Wystawa Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski”

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7407
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 247 razy
Otrzymał podziękowań: 260 razy
Płeć:
Kontakt:

Wystawa Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski”

#1

Post autor: LukaszB » 23 sie 2015, o 20:41

Fabryka Sztuk i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zapraszają na wystawę Tajna Organizacja Wojskowa „Gryf Pomorski”. Na kilkunastu planszach przedstawiono historię największej na Pomorzu Gdańskim niezależnej, podziemnej, regionalnej organizacji konspiracyjnej o charakterze wojskowo-cywilnym. Omówione zostały następujące zagadnienia: powstanie, struktura organizacyjna, działalność obejmująca zarówno akcje sabotażowe, jak i walkę zbrojną przeciw niemieckiemu okupantowi. Nie zapomniano też o czołowych postaciach TOW „Gryf Pomorski”.

Tekst został zobrazowany reprodukcjami zdjęć i dokumentów pochodzącymi ze zbiorów archiwów, muzeów, bibliotek oraz od osób prywatnych.
Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku przy współpracy z Muzeum Stutthof. Autorką ekspozycji jest Barbara Męczykowska z IPN, pierwotnie w prace nad wystawą zaangażowany był także Stanisław Flis.

Otwarcie wystawy odbędzie się 3 września 2015 roku o godz. 18.00. Ekspozycję można zwiedzać do 15 września.
Załączniki
Wystawa IPN Gryf Pomorski plakat.jpg
Wystawa IPN Gryf Pomorski plakat.jpg (230.27 KiB) Przejrzano 74 razy
Wystawa IPN Gryf Pomorski plakat.jpg
Wystawa IPN Gryf Pomorski plakat.jpg (230.27 KiB) Przejrzano 74 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ