Poszukuję zdjęć domu na ul. Sambora

Awatar użytkownika

Autor Tematu
Big Zbig
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Znajomość języków obcych: rosyjski i niemnożko niemiecki
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Poszukuję zdjęć domu na ul. Sambora

Post autor: Big Zbig » 25 mar 2014, o 18:34

Dziś jeden z moich kolegów poprosił mnie o apel do forumowiczów dotyczący odnalezienia fotografii nieistniejącego już jego rodzinnego domu zaznaczonego
kolorem żółtym na mapie z roku 1904. Został on rozebrany w latach 60 -tych ubiegłego wieku ze względu na zły stan techniczny. Obok , w narożnej posesji znajdowały się stajnie i budynki gospodarcze firmy transportowej Koszmidera . W tym miejscu stoi dziś okazały budynek mieszkalny, pobudowany na początku lat 90. Perypetie z jego budową , to osobna historia, w której w jakimś sensie również uczestniczyłem.
Załączniki
0000001-312.JPG
0000001-312.JPG (578.67 KiB) Przejrzano 108 razy
0000001-312.JPG
0000001-312.JPG (578.67 KiB) Przejrzano 108 razy

Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Podziękował : 142 razy
Otrzymał podziękowań: 65 razy

Re: Poszukuję zdjęć domu na ul. Sambora

Post autor: niespokojna66 » 25 mar 2014, o 20:03

Big Zbig pisze:Dziś jeden z moich kolegów poprosił mnie o apel do forumowiczów dotyczący odnalezienia fotografii nieistniejącego już jego rodzinnego domu zaznaczonego
kolorem żółtym na mapie z roku 1904. Został on rozebrany w latach 60 -tych ubiegłego wieku ze względu na zły stan techniczny. Obok , w narożnej posesji znajdowały się stajnie i budynki gospodarcze firmy transportowej Koszmidera . W tym miejscu stoi dziś okazały budynek mieszkalny, pobudowany na początku lat 90. Perypetie z jego budową , to osobna historia, w której w jakimś sensie również uczestniczyłem.
Mój informator pamięta dom drewniany, obok była stajnia , stał on blisko domu pana Koszmidra, który w większości woził węgiel. Miał dwa konie i wóz. Kiedyś auta posiadali tylko bardzo bogaci ludzie.Na przeciw, po drugiej stronie była brama i jeszcze jeden murowany dom, który stał zaraz przy ulicy, jednak wszystko było w złym stanie technicznym, ludzie zostali przeniesieni do innych mieszkań. Jednym z mieszkańców tego domu był pan, który wyświetlał filmy w kinie "Wisła".Niestety nie mam żadnych zdjęć.
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 157 razy
Otrzymał podziękowań: 188 razy

Re: Poszukuję zdjęć domu na ul. Sambora

Post autor: LukaszB » 29 mar 2014, o 22:30

Big Zbig pisze:Dziś jeden z moich kolegów poprosił mnie o apel do forumowiczów dotyczący odnalezienia fotografii nieistniejącego już jego rodzinnego domu zaznaczonego
Dodam, że ten budynek na rogu Zamkowej i Sambora nie pasuje do otoczenia :nono
Z panoramy z początku wieku wyciąłem ten fragment miasta. Nie widać zbyt wiele :(
Załączniki
róg s i z.jpg
róg s i z.jpg (52.95 KiB) Przejrzano 72 razy
róg s i z.jpg
róg s i z.jpg (52.95 KiB) Przejrzano 72 razy
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

ODPOWIEDZ