Znaleziono 191 wyników

Powrót

autor: Big Zbig
22 maja 2018, o 15:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

W dniach 7/13.05 "zafundowaliśmy" sobie z żoną i krewnymi wyjazd regeneracyjny do Kołobrzegu. Sezon pomału się rozkręca, ruszają smażalnie ryb,oraz inne "biznesy" nastawione na łupienie przybyszów. Aktualnie są to głównie zaawansowani wiekowo kuracjusze ośrodków rehabilitacyjnych...
autor: Jadzia
25 maja 2018, o 18:43
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stary Dworzec

Cud, miód, malina :o Ebay właśnie wypluł oryginalny widok na Stary Dworzec (1939 r.)
s-l1600 1939 r..jpg
s-l1600 1939 r. ebay.jpg
autor: kola
26 maja 2018, o 13:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Henryk Chmielewski - bohater ruchu oporu

Witam Moja mama Ludwika Chmielewska opowiadała mi o kontaktach z rodziną Jurgo w czasie okupacji. Chciałbym dodać że Henryk w domu i przez kolegów nazywany był Bubi. Moja mama i Henryk płynnie rozmawiali po niemiecku i oczywiście po polsku.Ojciec Henryka prowadził w Tczewie szkołę szoferów i warszta...
autor: mirza3
10 cze 2018, o 15:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szczerbięcin

Położenie folwarku Altonah:
Altonah.jpg
i kilka informacji:
http://www.westpreussen.de/cms/ct/ortsv ... php?ID=152
autor: mzk
15 cze 2018, o 12:58
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Co tu jeszcze napiszę

Szanowni Państwo, Wczoraj po ośmiu latach prac udało mi się zakończyć projekt badawczy, dotyczący funkcjonowania władz politycznych naszego miasta i powiatu. Będę się starał opublikować swoje badania w formie książki. Nie będzie to z pewnością krótka książka...ani łatwa. Pozwoli jednak odkryć pewne ...
autor: Jadzia
20 cze 2018, o 18:17
Skocz do działu
Skocz do tematu

Rodzina Keiling

Natchniona znalezionymi na Allegro fotkami, zaczęłam szukać info o panu Keilingu. Chciałam zweryfikować, czy rzeczywiście taka osoba mieszkała w naszym mieście, no i oczywiście zamierzałam określić miejscówkę. Keilinga namierzyłam, ale miejsca, gdzie wykonano fotografie nie jestem w stanie określić....
autor: Jadzia
20 cze 2018, o 19:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stary Dworzec

Skoro :be się leni, to wrzucam ja. Bo mi zalega na kompie, jak i wiele innych materiałów :facepalm Budynki Starego Dworca, 1939 r. Ebay: Pionier Btl.41 im Polenfeldzug 1939 Das zerst. Bahnhof Gebäude DIRSCHAU !.jpg Pionier Btl.41 im Polenfeldzug 1939 Das zerst. Bahnhof Gebäude DIRSCHAU !1.jpg Pionie...
autor: zunia
26 cze 2018, o 09:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Henryk Kliem

Henryk Kliem.jpg Henryk Kliem urodzony w 1878 r. w Chodczu na Kujawach - syn ks. Emila Augusta Kliema, również jego dziadek był pastorem. Po wczesnej śmierci ojca wychowywał się w Warszawie i Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Instytut Inżynierów Komunikacji w Petersburgu i tam był zatrudniony przy ...
autor: zunia
26 cze 2018, o 09:25
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Herb Miasta Tczewa

Gryf na historycznym sztandarze Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni, który ufundowało społeczeństwo Tczewa: 1.jpg 2.jpg Sztandar znajduje sie w Sali Tradycji Akademii Morskiej w Gdyni. Opis z katalogu: http://muzeauczelniane.pl/wp-content/uploads/2018/04/Katalog-www-jeszcze-mniejszy.pdf Sztandar hist...