Europejska Noc Muzeów

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7093
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 180 razy
Płeć:
Kontakt:

Europejska Noc Muzeów

#1

Post autor: LukaszB » 5 maja 2015, o 22:51

16 maja 2015 r. w godz. 19:00 - 00:00 w Fabryce Sztuk odbędzie się kolejna Europejska Noc Muzeów.

SCENA GŁÓWNA - DZIEDZINIEC FABRYKI SZTUK
19:00 - 19:05 - powitanie i rozpoczęcie Nocy Muzeów
19:05 - 19:35 - koncert zespołu Chajdabany
19:40 - 20:00 - Kapela Hałasów: pokaz gry na lirze korbowej (średniowieczny instrument strunowy, w którym drewniane koło poruszane korbą stanowi rodzaj smyczka) oraz nauka śpiewu białego.
20:10 - 20:40 - koncert zespołu Frantówka
20:45 - 20:55 - Kapela Hałasów: pokaz instrumentów: ludowe dęciaki (drumla, tilinko, kaval)
20:55 - 21:20 - koncert zespołu Chajdabany
21:30 - 21:50 - Kapela Hałasów: pokaz instrumentów: ludowe perkusjonalia (gordon, baraban, łyżki) wraz z nauką tańca korowodowego (najstarsze tańce świata)
21:55 - losowanie nagród konkursu „Co wiesz o świętych”
22:00 - 22:50 - koncert zespołu Laboratorium Pieśni
23:00 - 00:00 - potańcówka prowadzona przez Kapelę Hałasów

DZIEDZINIEC
19:00 - 00:00 Jarmark sztuki ludowej i rzemiosła
19:00 - 23:00 Ludowe zabawy dla najmłodszych

PONIATÓWKA
20:00 - 22:30 Czytanie polskich legend

MAŁY PAWILON
Parter (sala warsztatowa)
19:00 - 22:30 warsztaty plastyczne

II piętro (sala 104)
19:30 - 20:30 Opowieści dla dzieci JAK POKONAĆ OLBRZYMA? Baśnie polskie
20:40 - 20:50 Pokaz filmu krótkometrażowego „Szeptunka z Podlasia”
21:00 - 21:45 Prelekcja „Ludowa Wizja świata” - Kamila Gillmeister
22:00 - 22:15 Pokaz filmu krótkometrażowego: „DZIEWCĘ Z CIORTEM”, reż. Piotr Szulkin, rok prod. 1975, czas trwania 14 min.
22:30 - 23:30 Opowieści dla dorosłych
PIEŚNI DZIADOWSKIE I OPOWIEŚCI O ŚMIERCI oraz OPOWIEŚCI O DIABŁACH I WIEDŹMACH

III piętro (sala plastyczna)
19:00 - 23:00 Warsztaty garncarskie
19:00 - 23:00 Warsztaty malowania na szkle

DUŻY BUDYNEK
Parter (sala wystawiennicza)
19:30 - 22:00 Warsztaty linorytu

I piętro (sala wystawiennicza)
19:00 - 00:00 - zwiedzanie wystawy „Krzyże i kapliczki przydrożne, czyli opowieść o świętych i przestrzeni”
19:30 - 21:30 Co wiesz o świętych? - konkurs

II piętro (sala konferencyjna)
20:00 - 21:00 Warsztaty tańca - Mirosława Möller

KAMIENICA PRZY UL. PODMURNEJ 15
19:00 - 00:00 - zwiedzanie wystaw „Wielka wojna w małym mieście” oraz „Akordeon w Polsce i na świecie”
Załączniki
ec3ff1ab93711927.jpg
ec3ff1ab93711927.jpg (226.36 KiB) Przejrzano 49 razy
ec3ff1ab93711927.jpg
ec3ff1ab93711927.jpg (226.36 KiB) Przejrzano 49 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ