Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7285
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował : 206 razy
Otrzymał podziękowań: 236 razy
Płeć:
Kontakt:

Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”

#1

Post autor: LukaszB » 15 lip 2014, o 09:10

Zbliża się 57. rocznica urodzin wybitnego artysty, urodzonego w Tczewie - Grzegorza Ciechowskiego. Genialnego i odważnego w swojej artystycznej działalności muzyka, kompozytora i instrumentalisty, poety i autora tekstów. Z tej okazji po raz kolejny złożymy hołd temu wielkiemu twórcy. Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego” otworzy drzwi do poznania historii powstania 10 wybranych płyt z bogatego dorobku artysty, pokazujących szerokie spektrum Jego muzycznych wcieleń. Od frontmana legendarnej Republiki, poprzez solowego artystę, wizjonera i prekursora nowych trendów muzycznych, po wybitnego producenta.
Wystawa będzie przedstawiona w formie kolaży tekstu, zdjęć i grafiki o indywidualnie dobranym, pod każdą z omawianych płyt, abstrakcyjnym podkładzie graficznym, nawiązującym do charakteru danego longplaya. Główną atrakcją wystawy są odpowiednio dobrane zdjęcia, w znakomitej większości unikatowe i niepublikowane, które pozyskaliśmy dzięki życzliwości rodziny, fanów, znajomych i przyjaciół Grzegorza Ciechowskiego, profesjonalnych fotografów oraz instytucji kulturalnych. Ważnym punktem wystawy jest też upamiętnienie artystów, którzy uczestniczyli w powstawaniu danej płyty. Niektórzy z nich spisali swoje refleksje i wspomnienia, specjalnie na potrzeby wystawy. Inną niespodzianką będzie możliwość interakcji widza z wystawą za pośrednictwem smartfonów, w których będzie można wyświetlić w celach poznawczych oficjalne teledyski, reprezentujące dorobek artystyczny Grzegorza Ciechowskiego.

Uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się 22 sierpnia o godz. 18:00 na placu przed dworcem PKP w Tczewie, uświetni występ Michała "Wierzby" Saidowskiego. Podczas otwarcia przewidujemy również obecność gości specjalnych, którzy będą miłą niespodzianką nie tylko dla fanów muzyki Grzegorza Ciechowskiego. Wystawę będzie można zwiedzać od 22 sierpnia do 30 września 2014 r. na terenie Węzła Transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7285
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował : 206 razy
Otrzymał podziękowań: 236 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”

#2

Post autor: LukaszB » 21 sie 2014, o 08:01

22 sierpnia o godz. 18:00 na placu przed dworcem PKP w Tczewie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego”, które uświetni występ Michała "Wierzby" Saidowskiego. Podczas otwarcia przewiduje się również obecność gości specjalnych, którzy będą miłą niespodzianką nie tylko dla fanów muzyki Grzegorza Ciechowskiego. Wystawę będzie można zwiedzać od 22 sierpnia do 30 września 2014 r. na terenie Węzła Transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP.

Zbliża się 57. rocznica urodzin wybitnego tczewskiego artysty, Grzegorza Ciechowskiego. Genialnego i odważnego w swojej artystycznej działalności muzyka, kompozytora i instrumentalisty, poety i autora tekstów. Z tej okazji po raz kolejny złożymy hołd temu wielkiemu twórcy. Wystawa „Z dyskografii Grzegorza Ciechowskiego” otworzy drzwi do poznania historii powstania 10 wybranych płyt z bogatego dorobku artysty, pokazujących szerokie spektrum Jego muzycznych wcieleń. Od frontmana legendarnej Republiki, poprzez solowego artystę, wizjonera i prekursora nowych trendów muzycznych, po wybitnego producenta.

Wystawa będzie przedstawiona w formie kolaży tekstu, zdjęć i grafiki o indywidualnie dobranym, pod każdą z omawianych płyt, abstrakcyjnym podkładzie graficznym, nawiązującym do charakteru danego longplaya. Główną atrakcją wystawy są odpowiednio dobrane zdjęcia, w znakomitej większości unikatowe i niepublikowane, które pozyskaliśmy dzięki życzliwości rodziny, fanów, znajomych i przyjaciół Grzegorza Ciechowskiego, profesjonalnych fotografów oraz instytucji kulturalnych.

Ważnym punktem wystawy jest też upamiętnienie artystów, którzy uczestniczyli w powstawaniu danej płyty. Niektórzy z nich spisali swoje refleksje i wspomnienia, specjalnie na potrzeby wystawy. Inną niespodzianką będzie możliwość interakcji widza z wystawą za pośrednictwem smartfonów, w których będzie można wyświetlić w celach poznawczych oficjalne teledyski, reprezentujące dorobek artystyczny Grzegorza Ciechowskiego.

Załączniki
ciechowski.jpg
ciechowski.jpg (102.9 KiB) Przejrzano 55 razy
ciechowski.jpg
ciechowski.jpg (102.9 KiB) Przejrzano 55 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ