Strona 1 z 1

Opowieści z Dawnego Tczewa: Legenda o Tczewskim Gryfie

: 21 mar 2017, o 15:32
autor: LukaszB
Herbem Miasta Tczewa jest wszędobylski na Pomorzu gryf. Nasz, tczewski, jest (a jakże by inaczej!) oczywiście wyjątkowy. W mieście znajdziecie wiele jego wizerunków, czy to w postaci rzeźb, płaskorzeźb, tablic, pomników...

Event jest inauguracją geościeżki „Tczewskie Gryfy”, która ma być zabawą w poszukiwanie gryfów w mieście, a czasami też opowieści z nimi związanych. Zdobywając geościeżkę na pewno poznacie legendę która opowiada o tym, jak to się stało, że gryf jest herbem miasta Tczewa.

Spotkanie ma charakter turystyczny.
Termin: 22 kwietnia 2017 Miejsce: Tczew

godz. 11:00 – Plac Hallera. Tu spotykamy się z Łukaszem Brządkowskim z portalu „Dawny Tczew”, który zaprosi nas na mały spacerek po tczewskiej starówce i opowie kilka ciekawostek z historii miasta. W zamian my opowiemy mu o geocachingu. A może któraś ekipa porwie Łukasza na poszukiwania keszy?

W samo południe nastąpi publikacja mini-geościeżki „Tczewski Gryf”. Geościeżka miejska, składająca się co najmniej z kilku skrzynek. A może uda się założyć więcej?

godz. 17:00 – Klub Ebro. Event towarzyszący „Z kulą się zmierz V” organizowany przez kuriera, a także pogaduchy na tematy geocacherskie i wszelkie inne, które nam wpadną do głowy (nie ma obowiązku grania, ale skoro jest kręgielnia?...).
Zapoznajcie się proszę z zasadami „Z kulą się zmierz” – obowiązujący termin zgłoszeń jest konieczny dla rezerwacji torów w kręgielni.
Wpadniecie?
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=54822

Re: Opowieści z Dawnego Tczewa: Legenda o Tczewskim Gryfie

: 22 kwie 2017, o 12:24
autor: LukaszB
Poszli szukać keszy, przeszkadzałem im zaledwie godzinę ;)

Re: Opowieści z Dawnego Tczewa: Legenda o Tczewskim Gryfie

: 23 kwie 2017, o 18:23
autor: LukaszB
Pojawiają się pierwsze relacje uczestników. Może uda się zabawę powtórzyć ;) https://opencaching.pl/powerTrail.php?p ... ptrail=582