Domek z rysunku...

Awatar użytkownika

Opiekun forumJadzia
Moderator
Moderator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Podziękował : 169 razy
Otrzymał podziękowań: 161 razy

Re: Domek z rysunku...

Post autor: Opiekun forumJadzia » 15 lis 2012, o 11:26

Zrobiłyśmy z cleo mały rekonesans po Ewidencji Dóbr Kultury. Dom możliwie najbliższy temu na bigłódowym szkicu znalazłyśmy na karcie Wybickiego 12 (rok budowy ok. 1930). Wszystko by było git, jednak dach nie pasi - brak okien... Może znajdują się z drugiej strony domu, może był remontowany?
Wybickiego dom.jpg
Ewidencja Dóbr Kultury
Wybickiego dom.jpg (107.22 KiB) Przejrzano 171 razy
Wybickiego dom.jpg
Ewidencja Dóbr Kultury
Wybickiego dom.jpg (107.22 KiB) Przejrzano 171 razy
Obrazek

Chłodna to raczej nie będzie. Tam domki są niższe.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2012, o 11:42 przez be-good, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dla szybkiego porównania sylwetek domów wrzuciłem link do obrazka z mojego pytania.

Awatar użytkownika

Autor Tematu
be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował : 122 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Post autor: be-good » 15 lis 2012, o 11:30

Trop jest bardziej niż dobry :)

W innym wątku podam, dlaczego :) ...

Kukać: be-good @ Wieńce laurowe" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: aga_piet » 15 lis 2012, o 14:24

Dom jest zbudowany wg klasycznego projektu, samych wersji na Sienkiewicza mamy kilka podobnych.
Dlaczego upierasz się be-goodzie, że ma być gdzieś w Tczewie? Reklama z kalendarza wskazuje wyraźnie adres w Gdańsku i jeśli domek ma ilustrować jakąkolwiek siedzibę, to tę główną z Hansaplatz 2b. W Tczewie jest mowa tylko o Kościuszki 9 - ten dom dobrze znamy, nazwisko też się zgadza.
A to, że zdjęcia Hansaplatz pokazują inną zabudowę - nr 2b domu sugeruje, że to jest coś dodatkowego dobudowanego do działki nr 2, może w podwórku lub niszy, lub bocznej uliczce?
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!

Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Podziękował : 143 razy
Otrzymał podziękowań: 180 razy

Post autor: LukaszB » 15 lis 2012, o 15:04

Trop BiGóda wydaje się dobry - skoro kredyty są przeznaczone dla mieszkańców Tczewa to pokazuje w ogłoszeniu dom, który tczewianie mogli sobie kupić. Nie sądzę, aby poważna instytucja pokazywała jako swoją siedzibę chatkę
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II

Awatar użytkownika

aga_piet
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Podziękował : 4 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: aga_piet » 15 lis 2012, o 15:15

Może więc nie jest to żaden konkretny dom, ino przykładowy domek, który mieli "w ofercie" (umowa podpisana z...) ;)
Nie ma smalcu! Z dżemem są puree!

Awatar użytkownika

leoncjo
Budnik
Budnik
Reakcje:
Podziękował : 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: leoncjo » 18 lis 2012, o 18:58

Po ciemnicy i w akompaniamencie The XX (leoncjo @ Czego aktualnie słuchasz" onclick="window.open(this.href);return false;) zwiedziłem okolice Żwirka i Muchomorka i, tak jak myślałem, nie znalazłem domku z rysunku. Kilka podobnych, ale żaden tak do końca.

Co ciekawe, najbardziej podobny stoi na Rejtana, ale to też nie to. Układ okien w szczycie, dach, okna dachowe, dużo się zgadza, ale przez drobne różnice nie powiem, że to ten dom. Fotki nie wrzucam, żeby nie zaśmiecać forum "zbędnymi załącznikami".

Zapuściłem się też na "terra incognita", czyli okolice Budowlanki (Zygmunta Starego i... nawet nie wiem, co tam za ulice są) i chyba niepotrzebnie, bo tam raczej same nówki stoją.

Post może zawierać ironię, sarkazm i śladowe ilości orzechów arachidowych.

Awatar użytkownika

Chris
Budnik
Budnik
Reakcje:
Kontakt:

Post autor: Chris » 18 lis 2012, o 19:04

Wydaje mi się że ten budynek może znajdować się (o ile w ogóle) w niegdyś "willowych" dzielnicach i osiedlach jakiegokolwiek z miast gdzie miał swoje placówki dom finansowy Hacege, czyli w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Grudziądzu, Gdańsku lub jeszcze innych miejscowościach nie uwzględnionych na ogłoszeniu be-gooda.
Być może jest to też zwykła wizualizacja artystyczna domu który "może być właśnie Twój!", o ile weźmiesz pożyczkę w HCG.

Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Podziękował : 136 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: niespokojna66 » 18 lis 2012, o 19:21

Jest do sprawdzenia jeszcze ulica Wyspiańskiego i Krasińskiego,tam są domy blisko ulicy , z tyłu tego domu jest park? :scratch :o
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/

ODPOWIEDZ