Monety

Regulamin forum
1. Treści i załączniki umieszczane w postach mogą być użyte w działalności Dawnego Tczewa przy zachowaniu dbałości o dane wrażliwe.

Urbi
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2011, o 21:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Monety

#31

Post autor: Urbi »

Czołem! W sobotę w Borsku znalazłem ciekawą monetę. Z tego co wstępnie ustaliłem, są to 3 krajcary Leopolda. Czy będzie ktoś w stanie podać dokładniejsze informacje? Z góry dziękuję za pomoc.
Załączniki
2.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Monety

#32

Post autor: be-good »

To faktycznie 3 krajcary Leopolda I Habsburga https://pl.wikipedia.org/wiki/Leopold_I_Habsburg , bite w Kremnicy lub Bratysławie na terenie dzisiejszej Słowacji.

Obrazek

Obrazek


Patrz: http://www.beastcoins.com/World/Hungary/Hungary.htm

Urbi
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2011, o 21:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Monety

#33

Post autor: Urbi »

Dziękuję za odpowiedź. Moja sztuka graficznie nie wygląda jednak jak te ze zdjęć i naprawdę spędziłem sporo czasu żeby ją odszukać. Niestety bez satysfakcjonującego mnie rezultatu :( Faktycznie bicia mennicze wskazują na Kremnicę - B, ale trójka na posiadanej przeze mnie sztuce jest jakby zamknięta przez otok. Czyżby jakiś fals z epoki?
Awatar użytkownika

be-good
Koordynator
Koordynator
Pisarz Miejski
Pisarz Miejski
Reakcje:
Posty: 4761
Rejestracja: 2 lut 2011, o 20:15
Znajomość języków obcych: English, Deutsch, Pусский
Lokalizacja: Najpierw Czyżykowo, potem Bajkowe, obecnie Górki, za jakiś czas - Rokitki :( ...
Podziękował;: 191 razy
Otrzymał podziękowań: 145 razy
Płeć:
Kontakt:

Monety

#34

Post autor: be-good »

Między wybiciem tych dwóch "trójek" minęło prawie ćwierć wieku :) ,
My jesteśmy dziś przyzwyczajeni do powtarzalności, jednolitości przedmiotów; kiedyś wygląd monety nie był utrzymywanym przez dziesięciolecia standardem :) .
Zwróć uwagę, że Leopold na monecie zmienił fryzurę z prostych długich włosów na lokowate (peruka? :P ).
Nota bene, z powodu swojej nietypowej fizjonomii (wynik tzw chowu wstępnego wśród europejskich dynastii) określany był jako HOGMOUTH = pysk wieprza :beka :bober ...

Urbi
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 3
Rejestracja: 11 lut 2011, o 21:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Monety

#35

Post autor: Urbi »

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Co do Leopolda to faktycznie niezbyt urodziwy Jegomość ;)

tomaszek_2015
Przybysz
Przybysz
Reakcje:
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2017, o 14:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Monety

#36

Post autor: tomaszek_2015 »

Witam koledzy i koleżanki.... mieszkam w Marienwerder - Kwidzyn, przeglądając czeluście interentu trafiłem na klipe - 1 ore z Lubiszewa, sam zbieram klipy, pochwalę się moją kolekcją....
A.jpg
16010668_1230905020279562_340366968_o.jpg
Za ten post autor tomaszek_2015 otrzymał podziękowania (total 2):
riot (28 lip 2017, o 18:02) • mig21 (29 lip 2017, o 21:56)
Ocena: 25%
ODPOWIEDZ