Kopie dzieł wielkich mistrzów w Fabryce Sztuk

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7425
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 257 razy
Otrzymał podziękowań: 262 razy
Płeć:
Kontakt:

Kopie dzieł wielkich mistrzów w Fabryce Sztuk

#1

Post autor: LukaszB » 9 cze 2015, o 16:03

19 czerwca 2015 roku o godz. 18.00 Fabryka Sztuk zaprasza do kamienicy przy ul. Podmurnej 15 na otwarcie wystawy „Galeria Henryka Kudzio. Kopie dzieł wielkich mistrzów”.

Jest to druga ekspozycja prac Kopisty prezentowana w Fabryce Sztuk. Pierwsza, która wpisała się w tegoroczny program obchodów Dnia Tczewa, spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców. Wówczas zaprezentowano zarówno autorskie grafiki Henryka Kudzio, jak i kopie światowej sławy dzieł sztuki. Tym razem zwiedzający będą mogli podziwiać około 30 obrazów – kopii dzieł takich mistrzów, jak: Fra Filippo Lippi, Hans Memling, Hieronymus Bosch, Leonardo da Vinci, Quentin Massys, Hans Holbein (młodszy), Pieter Bruegel (starszy), Caravaggio, Rembrandt, Jan Vermeer czy Jan van Huysum. Będzie to niezwykła podróż w świat wielkiego malarstwa. Wystawie towarzyszą zajęcia dla dzieci „W galerii sztuki”. Ekspozycja będzie czynna do 20 listopada 2015 roku. Uroczyste otwarcie odbędzie się w ramach obchodów Dni Ziemi Tczewskiej.

Henryk Kudzio - urodził się 24 września 1940 roku. Artysta-plastyk - ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - specjalizacja grafika artystyczna. Był asystentem w Katedrze Grafiki u prof. Piotrowicza. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. Członek Związku Artystów Plastyków. Uczestniczył w licznych wystawach międzynarodowych: Bradford w Anglii, Darmstadt w Niemczech, w Danii, w Paryżu we Francji czy Florencji we Włoszech. W Polsce wystawiał m.in. w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.
Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in.:
• I Ogólnopolskiej Nagrody na Plakat „Józef Wybicki”,
• II Nagrody „Międzynarodowy Dawca Krwi”,
• licznych wyróżnień z plakatu i z grafiki artystycznej.
Jego prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i zagranicą.
Załączniki
kudzio.jpg
kudzio.jpg (140.35 KiB) Przejrzano 82 razy
kudzio.jpg
kudzio.jpg (140.35 KiB) Przejrzano 82 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ