VIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7405
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 247 razy
Otrzymał podziękowań: 260 razy
Płeć:
Kontakt:

VIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne

#1

Post autor: LukaszB » 24 wrz 2014, o 06:45

W imieniu Oddziału Kociewskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie, serdecznie zapraszamy na VIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne, które odbywać się będą w październiku bieżącego roku. Zapraszamy na trzy kolejne dni spotkań:

W czwartek 2 października zapraszamy do tczewskiej Fabryki Sztuk na godzinę 18.00, gdzie najpierw zostanie zaprezentowane najnowsza kociewska publikacja Wydawnictwa Region - "ABC Kociewia ", a następnie spotkamy się z Tomaszem Dziemiańczukiem; działaczem Greenpeace Polska, który opowie nam o swoich przyrodniczych pasjach, życiu aktywisty Greenpeace oraz podzieli się refleksją na temat Rosji zza więziennych krat.

Następnego dnia w piątek, 3 października, zapraszamy także na godzinę 18.00 do Fabryki Sztuk, gdzie odbędzie się debata "Przywrócić nazwiska poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej w Tczewie i okolicach".

Zaś w sobotę, 4 października zapraszamy do Opalenia, gdzie spotkamy się klimacie V Kongresu Kociewskiego. O godzinie 9.00 odbędzie się kolejne spotkanie organizacyjne kongresu, na którym chcemy przyjąć wypracowane wcześniej jego założenia programowe oraz przedyskutować kolejne kroki w procesie kongresowych przygotowań, a następnie o godzinie 11.00 odbędzie się dyskusja kociewskich historyków-regionalistów na temat problemów i wyzwań badań historycznych na Kociewiu.

VIII NSR odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Samorządów: Miasta Tczewa i Powiatu Tczewskiego oraz Zarządu Głównego ZKP. Więcej na stronie http://www.zkp.tczew.pl
Załączniki
Zaproszenie VIII NSR.jpg
Zaproszenie VIII NSR.jpg (198.48 KiB) Przejrzano 102 razy
Zaproszenie VIII NSR.jpg
Zaproszenie VIII NSR.jpg (198.48 KiB) Przejrzano 102 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Michał
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 391
Rejestracja: 4 lut 2011, o 15:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: VIII Nadwiślańskie Spotkania Regionalne

#2

Post autor: Michał » 24 wrz 2014, o 22:30

Sympatyków Dawnego Tczewa zwłaszcza zapraszamy na piątkową debatę "Przywrócić nazwiska poległym i pomordowanym w czasie II wojny światowej w Tczewie i okolicach".

Po wymianie korespondencji ściągnęliśmy przedstawiciela IPN, który nam naświetli jak naprawdę jest z urzędową wiedzą o personaliach zabitych w czasie wojny i miejscach ich pochówków. Mam nadzieję, że dotrze bo pytań jest wiele. Nie tylko Las Szpęgawski, ale choćby nasze wątpliwości co do pochówków z września 1939 roku...


Choć rzecz jasna głównym hitem jest spotkanie z najsłynniejszym więźniem politycznym z naszego kraju w ostatnim ćwierćwieczu - czyli Tomaszem Dziemiańczukiem z Greenpeacu.

Serdecznie zapraszamy!

ODPOWIEDZ