Park Miejski

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#21

Post autor: LukaszB »

Ogłaszam kolejną nagrodę tym razem za 1000pkt. dla osoby która przesle mi zdjęcie świerku z Parku z tego opisu:
"W lutowe dni 1945 roku Niemcy wycięli w parku miejskim kilkaset drzew robiąc z nich zapory czołgowe od ulicy Bałdowskiej do Czyżykowskiej. Jedno z potężnych drzew świerkowych do dzisiaj stoi z nadciętym do połowy pniem. Miało być powalone, dlaczego stało się inaczej nie wiadomo."
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#22

Post autor: Jadzia »

Kurczę, przeczesałam park i .... nic. Wydaje mi się, że prawdopodobnie drzewo to mogło zostać ścięte. W parku niejednokrotnie wykonywano prace porządkowe itp. Ja nigdzie nie widziałam takiego drzewa. Same ścięte pnie. :(
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#23

Post autor: LukaszB »

LukaszB pisze:Ogłaszam kolejną nagrodę tym razem za 1000pkt. dla osoby która przesle mi zdjęcie świerku z Parku z tego opisu:
"W lutowe dni 1945 roku Niemcy wycięli w parku miejskim kilkaset drzew robiąc z nich zapory czołgowe od ulicy Bałdowskiej do Czyżykowskiej. Jedno z potężnych drzew świerkowych do dzisiaj stoi z nadciętym do połowy pniem. Miało być powalone, dlaczego stało się inaczej nie wiadomo."
A ja drzewko znalazłem :hurra tuż przy Bałdowskiej, na zakręcie głównej alei parkowej w stronę amfiteatru
Załączniki
drzewo 3.jpg
drzewo 3.jpg (234.72 KiB) Przejrzano 1371 razy
drzewo 3.jpg
drzewo 3.jpg (234.72 KiB) Przejrzano 1371 razy
drzewo 2.jpg
drzewo 2.jpg (190.95 KiB) Przejrzano 1371 razy
drzewo 2.jpg
drzewo 2.jpg (190.95 KiB) Przejrzano 1371 razy
drzewo 1.jpg
drzewo 1.jpg (174.5 KiB) Przejrzano 1371 razy
drzewo 1.jpg
drzewo 1.jpg (174.5 KiB) Przejrzano 1371 razy
drzewo.jpg
drzewo.jpg (238.17 KiB) Przejrzano 1371 razy
drzewo.jpg
drzewo.jpg (238.17 KiB) Przejrzano 1371 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Park Miejski

#24

Post autor: zet48 »

Musisz teraz sam sobie wydać nagrodę :lol: ...a tak serio to może jakimś stosownym pismem do UM postaramy się o to by zrobić z tego pomnik "przyrodniczo-historyczny"
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#25

Post autor: Jadzia »

LukaszB pisze:A ja drzewko znalazłem :hurra tuż przy Bałdowskiej, na zakręcie głównej alei parkowej w stronę amfiteatru
Ja pierdzielę... Tyle razy tamtędy przechodziłam, po skarpach parkowych niczym ta sarenka biegałam :facepalm Masz jakieś zdjęcie z większym ujęciem tego drzewa?
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#26

Post autor: LukaszB »

Jadzia pisze:
LukaszB pisze:A ja drzewko znalazłem :hurra tuż przy Bałdowskiej, na zakręcie głównej alei parkowej w stronę amfiteatru
Ja pierdzielę... Tyle razy tamtędy przechodziłam, po skarpach parkowych niczym ta sarenka biegałam :facepalm Masz jakieś zdjęcie z większym ujęciem tego drzewa?
Uciekałaś przed myśliwym? :lol:
Nie miałem aparatu, tylko komórkę. Przy okazji zrobię fotę. Drzewa łatwo odnaleźć, to jedyny świerk przy zakręcie alejki. Oczywiście naprowadził mnie na nie El President naszego forum :ok
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#27

Post autor: LukaszB »

LukaszB pisze:"W lutowe dni 1945 roku Niemcy wycięli w parku miejskim kilkaset drzew robiąc z nich zapory czołgowe od ulicy Bałdowskiej do Czyżykowskiej. Jedno z potężnych drzew świerkowych do dzisiaj stoi z nadciętym do połowy pniem. Miało być powalone, dlaczego stało się inaczej nie wiadomo."
Dodaje zdjęcie całego świerku widoczny w centrum
świerk.jpg
świerk.jpg (335.25 KiB) Przejrzano 1447 razy
świerk.jpg
świerk.jpg (335.25 KiB) Przejrzano 1447 razy
. Dzisiaj, na schodach prowadzących do żabek, znalazłem też kolejne drzewo ze śladami piłowania. Mogę tylko zgadywać, że te ślady są stare.
drzewo 1.jpg
drzewo 1.jpg (288.99 KiB) Przejrzano 1447 razy
drzewo 1.jpg
drzewo 1.jpg (288.99 KiB) Przejrzano 1447 razy
drzewo.jpg
drzewo.jpg (350.3 KiB) Przejrzano 1447 razy
drzewo.jpg
drzewo.jpg (350.3 KiB) Przejrzano 1447 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#28

Post autor: Jadzia »

be-good pisze:
Pod koniec lat 70tych z parku zniknęły mieszkające tam w domku przy żabkach łabędzie.
Sam fakt życia tych ptaków w takim miejscu, w kraju niedoborów i problemów w zaopatrzeniu w żywność należałoby uznać za ewenement. Kilka dni po zniknięciu pary ptaków PODOBNO milicja zatrzymała drania, który na rynku próbował sprzedać łabędzie z obciętymi łbami jako dwie duże gęsi :facepalm ...
Nawet jeśli te okoliczności zniknięcia łabędzi to tzw miejska legenda - to mamy tu i tak ciekawą opowieść ...
No, be-good, coś w tym jest :ok Tak sobie przeglądam książkę Wiesława Kota: "PRL - jak cudnie się żyło!" i... niespodzianka! Akcent tczewski. :facepalm W rozdziale "Młoda Polska" (podrozdział: "Śmierć łabędzia"), czytamy:
Młodym ludziom przydarzały się najrozmaitsze mało wychowawcze przypadki. [...] "Kulisy" wskazywały w 1974 roku na swego rodzaju rekordzistę: "W miejskim parku w Tczewie bestialsko zamordowany został łabędź. Ptaka znaleziono martwego, z uciętą głową. Mordercą okazał się 17-letni Jerzy S., który przechodził właśnie przez park wracając z udanego włamania do kiosku Ruchu. Młody człowiek w ciągu ostatniego miesiąca: uciekł ze schroniska dla nieletnich w Oliwie, ukradł we Wrzeszczu "Syrenę", pojechał nią do Tczewa, gdzie porzucił wóz, zabierając zeń apteczkę i akcesoria. Następnie włamał się do Fiata,którym pojechał do Bydgoszczy, po drodze zderzył się z ciężarówką, co nie przeszkodziło mu w kontynuowaniu podróży. Kiedy zaś we Fiacie wyczerpał się zapas benzyny, wysiadł zabierając z samochodu magnetofon marki Philips. Po czym - już w Tczewie - włamał się do kiosku Spółdzielni Inwalidów, ukradł papierosy i alkohol, znów skradł "Syrenę", wpakował się nią do rowu, uciekł z miejsca wypadku, upatrzył sobie inną "Syrenę", pojechał nią pod kiosk Ruchu,który okradł, włamał się też do sklepu Społem i kiosku gastronomicznego. Na deser zamordował łabędzia."
Dżizas, rzeczywiście rekordzista,który upodobał sobie "Syrenę"... Prosiak, morderca łabędzia :pala
Awatar użytkownika

Ramses74
Ambasador
Ambasador
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 829
Rejestracja: 26 lut 2011, o 13:56
Lokalizacja: Tczew/Marl
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 41 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#29

Post autor: Ramses74 »

Park latem
D.W. 8-)
Załączniki
757755918_210.jpg
757755918_210.jpg (177.31 KiB) Przejrzano 1399 razy
757755918_210.jpg
757755918_210.jpg (177.31 KiB) Przejrzano 1399 razy
78.jpg
78.jpg (177.53 KiB) Przejrzano 1412 razy
78.jpg
78.jpg (177.53 KiB) Przejrzano 1412 razy
Prawo dżungli,najsilniejszy i najszybszy wygrywa.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Park Miejski

#30

Post autor: Jadzia »

Tu chyba był kącik wypoczynkowy... Zostały tylko słupki po ławeczkach:
SAM_0853.jpg
SAM_0853.jpg (214.5 KiB) Przejrzano 1377 razy
SAM_0853.jpg
SAM_0853.jpg (214.5 KiB) Przejrzano 1377 razy
SAM_0858.jpg
SAM_0858.jpg (211.22 KiB) Przejrzano 1377 razy
SAM_0858.jpg
SAM_0858.jpg (211.22 KiB) Przejrzano 1377 razy
ODPOWIEDZ