Poprawiamy dukt Sambora

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7505
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 288 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Płeć:
Kontakt:

Poprawiamy dukt Sambora

#1

Post autor: LukaszB » 31 maja 2012, o 18:13

Kilka lat temu powstał szlak spacerowy zwany duktem Sambora. Niestety nie obyło się bez błędów LukaszB @ Tczewskie absurdy" onclick="window.open(this.href);return false;. Rozmawiałem o konieczności poprawy informacji na tablicach, uzgodniliśmy, że zrobimy wszystko za jednym i przejrzymy pozostałe tablice. Umieszczajcie zdjęcia poszczególnych tablic, dokonamy weryfikacji ich treści http://www.tczew.pl/folder/folder_historyczny.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7505
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 288 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#2

Post autor: LukaszB » 12 lip 2012, o 12:27

Już wkrótce wymiana tabliczek :tczew
Przeczytajmy i poprawmy co trzeba
\1 DWORZEC KOLEJOWY
Miasto kolejarzy od zawsze szczyciło się swą żelazną arterią. Wielokrotnie przebudowany obiekt ciągle jednak zachowuje swój dawny charakter z początków i rozwoju tczewskiego kolejnictwa… choćby patrząc z wysokości pasażu, znad torowisk na Osiedle Zatorze.

2 KOŚCIÓŁ PW. ŚW. JÓZEFA
Budowany od 1932 do 1936 był wyrazem zastosowania nowych stylów w architekturze sakralnej. W bocznej nawie znajduję się kaplica z nazwiskami ok. 170 parafian zamordowanych i poległych w latach II wojny światowej, tablice poświęcone kapłanom tej parafii oraz ks. prałatowi Władysławowi Młyńskiemu, długoletniemu proboszczowi.

3 WIATRAK
Drewniana konstrukcja holenderska, mająca już ponad dwa wieki, pochodząca z 1890 roku. To cudo techniczne i architektoniczne z obrotową głowicą częściowo musiało być zrekonstruowane w latach powojennych. Jego wyjątkowość wśród wielu innych mu podobnych polega na rzadko spotykanym układzie pięciorga skrzydeł. To unikat pomorskiego krajobrazu miejskiego.

4 URZAD MIEJSKI
Od 1908 monumentalne, czerwone, przykuwające wzrok architektoniczne serce urbanistycznej tkanki miejskiej. Wzniesiony jako siedziba starostwa, potem gmach służył administracji państwowej, od 1975 roku zasiadają w nim władze miejskie z prezydentem Naszego Miasta.

5 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Na początku, w 1911 roku szkoła żeńska, później (1920-1930) Szkoła Morska – rzecz jasna pierwsza w Polsce. Dziś kto inny zdobywa w niej edukacyjne szlify, lecz nieprzerwanie to zacna tczewska i bliska miastu młodzież, zdobywająca wiedzę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

6 WIEŻA CIŚNIEŃ
Tuż obok pamiątkowych budynków CWRDW, kolejny piękny relikt dawnego Tczewa, tworzący ze swym sąsiedztwem jednorodną całość. Od 1905 roku stanowi charakterystyczny element panoramy miasta, który góruje nad nim zwieńczeniem z wysokości 40 m. W odnowionym wnętrzu honory domu dzierży Bractwo Kurkowe.

7 PARK MIEJSKI
Miejsce, które o każdej porze roku w centrum miasta zapewnia doznania estetyczne. Najstarsza część powstała w drugiej połowie XIX w. Na 15 ha bujno od wielogatunkowej roślinności – są wśród nich okazy egzotycznych drzew i krzewów. Amfiteatr parkowy z muszlą koncertową – odnowiony obiekt, już wielokrotnie gościł tłumy mieszkańców i odwiedzających miasto. Jego piękne położenie i komunikacyjna dostępność sprawiają, że regularnie staje się on estradą i areną wielu wydarzeń kulturalno-sportowo-rozrywkowych.

8 CENTRUM WYSTAWIENNICZO REGIONALNE DOLNEJ WISŁY & MUZEUM WISŁY
Pofabryczne zabudowania z II połowy XIX wieku. Do niedawna obiekt istniał pod nazwą Muzeum Wisły. Obecnie cały interesujący i tętniący życiem kompleks podzielony został pomiędzy obie wyżej wymienione placówki. Muzeum Wisły to oddział Centralnego Muzeum Morskiego – jedyne w Polsce muzeum rzeczne i jedno z nielicznych na świecie. CWRDW to przebogata i różnorodna oferta dla mieszkańców, gości i turystów – edukacja regionalna, spacery z przewodnikiem, wiele warsztatów artystycznych, lecz przede wszystkim ciągle zmieniające się interesujące wystawy, wernisaże, pokazy, projekcje i spotkania z twórcami spod znaku chyba każdej z Muz. CWRDW – prawie zawsze otwarte, zawsze gościnne i nieustannie za darmo.

9 CENTRUM EDUKACJI DOROSŁYCH
Prawie 120 lat bogatej historii. Obiekt został wzniesiony w 1891 roku. U zarania było to między innymi Gimnazjum Żeńskie Cesarzowej Augustyny Wiktorii). Dziś to także placówka edukacyjna łącząca swe zadania z wychowawczą rolą punktu konsultacyjnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

10 POCZTA
Zwalisty obiekt, który od 1905 roku służy mieszkańcom wysyłającym korespondencję. Zaprojektowany został przez architekta Karola Hempla, w miejscu gdzie wcześniej stały dwa małe budynki z tzw. pruskiego muru. Przesyłki z tego miejsca podróżowały w szeroki świat już od roku 1850.

11 BIBLIOTEKA
Obiekt noszący imię Aleksandra Skulteta, został wybudowany w połowie XIX wieku. Niegdyś był siedzibą Sądu Grodzkiego i więzienia. W hierarchii chronologicznej to najstarszy przykład budownictwa poza murami dawnego miasta. Placówka w zbiorach ma bogaty księgozbiór, czytelnię multimedialną i muzyczną oraz Sekcję Historii Miasta.

12 MURY OBRONNE
To nie często pamiętane resztki forteczne z XIV wieku. W tamtych czasach mierzyły prawie 1300 metrów. Dwa stulecia później do miasta można było wjechać już przez 5 bram, z których 2 były furtami. Te blanki strzegło niegdyś 12 wież i umocnionych baszt. Dziś czekają porozsiewane w okolicach tczewskiej starówki.

13 STAROSTWO POWIATOWE
To były kiedyś łazienki – dawny budynek użyteczności publicznej, który od 1913 roku przyjmował ludzi w celach sanitarnych, rekreacyjnych oraz leczniczych. Na drugim piętrze mieściły się wydzielone miejsca kąpielowe, podzielone na I i II klasę. Warto odkryć dawny Tczew, jego przeszłość w budynku, w którym władzę dziś pełni Starosta Powiatowy.

14 PLAC HALLERA
Tczewski rynek – centrum Tczewa na planie kwadratu z kamieniczkami z trzech ostatnich stuleci, które prezentują z roku na rok coraz barwniej różnorodne style tamtych minionych (na szczęście nie bezpowrotnie) epok. Od XIII wieku do prawie końca I wojny światowej stał tu Miejski Ratusz ozdobiony wieżą zegarową i dzwonem. Miejsca, w których znajdowały się te budowle oraz inne (np. miejski pręgierz), zaznaczone są różnokolorową brukową kostką. W ostatnich latach serce Tczewa zaczyna bić na nowo coraz bardziej intensywnym rytmem – odzyskiwany powoli blask z okresu międzywojnia łączy się ze spokojną atmosferą kawiarenek, deptaka i cichym pluskiem fontanny.

15 KOŚCIÓŁ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
Ta podominikańska świątynia to jednonawowa budowla gotycka z I połowy XIV wieku z wnętrzem głównie barokowym. Jej charakterystycznym obiektem jest ośmioboczna wieża. Obok niej znajduje się budynek poklasztorny, częściowo z XIV wieku (obecnie swoją siedzibę ma tu szkoła muzyczna).

16 KOŚCIÓŁ PW. KRZYŻA ŚWIĘTEGO
Murowana, gotycka, trzynawowa świątynia to zabytek pamiętający najdawniejsze dzieje Tczewa. Najstarszą jego częścią jest wieża, która powstała w latach 1226-1227. Wnętrze budowli ma w większości przeważnie barokowy charakter. Ołtarz główny jest ozdobą od 1690 roku. Kilka lat temu odkryto tu bezcenne gotyckie freski, prawdopodobnie z XIV wieku. Są one wyobrażeniem świętych niewiast, co jest rzadkością w sztuce średniowiecznej - to jedne z najstarszych na terenie Polski malowideł tego typu. Farę kilkakrotnie niszczyły pożary : ostatni w 1982 roku, gdy spłonęła najwyższa część wieży, drewniana dzwonnica. Dziś murowane zwieńczenie otacza sobą 4 dzwony o imionach: „Odkupiciel człowieka”, „Maryja”, „Jan Paweł II” oraz „Wacław”.

17 MOSTY TCZEWSKIE
Oto największa atrakcja miasta i jedna z cenniejszych pereł w zbiorze atrakcji całego Pomorza. Most kratownicowy z 1857 roku - ówczesny cud techniki inżynieryjnej, najdłuższy swego czasu w Europie (837 m lub 890m) z neoromańskimi basztami fortecznymi z żółtej cegły oraz niegdyś bramami wjazdowymi, będącymi bogato zdobionymi przyczółkami. Drugi z mostów pobudowany został w latach 1888-1891 i do dziś służy potrzebom ruchu kolejowego. Obie dziewiętnastowieczne inwestycje nawet teraz imponują swoją monumentalnością oraz różnorodnością rozwiązań inżynieryjno-technicznych.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Opiekun forumJadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4167
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 254 razy
Otrzymał podziękowań: 264 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#3

Post autor: Opiekun forumJadzia » 12 lip 2012, o 13:11

Na szybkiego kilka uwag :lol:
LukaszB pisze:\1 DWORZEC KOLEJOWY
Miasto kolejarzy od zawsze szczyciło się swą żelazną arterią. Wielokrotnie przebudowany obiekt ciągle jednak zachowuje swój dawny charakter z początków i rozwoju tczewskiego kolejnictwa… choćby patrząc z wysokości pasażu, znad torowisk na Osiedle Zatorze.
przebudowywany?
Hm... A zachowuje dawny charakter? :scratch
LukaszB pisze: 2 KOŚCIÓŁ PW. ŚW. JÓZEFA
Budowany od 1932 do 1936 (roku) był wyrazem zastosowania nowych stylów w architekturze sakralnej. W bocznej nawie znajduję się kaplica z nazwiskami ok. 170 parafian zamordowanych i poległych w latach II wojny światowej, tablice poświęcone kapłanom tej parafii oraz ks. prałatowi Władysławowi Młyńskiemu, długoletniemu proboszczowi.
LukaszB pisze: 3 WIATRAK
Drewniana konstrukcja holenderska, mająca już ponad dwa wieki, pochodząca z 1890 roku. To cudo techniczne i architektoniczne z obrotową głowicą częściowo musiało być zrekonstruowane w latach powojennych. Jego wyjątkowość wśród wielu innych mu podobnych polega na rzadko spotykanym układzie pięciorga skrzydeł. To unikat pomorskiego krajobrazu miejskiego.
Ponad dwa wieki, to chyba za dużo?
LukaszB pisze: 4 URZAD MIEJSKI
Od 1908 (roku) monumentalne, czerwone, przykuwające wzrok architektoniczne serce urbanistycznej tkanki miejskiej. Wzniesiony jako siedziba starostwa, potem gmach służył administracji państwowej, od 1975 roku zasiadają w nim władze miejskie z prezydentem Naszego Miasta.
LukaszB pisze: 5 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Na początku, w 1911 roku szkoła żeńska, później (1920-1930) Szkoła Morska – rzecz jasna pierwsza w Polsce. Dziś kto inny zdobywa w niej edukacyjne szlify, lecz nieprzerwanie to zacna tczewska i bliska miastu młodzież, zdobywająca wiedzę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.
:lol: :lol: :lol: Dobre.
LukaszB pisze: 6 WIEŻA CIŚNIEŃ
Tuż obok pamiątkowych budynków CWRDW, kolejny piękny relikt dawnego Tczewa, tworzący ze swym sąsiedztwem jednorodną całość. Od 1905 roku stanowi charakterystyczny element panoramy miasta, który góruje nad nim zwieńczeniem z wysokości 40 m. W odnowionym wnętrzu honory domu dzierży Bractwo Kurkowe.
:P :P :P Jeszcze lepiej.
LukaszB pisze: 9 CENTRUM EDUKACJI DOROSŁYCH
Prawie 120 lat bogatej historii. Obiekt został wzniesiony w 1891 roku. U zarania było to między innymi Gimnazjum Żeńskie Cesarzowej Augustyny Wiktorii). Dziś to także placówka edukacyjna łącząca swe zadania z wychowawczą rolą punktu konsultacyjnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Taka informacja za chwilę (o ile nie już) będzie nieaktualna, chyba? :scratch
LukaszB pisze: 13 STAROSTWO POWIATOWE
To były kiedyś łazienki – dawny budynek użyteczności publicznej, który od 1913 roku przyjmował ludzi w celach sanitarnych, rekreacyjnych oraz leczniczych. Na drugim piętrze mieściły się wydzielone miejsca kąpielowe, podzielone na I i II klasę. Warto odkryć dawny Tczew, jego przeszłość w budynku, w którym władzę dziś pełni Starosta Powiatowy.
Chyba nieaktualne? :nea
LukaszB pisze: 14 PLAC HALLERA
Tczewski rynek – centrum Tczewa na planie kwadratu z kamieniczkami z trzech ostatnich stuleci, które prezentują z roku na rok coraz barwniej różnorodne style tamtych minionych (na szczęście nie bezpowrotnie) epok. Od XIII wieku do prawie końca I wojny światowej stał tu Miejski Ratusz ozdobiony wieżą zegarową i dzwonem. Miejsca, w których znajdowały się te budowle oraz inne (np. miejski pręgierz), zaznaczone są różnokolorową brukową kostką. W ostatnich latach serce Tczewa zaczyna bić na nowo coraz bardziej intensywnym rytmem – odzyskiwany powoli blask z okresu międzywojnia łączy się ze spokojną atmosferą kawiarenek, deptaka i cichym pluskiem fontanny.
Mocno przesadzone :facepalm
LukaszB pisze: 17 MOSTY TCZEWSKIE
Oto największa atrakcja miasta i jedna z cenniejszych pereł w zbiorze atrakcji całego Pomorza. Most kratownicowy z 1857 roku - ówczesny cud techniki inżynieryjnej, najdłuższy swego czasu w Europie (837 m lub 890m) z neoromańskimi basztami fortecznymi z żółtej cegły oraz niegdyś bramami wjazdowymi, będącymi bogato zdobionymi przyczółkami. Drugi z mostów pobudowany został w latach 1888-1891 i do dziś służy potrzebom ruchu kolejowego. Obie dziewiętnastowieczne inwestycje nawet teraz imponują swoją monumentalnością oraz różnorodnością rozwiązań inżynieryjno-technicznych.
:facepalm :facepalm :facepalm

To są treści na istniejących tablicach?

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7505
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 288 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#4

Post autor: LukaszB » 12 lip 2012, o 14:52

Tak :whistle Jadzia to o zacnej tczewskiej młodzieży raczej (na pewno) nie o nas :lol:
Tekst mostowy został opisany przez mła LukaszB @ Tczewskie absurdy" onclick="window.open(this.href);return false;
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Moderatorzy globalnizielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2275
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 62 razy
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#5

Post autor: Moderatorzy globalnizielu » 12 lip 2012, o 20:42

LukaszB pisze:Już wkrótce wymiana tabliczek :tczew
Przeczytajmy i poprawmy co trzeba

8 CENTRUM WYSTAWIENNICZO REGIONALNE DOLNEJ WISŁY & MUZEUM WISŁY
Pofabryczne zabudowania z II połowy XIX wieku. Do niedawna obiekt istniał pod nazwą Muzeum Wisły. Obecnie cały interesujący i tętniący życiem kompleks podzielony został pomiędzy obie wyżej wymienione placówki. Muzeum Wisły to oddział Centralnego Muzeum Morskiego – jedyne w Polsce muzeum rzeczne i jedno z nielicznych na świecie. CWRDW to przebogata i różnorodna oferta dla mieszkańców, gości i turystów – edukacja regionalna, spacery z przewodnikiem, wiele warsztatów artystycznych, lecz przede wszystkim ciągle zmieniające się interesujące wystawy, wernisaże, pokazy, projekcje i spotkania z twórcami spod znaku chyba każdej z Muz. CWRDW – prawie zawsze otwarte, zawsze gościnne i nieustannie za darmo.
Uchwałą Rady Miejskiej nazwę CWRDW zastąpiła oficjalnie Fabryka Sztuk :)
LukaszB pisze:9 CENTRUM EDUKACJI DOROSŁYCH
Prawie 120 lat bogatej historii. Obiekt został wzniesiony w 1891 roku. U zarania było to między innymi Gimnazjum Żeńskie Cesarzowej Augustyny Wiktorii). Dziś to także placówka edukacyjna łącząca swe zadania z wychowawczą rolą punktu konsultacyjnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
CED też przestaje istnieć, a do budynku za jakiś czas przeprowadzi się część miejskich urzędników.
LukaszB pisze:10 POCZTA
Zwalisty obiekt, który od 1905 roku służy mieszkańcom wysyłającym korespondencję. Zaprojektowany został przez architekta Karola Hempla, w miejscu gdzie wcześniej stały dwa małe budynki z tzw. pruskiego muru. Przesyłki z tego miejsca podróżowały w szeroki świat już od roku 1850.
Określenie "zwalisty" brzmi cokolwiek pejoratywnie... :nea
LukaszB pisze:14 PLAC HALLERA
Tczewski rynek – centrum Tczewa na planie kwadratu z kamieniczkami z trzech ostatnich stuleci, które prezentują z roku na rok coraz barwniej różnorodne style tamtych minionych (na szczęście nie bezpowrotnie) epok. Od XIII wieku do prawie końca I wojny światowej stał tu Miejski Ratusz ozdobiony wieżą zegarową i dzwonem. Miejsca, w których znajdowały się te budowle oraz inne (np. miejski pręgierz), zaznaczone są różnokolorową brukową kostką. W ostatnich latach serce Tczewa zaczyna bić na nowo coraz bardziej intensywnym rytmem – odzyskiwany powoli blask z okresu międzywojnia łączy się ze spokojną atmosferą kawiarenek, deptaka i cichym pluskiem fontanny.
Laik mógłby uznać, że kres ratuszowi przyniosły jakieś działania związane z wojną. Lepiej podać jasno, że budynek spalił się w 1916 r.
LukaszB pisze:15 KOŚCIÓŁ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
Ta podominikańska świątynia to jednonawowa budowla gotycka z I połowy XIV wieku z wnętrzem głównie barokowym. Jej charakterystycznym obiektem jest ośmioboczna wieża. Obok niej znajduje się budynek poklasztorny, częściowo z XIV wieku (obecnie swoją siedzibę ma tu szkoła muzyczna).
Oj, zdecydowana przesada...
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"

Awatar użytkownika

mirza3
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 487
Rejestracja: 6 lut 2011, o 20:29
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 184 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#6

Post autor: mirza3 » 12 lip 2012, o 22:33

LukaszB pisze:Już wkrótce wymiana tabliczek :tczew
Przeczytajmy i poprawmy co trzeba
Mówiąc uczciwie, to większość z nich trzeba by raczej napisać na nowo, zwłaszcza te dotyczące najbardziej rozpoznawalnych "ikon" tczewskich - mostów, ("...Obie dziewiętnastowieczne inwestycje nawet teraz imponują ..." - Czyżby obie, skoro obecny most kolejowy pochodzi z końca lat 50-tych XX w. ?), czy też lakonicznie potraktowanej Szkoły Morskiej ("...później (1920-1930) Szkoła Morska – rzecz jasna pierwsza w Polsce..." - I tyle).
Wypadałoby też odejść od anonimowości, nie tylko w przypadku Parku Miejskiego ("...Najstarsza część powstała w drugiej połowie XIX w..." - Sama wyrosła, czy jak ?).
W opisach najstarszych tczewskich zabytków przydałoby się więcej szczegółów ("...Obok niej znajduje się budynek poklasztorny, ..."- Jakiegoż to zakonu ?, a może także przez kogo i kiedy fundowanego ?) i precyzji ("..5 bram, z których 2 były furtami... - To w końcu bramy czy furty ?).
Chociaż wiatrak - "...Drewniana konstrukcja holenderska, mająca już ponad dwa wieki..." nie jest aż tak stary, to udowodnione zostało (be-good @ Nonnenmorgen), że decyzja o budowie została urzędowo zatwierdzona już w roku 1847 !
Doceniając, że "...Miasto kolejarzy od zawsze szczyciło się swą żelazną arterią..." przyznać należy, że nie ten dworzec stanowił jego chlubę, zwłaszcza, że
nieopodal dworca wciąż znajduje się LukaszB @ Królewski Zakład Budowy Maszyn rzeczywiście pochodzący "...z początków i rozwoju tczewskiego kolejnictwa..."
Ostatnio zmieniony 12 lip 2012, o 23:21 przez mirza3, łącznie zmieniany 1 raz.
"To co daje nam szczęście, nie jest fikcją"
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7505
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 288 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#7

Post autor: LukaszB » 12 lip 2012, o 23:11

Zgadzam sie z Mirzą lepiej napisać to od początku, przynajmniej będzie dobrze. No to zaczynamy ::dawnytczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Opiekun forumJadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4167
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 254 razy
Otrzymał podziękowań: 264 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#8

Post autor: Opiekun forumJadzia » 12 lip 2012, o 23:16

Ufff... :heat Dzięka Bogu, bo myślałam, że należy tylko kosmetycznie podejść do tych tablic. :ok

Awatar użytkownika

Ciotka Idalia
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 398
Rejestracja: 11 mar 2011, o 09:10
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#9

Post autor: Ciotka Idalia » 13 lip 2012, o 18:52

Kto jest autorem tego bełkotu?? Bezkonkurencyjne grafomaństwo !!
Zdecydowanie należy napisać od początku :help :facepalm

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7505
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 288 razy
Otrzymał podziękowań: 293 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Poprawiamy dukt Sambora

#10

Post autor: LukaszB » 24 lip 2012, o 07:46

Słuchajcie do końca tygodnia poprawmy opisy poszczególnych punktów szlaku. Każdy niech wybierze zabytek, który chciałby opisać i umieśćcie to na forum. Zachowajmy miej więcej podobną liczbę zdań co oryginał ::dawnytczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ