Promocja książki "Na tajnym froncie polsko - niemieckim"

Awatar użytkownika

Autor Tematu
Moderatorzy globalnizielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2268
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 54 razy
Otrzymał podziękowań: 58 razy
Kontakt:

Promocja książki "Na tajnym froncie polsko - niemieckim"

#1

Post autor: Moderatorzy globalnizielu » 30 paź 2013, o 13:20

Zapowiada się ciekawie :)

Lata 20. i 30. ubiegłego wieku. Okres odradzania się Polski niepodległej. Czas tworzenia i jednoczenia państwa, przemian ustrojowych oraz reform polityczno-społeczno-gospodarczych. Odradzające się Państwo Polskie musiało borykać się z wieloma problemami, w tym niechęcią krajów ościennych. Kiedy politycy układali się na drodze dyplomacji, służby wywiadowcze prowadziły własną rozgrywkę.

Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pasjonatem i znawcą tematu – mjr dr Adamem Szymanowiczem, adiunktem w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W swojej książce „Na tajnym froncie polsko – niemieckim. Polski wywiad w Prusach Wschodnich 1918 – 1939” autor przedstawia burzliwe i sensacyjne dzieje tajnej walki i gry politycznej wywiadów polskiego i niemieckiego w okresie dwudziestolecia międzywojennego, którego akcje rozgrywały się zarówno w Tczewie i najbliższej okolicy, jak i na Powiślu. Książka tym bardziej fascynująca, że autor w głównej mierze korzystał ze źródeł historycznych i archiwalnych, polskich i zagranicznych.

Adam Szymanowicz jest autorem kilkudziesięciu publikacji poświęconych wywiadowi II Rzeczypospolitej zamieszczanych czasopismach historycznych takich jak „Dzieje Najnowsze” czy „Zapiski Historyczne”.

Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2013 r. o godz. 18.00 w Fabryce Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"

ODPOWIEDZ