Znaleziono 191 wyników

Powrót

autor: zet48
1 kwie 2011, o 20:51
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wieńce laurowe

Jeszcze w nowszej formie na Żwirki i Wigury
autor: zunia
12 kwie 2011, o 09:27
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wieńce laurowe

Czytając niedawno tekst o architekturze secesyjnej Przemyśla, zwróciłam uwagę na zdanie : „ (…)Niewątpliwie w jakże często na terenie Przemyśla występujących zgeometryzowanych formach należy dopatrywać się inspiracji budownictwem stolicy monarchii. Przede wszystkim stosowanie form geometrycznych - a...
autor: zielu
4 lut 2013, o 23:22
Skocz do działu
Skocz do tematu

Chopina 33

Na wystawie "Dziecko w fotografii" w MBP pokazano ekstraklasowe zdjęcie narożnej kamienicy na ul. Chopina 33. ChopinGuten 1.jpg Wyraźnie widać detal z podobizną brodatej postaci. ChopinGuten 2.jpg Wiedząc, że budynek był drukarnią i siedzibą redakcji gazet, oraz szukając analogii/powiązań/...
autor: zet48
23 lip 2013, o 10:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Ciekawostka na temat mostów w Tczewie i Malborku :)
w Archiwum Państwowym w Gdańsku znajduje się projekt z 1834 r. - projekt mostów wiszących. :o
autor: LukaszB
31 gru 2013, o 13:39
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kapliczki

Kapliczka przy ul. Czyżykowskiej wg. mapy geodezyjnej z 1881 to niewielki kwadracik przed budynkiem o obecnym numerze 102
autor: mirza3
24 mar 2014, o 23:05
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Królewski Zakład Budowy Maszyn

Schyłek tczewskiego zakładu można prześledzić dzięki relacjom redaktorów Pielgrzyma i poszukiwawczej pasji zuni. :dzieki nr 71 z 22 czerwca 1880 r. https://dawnytczew.pl/forum/download/file.php?id=3213 nr 92 z 10 sierpnia 1880 r. https://dawnytczew.pl/forum/download/file.php?id=3341 nr 102 z 2 wrześ...
autor: Jadzia
21 maja 2014, o 22:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Sławni ludzie w Tczewie

Gdańsk blisko, granica u nas więc nie ma co się dziwić, że szychy z Ligi Narodów zahaczały o Tczew. Tczewianie na dworcu oczekiwali nowego Komisarza Ligi van Hammela, a tu zdziwko - pojawił się "dawny", czyli MacDonell. Nie rozumiem tylko dlaczego byli zdziwieni. Wszak Mervyn MacDonell pia...
autor: Michał
6 lut 2015, o 22:55
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Okupacja szwedzka

No cóż... Najbardziej mi się podoba ta pretensja do zdradliwych Niemców z Tczewa, którzy śmieli składać hołdy Gustawowi Adolfowi, który zajął Prusy Królewskie tak marnymi siłami... A mogli dać się zabić. No i ten bankiet... Choć jestem z dziada pradziada wrogo nastawiony do wszelkich "herbowych...
autor: zielu
22 mar 2015, o 22:38
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wieńce laurowe

Hmm... Czy tylko ja widzę, na fotce wrzuconej przez Łukasza w temacie linii autobusowych, wieniec na tyłach budynku przy Kaszubskiej? :o
Artykuły różne-rok 1969 (2).jpg
Podobny do tego:

Obrazek