Znaleziono 191 wyników

Powrót

autor: zunia
29 cze 2018, o 11:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ksiązka"Historia tczewskich osiedli"

Moje: Prątnica , Suchostrzygi i Piotrowo. Nad tymi ostatnimi trzeba jeszcze popracować. Do kiedy? Wakacje i wyjazdy....
autor: Jadzia
4 lip 2018, o 20:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Kardynała Wyszyńskiego/1 Maja

Trochę notatek prasowych z 1974 r. Kto da znać, w którym miejscu dokładnie mieścił się ZURT? :scratch Image (31) 74 marzec.jpg Cóż, to był czas mundialu w 1974 r. :lol: Obsługa ZURT zapewne była pochłonięta kibicowaniem naszej drużynie bekaall: Image (127) 74 lipiec.jpg https://www.przegladsportowy....
autor: kamilus
8 lip 2018, o 14:16
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Okrzei

Z rodzinnego albumu O. Ktoś z Twojej rodziny tam pracował. Zachowały się jakieś opowieści? być może właścicielka i jej córka Nope. Mój pradziadek nie miał siostry. W 1930 zresztą sam już chyba był właścicielem. Praprababcia zajmowała się import-eksport śledzi. stolarni na ulicy Okrzei 10 (wtedy For...
autor: Jadzia
8 lip 2018, o 19:41
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Okrzei

Nope. Mój pradziadek nie miał siostry. W 1930 zresztą sam już chyba był właścicielem. Praprababcia zajmowała się import-eksport śledzi. Siema, kamilus :) Z książki adresowej z 1924 r. wynika, że już wtedy Twój pradziadek urzędował na Forstera: Image (14).jpg Znacznie wcześniej niż w 1930 r. BTW, ki...
autor: kamilus
8 lip 2018, o 21:42
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Okrzei

Władysław to prapradziadek (prawdopodobnie). Alfred to pradziadek. Z tego co wiem, ale mogę się mylić - pradziadek nie posiadał rodzeństwa. Brat babci zmarł jako dziecko. Generalnie ruszyła mnie teraz ta sprawa i postanowiłem nieco odkopać, ale nawet nie wiem za co złapać. Bazuję na tym co mi babcia...
autor: Jadzia
14 sie 2018, o 18:06
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Historia w gazetach ukryta

Jutro być może napiszę o tych ludziach w Tczewie... :scratch Youtro by Youtube :whistle Kiedyś tam natknęłam się na wpis o niejakim Samie Sandim. Ciekawa historia :ok https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/zelazny-czlowiek-dandys-i-diabel-rogaty-sam-sandi-pokochal-polske-i-polke,151,2656 Sandi brał udz...
autor: mirza3
9 gru 2018, o 22:20
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Freiwald

Chodzi raczej o miejscowość/osadę włączoną w 1887 do ówczesnego powiatu tczewskiego. Trochę szczegółów o Freienwalde , jego lokalizacji i historii: Freiwald, Frywald, Freyenwald, Freienwalde, Frigenwalth Osada zaginiona granicząca z Ostrowitym; wzmiankowana w 1345; geograficznie lokowana na lewym br...