Tczew w filmach

Awatar użytkownika

niespokojna66
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 1593
Rejestracja: 26 sie 2011, o 19:37
Podziękował;: 342 razy
Otrzymał podziękowań: 379 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#51

Post autor: niespokojna66 »

Za ten post autor niespokojna66 otrzymał podziękowania (total 2):
zunia (13 gru 2016, o 17:26) • riot (12 mar 2017, o 00:35)
Ocena: 25%
Naj­piękniej­szych chwil w życiu nie zap­la­nujesz. One przyjdą same../P.Bosmans/

franca8884
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2015, o 16:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#52

Post autor: franca8884 »

Dziś właśnie wpadło mi w ręce takie oto nagranie. Jest to nagranie Dariusza Kwietnia, człowieka który opowiada o Riese, Soboniu, Włodarzu itd. Obejrzałem kilka jego filmów i wyrobiłem sobie o tym panu już zdanie :) Wklejam ten film, ponieważ dotyczy on Tczewa, teorii dotyczącej mostu i barek odbierających tajemnicze skrzynie spuszczane na linach z mostu :scratch Tak więc zapraszam na krótki seans no i może napiszcie kilka słów o Waszych odczuciach po filmie :)
Awatar użytkownika

zielu
Moderator
Moderator
Rajca
Rajca
Reakcje:
Posty: 2405
Rejestracja: 31 sty 2011, o 22:12
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 168 razy
Otrzymał podziękowań: 208 razy
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#53

Post autor: zielu »

To Holendrzy nam most w międzyczasie rozebrali? Gruba sprawa :bober
"Smoka pokonać trudno, ale starać się trzeba"
Awatar użytkownika

mieczy
Obywatel
Obywatel
Reakcje:
Posty: 589
Rejestracja: 5 mar 2011, o 12:35
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 221 razy
Otrzymał podziękowań: 101 razy
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#54

Post autor: mieczy »

A ja znalazłem TO i JESZCZE TO :nea
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#55

Post autor: be-good »

franca8884 pisze:Dziś właśnie wpadło mi w ręce takie oto nagranie. Jest to nagranie Dariusza Kwietnia, człowieka który opowiada o Riese, Soboniu, Włodarzu itd. Obejrzałem kilka jego filmów i wyrobiłem sobie o tym panu już zdanie :) Wklejam ten film, ponieważ dotyczy on Tczewa, teorii dotyczącej mostu i barek odbierających tajemnicze skrzynie spuszczane na linach z mostu :scratch Tak więc zapraszam na krótki seans no i może napiszcie kilka słów o Waszych odczuciach po filmie :)
Swego czasu pośmieliśmy się na tym Forum z tego komandosa 8-) .

Resztki polewki można znaleźć w dziale Głupawki ;) ...
Polecam serdecznie :pilot viewtopic.php?f=90&t=779&hilit=pancerny ... 400#p40012 viewtopic.php?f=90&t=779&hilit=pancerny ... 410#p40014

Ja podsumuję rewelacje Dariusza Kwietnia fragmentem mało tczewskiego filmu ;) :



W bonusie inne oskarowe dzieło Dariusza Aprilisa, namacalny dowód na to, że wóda niektórym szkodzi :naughty :nono2 :

Awatar użytkownika

treviss
Najemca
Najemca
Reakcje:
Posty: 158
Rejestracja: 19 lut 2011, o 15:48
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#56

Post autor: treviss »


Chyba nie bylo tego jeszcze tutaj.
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#57

Post autor: LukaszB »

zielu pisze: 15 cze 2012, o 23:22 Migawka autorstwa p. Zaczyńskiego z tczewskiego planu "Polskich dróg":
Obrazek

Kilka kadrów z filmu
Załączniki
8.jpg
7.jpg
6.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
Za ten post autor LukaszB otrzymał podziękowania (total 5):
mirza3 (6 cze 2017, o 21:38) • geo (6 cze 2017, o 21:46) • niespokojna66 (7 cze 2017, o 14:29) • riot (7 cze 2017, o 14:50) • Jadzia (9 cze 2017, o 19:29)
Ocena: 62.5%
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#58

Post autor: LukaszB »

zet48 pisze: 16 kwie 2011, o 11:10 W filmie "Sztos" z Janem Nowickim jest pokazany przejazd przez Most w Tczewie oraz Panorama naszego miasta.



Część przedstawionego fragmentu filmu od minuty 13:50

Tczew pojawia się w filmie dwukrotnie. Pierwsze ujęcie rozpoczyna się od wjazdu samochodu, którym Eryk i Synek jadą na Mazury, na most. W tle widzimy niewielki fragment panoramy miasta
Eryk prowadzi, Synek patrzy na mapę. Między bohaterami odbywa się krótka rozmowa:
Eryk: „Co się tak patrzysz, na Mazury jedziemy”
Synek: „Dużo Niemców na Mazurach?”
Eryk: „Dla Niemca Mazury najlepsze, autochtonów dużo”
Synek: „Czego”?
Kiedy wyjeżdżają z mostu, po raz kolejny widać panoramę miasta.
Druga scena z Tczewem w tle rozgrywa się podczas ich powrotu z „roboty”. Przejeżdżając przez most odbywają dłuższą rozmowę:
Synek: „Widziałem w telewizji taki film o oszustach, nie pamiętam tytułu, Fellini reżyserował. O takich drobnych naciągaczach. Jeden się starzeje i chce zdobyć większą sumę, żeby się wycofać z zawodu
Eryk: Starzeje się powiadasz...
Synek: Mam! Niebieski ptak. Nie widziałeś tego?
Eryk: Drobni oszuści.. A my to co? Kozacy? O, tacy jesteśmy!
Synek: Ciekawe.. a zarabiamy majątek.
E: Złodzieje kumasz? Złodziejaszki. Oczywiście zarabiamy, ale to są tylko pieniądze..
Na zakończenie sceny auto wyjeżdża z mostu, widzimy panoramę miasta, a w tle biją dzwony.
Załączniki
sztos (2).jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#59

Post autor: LukaszB »

riot pisze: 22 kwie 2011, o 10:36
Jadzia pisze:Jest jeszcze jeden film, w którym Tczew ma swoje 5 sekund. Problem w tym, że nie pamiętam tytułu. Bohater przyjeżdża do Tczewa pociągiem. Jednak ewidentnie nie jest to nasz dworzec. Zdjęcia kręcono w innej miejscowości, na innym dworcu. W filmie widać tylko tablicę z nazwą TCZEW, a jego bohater później jedzie taksówką do hotelu. Zapewne kierowałby się do Hotelu Malinowo/ Carina, bo chyba tylko takowy mieliśmy w czasach PRL?
tytuł filmu to: "Czarodziej z Harlemu"

"Czarodziej z Harlemu" - najlepsza promocja miasta Tczewa w 1988 r.

Niestey Tczew pojawia się jedynie jako nazwa, nawet nasz dworzec został "zagrany"przez Żyrardów.
Załączniki
cz10.jpg
cz9.jpg
cz8.jpg
cz7.jpg
cz6.jpg
cz5.jpg
cz4.jpg
cz3.jpg
cz2.jpg
cz1.jpg
Za ten post autor LukaszB otrzymał podziękowanie:
Jadzia (26 cze 2017, o 19:01)
Ocena: 12.5%
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
Awatar użytkownika

LukaszB
Burmistrz
Burmistrz
Reakcje:
Posty: 7995
Rejestracja: 21 sty 2011, o 17:54
Lokalizacja: Tczew
Podziękował;: 683 razy
Otrzymał podziękowań: 562 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Tczew w filmach

#60

Post autor: LukaszB »

zielu pisze: 9 maja 2011, o 21:08
be-good pisze:Dotyczy tzw. "Akcji Wózek", podczas której polski wywiad w niezauważony sposób włamywał się do niemieckich przesyłek pocztowych na tranzytowym odcinku Chojnice- Tczew.
"

Mimo tego, że nazwa Tczew pada wielokrotnie samo miasto nie zostało pokazane. Rolę tczewskiego dworca odgrywa niezidentyfikowana stacja kolejowa.
pwg2.jpg
pwg1.jpg
pwg.jpg
Pan na Żuławach Tczew występuje w 15 sekundowej sekwencji, kiedy pociąg z osadnikami przejeżdża przez most kolejowy na prawy brzeg Wisły. Kiedy kamera jest zwrócona na rzekę dochodzi do krótkiej wymiana zdań pomiędzy bohaterami „Patrzcie to, to chyba Wisła” - „Nie pierwszy raz widzę tę naszą wodę”. Wprawne oko dojrzy jednak, że ujęcie rzeki jest kręcone z pociągu jadącego w odwrotną stronę.
pan na żuławach.jpg
Łukasz pisze: 25 kwie 2011, o 12:05
Ciotka Idalia pisze:
treviss pisze:Tczew "występuje" też w Polskich Drogach i Ile waży koń trojański?
A w którym momencie o koniu trojańskim zwrócić uwagę? Będzie ten film teraz w święta i planuję obejrzeć, a nie wiem na co zwrócić uwagę :oops:
kiedy Zocha wracała z Sopotu do Wwy ;) dobry film
ilewazykonc-tczew.jpg
"Nasze czyny mogą jednakowoż przetrwać długo, o ile otrzymają potwierdzenie poprzez słowa świadków lub uratują pamięć dzięki spisaniu" Sambor II
ODPOWIEDZ