mimo, że żyjemy w XXI wieku, w europejskim państwie należącym do strefy dobrobytu Unii Europejskiej okres Świąt Bożego Narodzenia dla niektórych rodzin nie jest radosny. Jest głodny. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć potrzebującą rodzinę zachęcam do odwiedzin tematu"
Rozumiem zatem ze granica dobrobytu przesunela sie niepostrzezenie w strone Moskwy.Oby tak dalej.

Zyczymy wszystkim Wesolych i dostatnich Swiat.

Pozdrawiamy. Majka i Stefan.

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:

Post autor: LukaszB » 25 gru 2013, o 14:18

majkaistefan pisze:Rozumiem zatem ze granica dobrobytu przesunela sie niepostrzezenie w strone Moskwy.Oby tak dalej.
Dobrobyt i bieda nie mają granic geograficznych, czasami podział przebiega wzdłuż tego samego domu. Nawet w wydawałoby się bogatych Niemczech setki tysięcy ludzi żyje w biedzie. Na szczęście sytuacja rodziny, która pomagaliśmy w zeszłym roku poprawiła się i w tym roku akcja nie była organizowana.

Ze świątecznymi pozdrowieniami!

majkaistefan
Reakcje:

Post autor: majkaistefan » 25 gru 2013, o 15:49

Witam!
Cytat:
"W Niemczech setki tysięcy ludzi żyje w biedzie."
Takiej "niemieckiej" biedy zyczylbym wielu rodzinom nie tylko w polsce.Przy takim postrzeganiu sprawy dalsza dyskusja jest bezsensowna.

Pozdrawiam.Stefan.

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował : 129 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy

Post autor: be-good » 25 gru 2013, o 17:18

majkaistefan pisze:...Takiej "niemieckiej" biedy zyczylbym wielu rodzinom nie tylko w polsce.Przy takim postrzeganiu sprawy dalsza dyskusja jest bezsensowna.
Ja z kolei zastanawiam się nad sensownością wymiany zdań z osobą, która pisze nazwę mojej Ojczyzny z małej litery :pala , a poza tym nie używa w ogóle polskich znaków w swoich postach :nea :nono2 .

Mimo wszystko, WESOŁYCH ŚWIĄT :) - gdziekolwiek to czytacie :) .
Pozdrawiam serdecznie z Tczewa w Polsce.

majkaistefan
Reakcje:

Post autor: majkaistefan » 25 gru 2013, o 23:47

Witam!
Bardzo przepraszam moj blad.Zastanawiam sie jednak jaki blad popelnil moj pradziad krzyczac "niech zyje Polska" z duzej litery ze upamietniono ten fakt kradzionym nagrobkiem.Poswieci sie Pan moze tej sprawie.Geba to wszyscy Polacy tylko ze jak cos zrobic trzeba to pusto.

Skadkolwiek gdzie ludzie ludziom zyczliwi. Stefan.

ODPOWIEDZ