752 Jarmark św. Dominika w Gdańsku

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

752 Jarmark św. Dominika w Gdańsku

Post autor: zet48 » 6 sie 2012, o 15:22

Trwa 752 Jarmark Św. Dominika w Gdańsku. Podczas tej wielkiej imprezy handlowej nas jako Wirtualne Muzeum Miasta Tczewa najbardziej powinny interesować przedmioty związane z naszym miastem. :lol:
Ja od kilku lat sam na własną rękę staram się ratować tczewskie pocztówki i dokumenty od jarmarcznych kupców, aby owe przedmioty zostały w Tczewie, nie wędrowały po świecie i w konsekwencji nie zostały nigdy zniszczone ...ale powoli staje się to dla mnie za drogie (np ceny za 150-letnie litografie sięgają 300 zł za szt.).
Chciałbym ogłosić akcję "RATOWAĆ OD ZAPOMNIENIA" która ma na celu stopniowe wykupienie od kupców wszystkiego co Tczewskie.
Możemy ogłosić zbiórkę pieniędzy wśród forumowiczów, która będzie trwała cały rok, z zebraną w ten sposób kwotą wyruszyć na przyszłoroczny 753 Jarmark św. Dominika - oczywiście w koszulkach - i targując się z kupcami ocalić jak najwięcej przedmiotów. Stworzymy w tan sposób pierwszy realny zbiór dawnych przedmiotów, którego właścicielami będziemy My Wszyscy Forumowicze - Cały Dawny Tczew !!

W tym roku za późno już na organizowanie akcji - najwięcej sprzedających jest w pierwszych dniach jarmarku. Kramy antykwariuszy i kolekcjonerów od kilku lat zlokalizowane są w tym samym miejscu, mianowicie na całej długości Podwali Staromiejskich, części ulicy Grobla IV i w ciągu ulicy Straganiarskiej. Najczęściej spotykane przedmioty to pocztówki, listy, zdjęcia, pisma urzędowe, obrazy ... a nawet sztućce, młynek do kawy, porcelana czy cenna wanna "nasiadówka" z Arkony.

JEST CO RATOWAĆ ::dawnytczew

Obrazek
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 180 razy

Re: 752 Jarmark św. Dominika w Gdańsku

Post autor: LukaszB » 6 sie 2012, o 15:27

Popieram, sam będę na jarmarku 12 sierpnia, może coś jeszcze uda się wyłapać.
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: zet48 » 6 sie 2012, o 15:36

Na Jarmarku byłem w dniu otwarcia 28 lipca, kupiłem 4 ciekawe pocztówki.
Dziś również pojawiłem się na Jarmarku, wśród antykwariuszy i kolekcjonerów było już pusto (mimo wczesnej godziny 11:00) ...znalazłem tylko jedna pocztówkę z Mostem (strasznie zniszczoną) i dokument który kupiłem i zamieściłem dziś na forum.
Najwięcej Kupców jest w dniu otwarcia Jarmarku i na następny dzień. Jak pytałem niektórych sprzedających pierwszego dnia jarmarku do kiedy mogę ich spotkać, odpowiadali że są tu tylko przez weekend otwarcia bo prowadzą sklepy z antykami w różnych rejonach Polski.
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

Awatar użytkownika

mieczy
Budnik
Budnik
Reakcje:
Podziękował : 19 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: mieczy » 6 sie 2012, o 15:52

zet48 pisze: Chciałbym ogłosić akcję "RATOWAĆ OD ZAPOMNIENIA" która ma na celu stopniowe wykupienie od kupców wszystkiego co Tczewskie.
Możemy ogłosić zbiórkę pieniędzy wśród forumowiczów która będzie trwała cały rok, z zebraną w ten sposób kwota wyruszyć na przyszłoroczny 753 Jarmark św. Dominika - oczywiście w koszulkach - i targując się z kupcami ocalić jak najwięcej przedmiotów. Stworzymy w tan sposób pierwszy realny zbiór dawnych przedmiotów którego właścicielami będziemy My Wszyscy Forumowicze - Cały Dawny Tczew !!
@zet48 - jestem jak najbardziej "ZA"

Jednak mam drobne "ale" :

- gdzie będziemy mogli nacieszyć oczy zakupionymi przedmiotami ? ( pytanie dodatkowe - czy coś w sprawie lokum DT /np. wieża ciśnień / się posunęło? )

- nie polecam targować ceny w koszulkach DT. "Kupcy nie głupcy", zaraz wyczują, że nam zależy !

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: zet48 » 6 sie 2012, o 16:06

Tegoroczny Jarmark odwiedziłem w koszulce :)
Zainteresowała mnie pewna stara pocztówka, której w swoim zbiorze nie miałem (widok na ulice Westerplatte z tarasu SP5 - obieg z 1916 r.) kupiec zaciekawiony powiedział że dla muzeum da rabat 10%. Skłamałem że moje muzeum ma już taki widoczek - wtedy cena poszła w dół o 50% i kupiłem :P

Jeśli chodzi o miejsce gdzie można będzie nacieszyć się zakupionymi okazami to dopóki nie będziemy mieć lokum będziemy magazynować przedmioty w bezpiecznym miejscu :ok
Lepiej mieć je "gdzieś" u siebie w Tczewie niż u obcego kupca gdzieś w Polsce lub na Świecie ::dawnytczew

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: zet48 » 9 sie 2012, o 16:38

Trwa 752 Jarmark św. Dominika w Gdańsku
W najbliższą niedzielę - 12 sierpnia - na Jarmarku zaprezentuje się miasto Tczew. Chata promocyjna (pod szyldem Stowarzyszenia Żuławy) znajdować się będzie przy ul. Tkackiej.
Na turystów czekać będą m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Fabryki Sztuk, Centrum Kultury i Sztuki, Dawnego Tczewa.

Oprócz różnych materiałów promocyjnych Tczewa będzie możliwość skosztować tczewskiej oranżady i fefernusków . Na najmłodszych czekać będą Skrzat Samborek i tczewski gryf oraz drobne upominki (np. wiatraczki, balony, breloczki). Wśród atrakcji także malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, m.in. malowanie na szkle oraz występ grupy hip-hop.

To wszystko w niedzielę ale Tczew na Jarmarku można było zobaczyć już dziś podczas festiwalu "Unikaty z Kociewia"
Załączniki
DSCF9673.jpg
DSCF9673.jpg (336.08 KiB) Przejrzano 169 razy
DSCF9673.jpg
DSCF9673.jpg (336.08 KiB) Przejrzano 169 razy
DSCF9674.jpg
DSCF9674.jpg (364.01 KiB) Przejrzano 169 razy
DSCF9674.jpg
DSCF9674.jpg (364.01 KiB) Przejrzano 169 razy
unikaty z kociewia.jpg
unikaty z kociewia.jpg (152.27 KiB) Przejrzano 169 razy
unikaty z kociewia.jpg
unikaty z kociewia.jpg (152.27 KiB) Przejrzano 169 razy

Awatar użytkownika

Emiii
Najemca
Najemca
Reakcje:
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Emiii » 12 sie 2012, o 12:29

Informacja od Mr ŁeB(skiego) z ostatniej chwili:

Oglądajcie POLSAT NEWS bo Dawny Tczew tam też będzie! :)

Więcej informacji przekażę, jak czegoś więcej się dowiem.

Bez odbioru !

::dawnytczew
"Są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu..." xD
Paulo Coelho

Awatar użytkownika

Autor Tematu
zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: zet48 » 12 sie 2012, o 13:30

Trwa finał siatkówki na Olimpiadzie w Londynie, więc by nie skakać po kanałach Polsat News można oglądać na żywo w sieci
http://www.hityclub.cba.pl/1287-polsat- ... nline.html" onclick="window.open(this.href);return false;

::dawnytczew

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 180 razy

Post autor: LukaszB » 28 sty 2013, o 20:03

Przygotowując prezentacje na nasze urodziny natrafiłem na zdjęcia z jarmarku 8-)
Załączniki
ULOT 2.jpg
ULOT 2.jpg (332.26 KiB) Przejrzano 93 razy
ULOT 2.jpg
ULOT 2.jpg (332.26 KiB) Przejrzano 93 razy
ULOT.jpg
ULOT.jpg (298.06 KiB) Przejrzano 93 razy
ULOT.jpg
ULOT.jpg (298.06 KiB) Przejrzano 93 razy
JAR.jpg
JAR.jpg (270.72 KiB) Przejrzano 93 razy
JAR.jpg
JAR.jpg (270.72 KiB) Przejrzano 93 razy
BF.jpg
BF.jpg (993.01 KiB) Przejrzano 93 razy
BF.jpg
BF.jpg (993.01 KiB) Przejrzano 93 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ