Marsz Pamięci - śladami Żydów tczewskich

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Marsz Pamięci - śladami Żydów tczewskich

#1

Post autor: LukaszB »

"Dzisiaj (9. listopada) na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. Z tej okazji także w Tczewie zaplanowano wydarzenia dla wszystkich, którym obcy jest rasizm, antysemityzm i objawy dyskryminacji ze względu na narodowość.

Program:
16.00 - 19.00 - Centrum Handlowe ATRIUM (dawne "Echo"), Kwiatowa 4 w Tczewie - akcja wycinania szablonów związanych ze sprzeciwem wobec antysemityzmu i rasizmu, punkt informacyjny Amnesty International
19.15 - 20.30 - Marsz Pamięci - śladami Żydów tczewskich - wymarsz spod Centrum Handlowego ATRIUM do miejsca po Synagodze przy ul. Podgórnej. Prosimy zabrać ze sobą znicze i świeczki!
Do uczestniczenia w obchodach zaprasza tczewska Lokalna Grupa Amnesty International w Tczewie"

Nie będzie to marsz śladami tczewskich Żydów w pełnym słowa tego znaczeniu, ponieważ powinien prowadzić przez np. oba cmentarze żydowskie ( w tym jeden przez nas posprzątany :ok ) jak i miejsca z nimi związane (kamienice i sklepy kiedyś do Żydów należące). Ja na pewno zapalę znicz na terenie spalonej przez hitlerowców synagogi. Kto dołączy?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Marsz Pamięci - śladami Żydów tczewskich

#2

Post autor: Jadzia »

LukaszB pisze:Kto dołączy?
Już lecę :facepalm Gratulacje za szybką informację :clapping :cray2
Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7996
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 685 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Marsz Pamięci - śladami Żydów tczewskich

#3

Post autor: LukaszB »

Jadzia pisze:
LukaszB pisze:Kto dołączy?
Już lecę :facepalm Gratulacje za szybką informację :clapping :cray2
Dzisiaj dopiero się dowiedziałem więc pretensje nie do mnie :slap
Spacer odbył się rzeczywiście śladami tczewskich Żydów ponieważ przewodnikiem była emka :ok
Dawny Tczew reprezentowałem ja oraz niezawodna Bulma :dzieki
Przy okazji zaprosiłem zebranych do wzięcia udziału nad przyszłoroczną akcją sprzątania cmentarza żydowskiego przy szosie bałdowskiej ::dawnytczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ