Dni Ziemi Tczewskiej 2013

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#1

Post autor: zet48 »

Już niedługo, za niecałe trzy tygodnie, odbędzie się kolejna edycja Dni Ziemi Tczewskiej na Bulwarze Nadwiślańskim.
Mam nadzieję że w tym roku również nas tam nie zabraknie.
Oto szczegółowy spis atrakcji :)

SOBOTA 22 CZERWCA 2013r.

1. ALEJA TWÓRCÓW (miejsce, w którym każdy artysta będzie mógł zaprezentować swoja twórczość)
2. BALONOWE SZALEŃSTWO – BALON DLA KAŻDEGO DZIECKA!
3. SMAKOWITA NIESPODZIANKA! /wszystkich którzy odwiedzą Bulwar Nadwiślański czeka pyszna niespodzianka)
4. WIELKA POLONEZOWA KLAKSONADA (klaksonada organizowana jest z okazji 35 urodzin Poloneza. W ramach imprezy gwarantujemy moc atrakcji: specjalna strefa Polonezów, poczęstunek, parada – przejazd po Bulwarze, konkurs na najstarsze auto.)
5. OTWARTA PLATFORMA TANECZNA (Zapraszamy wszystkich interesujących się tańcem, solistów oraz małe grupy taneczne!Kolorowa i roztańczona scena czeka na wszystkich zakręconych tańcem – towarzyskim, nowoczesnym, break - dancem, hip hopem i wszytkimi innymi stylami!
6. MUZYKA – KONCERTY GWIAZD - JACEK STACHURSKY I MROZU
7. POKAZ FAJERWERKÓW
8. WESOŁE MIASTECZKO
9. OGRÓDEK GASTRONOMICZNY

NIEDZIELA 23 CZERWCA

1. ALEJA TWÓRCÓW (miejsce, w którym każdy artysta będzie mógł zaprezentować swoja twórczość)
2. 2 EDYCJA TCZEWSKIEJ ALEI STÓP – ZBIERAMY ZGŁOSZENIA! (kontynuacja zeszłrocznego projektu w ramach którego powstała Tczewska Aleja Stóp).
3. PREZENTUJEMY NASZE TALENTY! SCENA OTWARTA DLA WSZYSTKICH! (do współpracy zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zaprezentowac swój talent)
4. PREMIEROWY WYSTĘP CHÓRU MIESZANEGO CKIS PASSIONATA
5. NA ZAKOŃCZENIE - ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE CZYLI KARAOKE Z NIESPODZIANKAMI!
6. WESOŁE MIASTECZKO
7. OGRÓDEK GASTRONOMICZNY


Już tradycyjnie do udziału i wspólnej zabawy podczas Dni Ziemi Tczewskiej zaprosiliśmy:

TCSIR
20.06.2013r. - Otwarte Mistrzostwa Miasta Tczewa w LA (Szkoły Podstawowe, Gimnazja, "weterani") - boisko lekkoatletyczne przy SP10
22.06.2013r. - Turniej Tenisa Ziemnego - korty TCSiR
22.06.2013r. - Turniej Otwarcia Sezonu w Siatkówce Plażowej – boiska przy basenie odkrytym
23.06.2013r. - Turniej Piłki Ręcznej Plażowej - boiska przy basenie odkrytym
22-23.06 .2013r.- rejsy statkiem po Wiśle

LOT KOCIEWIE + Tkaczykowa.pl
22 – 23.06.2013r.
Bezpłatne wydawnictwa promocyjne, informacje o Regionie, pomysły na różnorodne spędzenie wolnego czasu. Masz pytania o Kociewie? Poszukaj wspólnie odpowiedzi z LOT KOCIEWIE.
Firma Tkaczykowa.pl to prezentacja dziedzictwa kociewskiego haftu. Regionalne wzory są odtwarzane na filiżankach, bibelotach, ozdabiają także damską i męską garderobę. Tkaczykowa.pl inspiracje czerpie z twórczości Marii Wespowej oraz tego, co wokół na Kociewiu.
http://www.tkaczykowa.pl" onclick="window.open(this.href);return false;, http://www.kociewie.eu" onclick="window.open(this.href);return false;


WOPR
22 – 23.06.2013r.
• wykład na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą
• konkurs plastyczny dla dzieci
• zakończenie kursu ratownika
• maraton pływacki od mostu do mostu
• finał konkursu wiedzy na temat 'bezpiecznie nad wodą'
• pokazy z psem ratownikiem

DAWNY TCZEW – WIRTUALNE MUZEUM MIASTA
22 - 23.06.2013r.
• w ramach stoiska mieszkańcy będą mogli poznać historię swojej ulicy /będą przygotowane archiwalne mapy z róznych okresów historycznych/


TCZEWSKI KLUB KRÓTKOFALOWCÓW
22 - 23.06.2013r.
• pokaz sprzętu którtkofalarskiego i do radioorientacji, nawiązywanie łączności przez satelity, omówienie zasad współzawodnictwa przez mistrzów Polski w tej dziedzinie.

ZHP
22 - 23.06.2013r.
• miasteczko harcerskie


FABRYKA SZTUK
21.06.2013r.
• Otwarcie wystawy fotograficznej Iwo Dylkiewicza „Obiektywem malowane” /miejsce Fabryka Sztuk, g.18.00/
22.06.2013r.
• warsztaty street art
• warsztaty dla rodzin
• malowanie twarzy

MBP – zabawa pod hasłem „STACJA TUWIM”
22.06.2012r
atrakcje dla dzieci:
• warsztaty literacko – plastyczne /stworzenie własnej książeczki z wierszami J. Tuwima po uprzednim pokolorowaniu ilustracji/
• testy na spostrzegawczość, kolorowanki i rebusy nawiążujące do twórczości J. Tuwima
• konkurs fotograficzny o Tczewie „Znajdź różnice”
• malowanie twarzy
atrakcje dla dorosłych:
• konkurs fotograficzny o Tczewie „Brakujące element”
• konkurs literacki „Dokończ wiersz J. Tuwima”
• sprzedaz publikacji Kociewskiego Kantoru Edytorskiego - sekcji wydawniczej MBP

• rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z rokiem J. Tuwima i konkursu na najpiekniejszy wianek świętojański /na scenie ok. godz. 17.00/

FUNDACJA DLA TCZEWA
22-23.06.2013r.
• wystawa członkiń Klubu Kobiet Aktywnych /obrazy przedstawiające tereny Kociewia i prace wykonane techniką decoupage/

TTK BRAMA
23.06.2012
• profilaktyka zdrowotna - usługi pielęgniarskie, badania i pomiary
• stoikso poezji
• śpiewanie rodzinno – biesiadne
• I Mistrzostwa Świata „TTK Brama” w rzucie teczka Prezesa

SZPITALE TCZEWSKIE - POLSKIE TOWARZYSTWO PIELĘGNIARSKIE
22-23.06.2013r.
• profilaktyka zdrowotna - usługi pielęgniarskie, badania i pomiary

POLSKI ZWIĄZEK DZIAŁKOWCÓW
22.06.2012r
• prezentacja działalności Rodzinnych Ogrodów Działkowych /książki, publikacje, ulotki, kalendarze/

http://www.tcz.pl/index.php?p=1,3,0,nad ... skiej-2013" onclick="window.open(this.href);return false;

Może warto urozmaicić trochę nasze stanowisko i oprócz naszych "gadżetów" przygotować coś jeszcze ?
Utwórzmy listę atrakcji jakie możemy przygotować i poddajmy ją na koniec dyskusji :)
Oto moje propozycje:
- malowanie twarzy dzieciom
- jeśli mamy puzzle możemy je wystawić dla dzieci (nagrodą może być darmowa oranżada lub inny gadżet DT)
- domowe wypieki (sam mogę zrobić babeczki :) )
- może uda nam się wypożyczyć (od bractwa rycerskiego lub z Fabryki Sztuk) jakiś starodawny strój/zbroje rycerską. Dzieci będą mogły robić sobie zdjęcia z "przebierańcem" ...a my te foty później możemy wysłać im mailem
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#2

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze: Oto moje propozycje:
- malowanie twarzy dzieciom
- jeśli mamy puzzle możemy je wystawić dla dzieci (nagrodą może być darmowa oranżada lub inny gadżet DT)
- domowe wypieki (sam mogę zrobić babeczki :) )
- może uda nam się wypożyczyć (od bractwa rycerskiego lub z Fabryki Sztuk) jakiś starodawny strój/zbroje rycerską. Dzieci będą mogły robić sobie zdjęcia z "przebierańcem" ...a my te foty później możemy wysłać im mailem
Ja wolałbym zejść na ziemię z propozycjami, bo któż miałby to robić ;) ? Część z nich pokrywa się z programami innych organizacji, ja wolałbym zaprezentować grę Zbudujmy Tczew i zaprosić mieszkańców do rozgrywki ::dawnytczew
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#3

Post autor: zet48 »

Pomysł z grą jest dobry :) ale mi chodzi o przyciągnięcie większej ilości ludzi do naszego stoiska
Ciasta i babeczki możemy upiec My - forumowicze ...to nie jest duży koszt, a zysk z ich sprzedaży podniesie budżet DT o jakiś hajs.
Pomysł z puzzlami dla dzieci też może wypalić ...dzieci będą tam z rodzicami, jak dzieci będą układać puzzle to my możemy rozreklamować nasz profil wśród rodziców ...a darmowy gadżet za ułożenie puzzli to też dobra reklama.
Jeśli nie spróbujemy to się nie przekonamy :)
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

Tola92
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 64
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 15:39
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#4

Post autor: Tola92 »

Ale te nasze puzzle jakie mamy będą za trudne, chyba ze zrobimy jak na pchlim targu mieli policjanci. Wydrukować na kartce jakiś obrazek np. dla młodszych nasze logo, a dla starszych coś trudniejszego. Można zrobić kilka obrazków żeby dzieci mogły wybrać, np Farę, Rynek, Mosty, Herb Tczewa, Skrzata Samborka. Myślę żeby wydrukować zdjęcia, które będą wzorem do układanki. :)
Awatar użytkownika

Chris
Budnik
Budnik
Reakcje:
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#5

Post autor: Chris »

Można nakleić na kartonik żeby łatwiej się układało. Takie puzzle będą też wielorazowego użytku. Wklejcie propozycje obrazków, ja mogę je druknąć na A3 i wyciąć ;)
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#6

Post autor: LukaszB »

Bardzo fajny pomysł :ok
Chris ważne żeby to estetycznie wyglądało i trzeba pomyśleć o nagrodach dla dzieciaków
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#7

Post autor: zet48 »

Oto moje propozycje obrazków :) Niektóre mogę w większej rozdzielczości wysłać mailem :P
[thumbnail]download/file.php?id=522[/thumbnail]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
Awatar użytkownika

tczewianka
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 115
Rejestracja: 1 lut 2011, o 20:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#8

Post autor: tczewianka »

Możemy dla dzieci zamówić albo kupić różne czekolady, lizaki, takie paczuszki z cukierków. Można zrobić np. paczuszkę : widokówkę czekoladę i lizaka. Jak mamy troszkę naszych gadżetów to możemy rozdawać za dobre ułożenie. ::dawnytczew
Albo np. kredki świecowe, normalne kredki, kolorowanki. Gadżety z Urzędu Miasta jak mamy dostęp do takich rzeczy.
Awatar użytkownika

Jadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4184
Rejestracja: 30 sty 2011, o 20:23
Podziękował;: 300 razy
Otrzymał podziękowań: 290 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#9

Post autor: Jadzia »

Kilka zdjęć z soboty :)
IMG_3849.jpg
IMG_3849.jpg (195.21 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3849.jpg
IMG_3849.jpg (195.21 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3854.jpg
IMG_3854.jpg (169.89 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3854.jpg
IMG_3854.jpg (169.89 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3858.jpg
IMG_3858.jpg (238 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3858.jpg
IMG_3858.jpg (238 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3862.jpg
IMG_3862.jpg (276.53 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3862.jpg
IMG_3862.jpg (276.53 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3887.jpg
IMG_3887.jpg (311.26 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3887.jpg
IMG_3887.jpg (311.26 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3889.jpg
IMG_3889.jpg (211.52 KiB) Przejrzano 713 razy
IMG_3889.jpg
IMG_3889.jpg (211.52 KiB) Przejrzano 713 razy
:dzieki
Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4415
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:05
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy
Kontakt:

Re: Dni Ziemi Tczewskiej 2013

#10

Post autor: zet48 »

Kilka zdjęć tego co działo się poza stoiskiem DT :)
Prezydent dostał etat kapitana
kapitan.jpg
kapitan.jpg (523.46 KiB) Przejrzano 699 razy
kapitan.jpg
kapitan.jpg (523.46 KiB) Przejrzano 699 razy
Polonezy - dały trochę hałasu
fso.jpg
fso.jpg (592.54 KiB) Przejrzano 699 razy
fso.jpg
fso.jpg (592.54 KiB) Przejrzano 699 razy
Gwiazdami sobotniego wieczoru - oczywiście nieporównanymi z Oranżadą Wyborową i Tryptykiem - byli:
Mrozu i Stachursky
mrozu.jpg
mrozu.jpg (227.07 KiB) Przejrzano 699 razy
mrozu.jpg
mrozu.jpg (227.07 KiB) Przejrzano 699 razy
stachursky.jpg
stachursky.jpg (256.68 KiB) Przejrzano 699 razy
stachursky.jpg
stachursky.jpg (256.68 KiB) Przejrzano 699 razy
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"
ODPOWIEDZ