Wystawa Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7490
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 274 razy
Otrzymał podziękowań: 288 razy
Płeć:
Kontakt:

Wystawa Pamięci Grzegorza Ciechowskiego

#1

Post autor: LukaszB » 22 lip 2013, o 17:57

Fabryka Sztuk po raz kolejny złoży hołd wybitnemu tczewskiemu muzykowi – Grzegorzowi Ciechowskiemu. Od 8 sierpnia do 30 września 2013 r. na terenie węzła transportowego w Tczewie, przed dworcem PKP, zwiedzający będą mogli obejrzeć wyjątkową ekspozycję fotograficzną „Grzegorz Ciechowski – flagowy muzyk z Tczewa”. Wystawa jest swoistą opowieścią o tym wszechstronnym, bezkompromisowym artyście, który na stałe zapisał się na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ekspozycja odsłoni obrazy z dzieciństwa i młodości artysty oraz przybliży anatomię jego sukcesu od tczewskich początków po artystyczny triumf przerwany przedwczesną śmiercią.
- Na wystawie pokażemy unikatowe fotografie dokumentujące życie i działalność tego znamienitego tczewianina. Zdjęcia udostępnili nam głównie krewni, przyjaciele i znajomi artysty. Wiele z nich nie było dotąd publikowanych – zachęca do zwiedzania wystawy Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk.
Uroczyste otwarcie wystawy, które odbędzie się 8 sierpnia o godz. 18:00 na placu przed dworcem PKP w Tczewie, uświetni występ toruńskiej grupy Half Light. W swoim dotychczasowym dorobku zespół posiada m.in. album „Nowe Orientacje”, będący autorską interpretacją debiutanckiej płyty Republiki pt. „Nowe Sytuacje”. Wraz z zespołem przyjedzie do Tczewa Sławomir Ciesielski, jeden z członków „Republiki”.
Wstęp wolny!
Załączniki
ciechowski wystawa.jpg
ciechowski wystawa.jpg (120.07 KiB) Przejrzano 80 razy
ciechowski wystawa.jpg
ciechowski wystawa.jpg (120.07 KiB) Przejrzano 80 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ