XIV Festiwal im Grzegorza Ciechowskiego

Weźmiesz udział w przejeździe rowerowym w ramach festiwalu im. Ciechowskiego?

Czas głosowania minął 7 sie 2015, o 12:03

Tak
1
14%
Nie
4
57%
Nie wiem
2
29%
 
Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7405
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 247 razy
Otrzymał podziękowań: 260 razy
Płeć:
Kontakt:

XIV Festiwal im Grzegorza Ciechowskiego

#1

Post autor: LukaszB » 5 sie 2015, o 12:03

W dniach 21-22 sierpnia br. podczas odbywającego się już po raz 14. festiwalu upowszechniającego twórczość Grzegorza Ciechowskiego odbędą się zainicjowane przez różne osoby, organizacje i instytucje przedsięwzięcia odwołujące się do postaci naszego artysty. Te wszystkie spontaniczne działania operujące elementami teatru i sztuki będą pojawiać się w różnych częściach miasta, aby zaciekawić, zachęcić do interakcji. Uliczne zdarzenia artystyczne być może przyczynią się do bliższego poznania Grzegorza Ciechowskiego i jego literackiej i muzycznej spuścizny.

Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciach pod wspólną nazwą „Wielki hipnotyzer”. Wiersz pod tym tytułem jest alegorią, przenośnią mówiącą o potrzebie zmian, doskonalenia się. 21 sierpnia między godz. 17.00 a 17.15 wyruszą spod „ciechowskiej lokomotywy” przy dworcu PKP psy z opiekunami, rowerzyści i motocykliści. Uczestnicy tych happeningów będą wyróżniać się elementami nawiązującymi do twórczości „Republiki” i Grzegorza Ciechowskiego. Również o godz. 17.00 rozpocznie się „Ciechowski salonik literacki” przy ul. Dąbrowskiego. Godzinę później w parku Kopernika zostanie otwarta wystawa „Grzegorz Ciechowski i Republika w fotografii Mirosława Stępniaka”. Przez cały czas trwania festiwalu będzie można w różnych miejscach natknąć się na cytaty z twórczości naszego bohatera. Serdecznie zapraszam wszystkich tczewian do pomocy i aktywnego włączenia się w street-artowe działania.

Jako DT chciałbym, abyśmy w naszych koszulkach włączyli się w przejazd rowerowy ::dawnytczew Kto chętny, niech się wpisze do ankiety !!
Załączniki
ciechowski15.jpg
ciechowski15.jpg (18.94 KiB) Przejrzano 75 razy
ciechowski15.jpg
ciechowski15.jpg (18.94 KiB) Przejrzano 75 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ