Pomoc DT dla ofiar tornada

Autor Tematu
mzk
Budnik
Budnik
Reakcje:
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Kontakt:

Pomoc DT dla ofiar tornada

Post autor: mzk » 22 lip 2012, o 17:34

Szanowni Państwo,

W dniu dzisiejszym członkowie Koła Miejskiego LOK w Tczewie przerwali swój obóz i pojechali do gm. Osiek pomóc ofiarom poszkodowanym przez trąby powietrzne w naprawie uszkodzonych budynków. Obraz, który zastaliśmy przeraził nas. Żadna relacja telewizyjna nie jest w stanie pokazać ogromu zniszczeń, ukazując jednocześnie bezwzględność oraz potęgę żywiołu - wiatru który potrafił niszczyć zabudowania murowane. Ludzie często stracili dobytek całego życia. Nasza pomoc była tylko malutką kroplą w morzu potrzeb.
Szanowni Państwo!
Wiele razy organizowaliście różnorodne akcje. W związku z tym chciałbym zainteresować Państwa tym problem. Każda pomoc jest potrzebna. Nie możemy się oszukiwać. Nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim. Moim zdaniem warto jednak skontaktować się przez urzędy gminne poszkodowanych terenów (głównie w powiecie starogardzkim), bądź parafie znajdujących się w tych miejscowościach, i zapytać o jedną rodzinę, której można by pomóc (a także jaka pomoc by się przydała najbardziej). Każda pomoc jest potrzebna. Czy będzie to prowiant, czy też ręce do pracy w odgruzowywaniu zniszczonych domostw. Nie jest to może promocja najbardziej medialna ale bez wątpienia szlachetna.

z poważaniem,
Marcin Kłodziński

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował : 130 razy
Otrzymał podziękowań: 95 razy

Re: Pomoc DT dla ofiar tornada

Post autor: be-good » 22 lip 2012, o 18:04

Jeśli ktoś byłby zainteresowany - moglibyśmy w środę pojechać do Starej Rzeki (znam to miejsce dobrze - byłem tam kilka razy, a wydaje mi się, że tam skala zniszczeń we wsi była największa) i zorientować się komu i jak można dopomóc.
Myślę, ze tydzień po kataklizmie domostwa są wstępnie "ogarnięte" a nasza pomoc mogłaby sprowadzić się przede wszystkim do pieniężnej zrzutki dla wytypowanej na miejscu rodziny.

Dysponuję czterema miejscami w samochodzie - jeśli będą chętni - oferuję przejazd.

Obrazek

Autor Tematu
mzk
Budnik
Budnik
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: mzk » 22 lip 2012, o 18:10

Bardzo dziękuje za zainteresowanie się i podjęcie tematu. Na prawdę żadna pomoc nie będzie zbyteczna. Gwarantuje to.

Awatar użytkownika

mieczy
Budnik
Budnik
Reakcje:
Podziękował : 23 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: mieczy » 22 lip 2012, o 18:34

be-good pisze:... moglibyśmy w środę pojechać do Starej Rzeki
Ale chyba nie z pustym bagażnikiem ?
"Dorzucę" się np.mąką, lub cukrem, tylko gdzie to zawieźć ? (tzn. skąd mógłbyś odebrać ? z LOKu? - czy jest tam ktoś? )

Awatar użytkownika

magdaw
Budnik
Budnik
Reakcje:
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: magdaw » 22 lip 2012, o 19:05

be-good pisze:Jeśli ktoś byłby zainteresowany - moglibyśmy w środę pojechać do Starej Rzeki (znam to miejsce dobrze - byłem tam kilka razy, a wydaje mi się, że tam skala zniszczeń we wsi była największa) i zorientować się komu i jak można dopomóc.
Myślę, ze tydzień po kataklizmie domostwa są wstępnie "ogarnięte" a nasza pomoc mogłaby sprowadzić się przede wszystkim do pieniężnej zrzutki dla wytypowanej na miejscu rodziny.

Dysponuję czterema miejscami w samochodzie - jeśli będą chętni - oferuję przejazd.
Be good ja chętnie dołączę, też będę dysponowała wolnymi miejscami w aucie, tyle że w grę wchodzi popołudnie. 16.00 może być???

Wysyłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...

Post autor: be-good » 22 lip 2012, o 19:17

magdaw pisze:
Be good ja chętnie dolacze, też bede dysponowała wolnymi miejscami w aucie, tyle że w grę wchodzi popołudnie. 16.00 może być???
Tam jedzie się z Tczewa nieco ponad godzinę. Przy obecnej długości dnia - to nie kłopot.

Póki co - chętni niech się deklarują, raczej tutaj niż przez PW.

Mieczy - mam metr kubiczny bagażnika, jeśli chcemy wieźć coś z Tczewa - spokojnie mogę poodbierać to z miejsc dogadanych przez PW.

Mam jednak takie wrażenie (może się mylę :scratch ), że tamtym ludziom potrzebna jest nie żywność a praca i przede wszystkim pieniądze na naprawy.

MZK, proszę wypowiedz się w tym temacie.

Autor Tematu
mzk
Budnik
Budnik
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: mzk » 22 lip 2012, o 19:24

Zapewne zależy to od sytuacji. Nie wszędzie jest ta sama. Najlepiej właśnie zawczasu spróbować zorientować się w sytuacji. Tam gdzie byliśmy akurat żywności nie brakowało. Za to potrzebne były każde ręce do pracy.

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:

Post autor: be-good » 22 lip 2012, o 19:41

Pojedźmy tam w środę (wcześniej ja nie mogę) - na miejscu ustalimy, kto będzie odbiorcą naszej pomocy i tą pomoc zorganizujemy w stopniu odpowiadającym naszym wspólnym możliwościom.
Co do pracy fizycznej - jeśli będzie taka konieczność w obrębie domostw -
ludzie z Forum mający wolny czas się zorganizują po naszym rekonesansie i sprawozdaniu z niego.

Inne pomysły mile widziane.

Dla ludzi nie znających skali wydarzenia, to Stara Rzeka tydzień temu:

http://www.tvnmeteo.pl/wideo/polska,28, ... 03304.html

Wybaczcie reklamy :oops: ...

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:

Post autor: be-good » 22 lip 2012, o 21:47

Wiem, że to "post pod postem" :oops: , nie chcę żeby temat charytatywnej pomocy dla naszych sąsiadów "odjechał" w nieczytane czeluści Forum:

To Stara Rzeka:

Słabe... do ostatnich 10 sekund :( :

Patrzcie wtedy na te kilkunastometrowe drzewa :( ...

Czytaj watek od początku i myśl, jak możesz pomóc.

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 158 razy
Otrzymał podziękowań: 188 razy

Post autor: LukaszB » 22 lip 2012, o 23:15

Jedziemy w środę, wcześniej spróbuję z sołtysem ustalić komu pomoc jest najbardziej potrzebna
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ