Kazamaty w starym portalu wschodnim?

Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował : 122 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Re: Kazamaty w starym portalu wschodnim?

Post autor: be-good » 3 paź 2013, o 22:25

LukaszB pisze:Zrozumiałem, że innymi słowami napisałeś to o czym pisała Jadzia czyli o wizualizacjach i ich wyglądzie ostatecznym...
NIE BAłDZO :nea ; ja napisałem, że dywagacje o ewentualnych umocnieniach prawobrzeżnego WSCHODNIEGO, "lisewskiego" portalu, w dochodzeniowym wątku założonym przez Ciebie, ilustrowane były przez Ciebie planami LEWOBRZEŻNEGO portalu TCZEWSKIEGO:

Obrazek .

Obrazek

Tak przynajmniej wynikało z załączonego przez Ciebie szkicu technicznego :scratch

A o "lisewskiej" stronie w tym temacie mało zamieszczono...

Awatar użytkownika

Autor Tematu
LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 180 razy

Post autor: LukaszB » 4 paź 2013, o 08:51

BG nie rozumiemy się kompletnie. Wiem, że szkic umieszczony przeze mnie dotyczy lewobrzeżnego portalu, ale kazamaty nie zostały zbudowane według tych planów. To jest to o czym pisała Jadzia - plany planami, a ich realizacja często odbiegała od założeń. O prawobrzeżnym nie wiemy w zasadzie nic, a ta wiedza jest potrzebna do planów wiernej rekonstrukcji mostu. Jeżeli kazamaty były w konstrukcji oryginalnej (na to wskazują strzelnice z załączonych pocztówek) to co z nich pozostało po przedłużeniu mostów? Puste pomieszczenie wewnątrz odtworzonego filaru? Powiększcie sobie zdjęcie które wrzuciłem dwa posty wyżej. Widzicie dobudowaną ścianę pod starą bramą wjazdową?
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

zet48
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

Post autor: zet48 » 4 paź 2013, o 21:38

...może tych kazamat nie było? Poniżej zdjęcie które na forum się już pojawiło - to oczywiście stan po przedłużeniu. ale śladów po kazamatach nie widać.

Obrazek
zet48 @ Bunkry na moście" onclick="window.open(this.href);return false;
"Od dziś dzień , do końca świata w ludzkiej będziem pamięci, My wybrani - Kompania Braci, Kto dziś wespół ze mną krew przeleje ten mi Bratem"

ODPOWIEDZ