Znaleziono 110 wyników

Powrót

autor: zielu
22 mar 2015, o 22:38
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wieńce laurowe

Hmm... Czy tylko ja widzę, na fotce wrzuconej przez Łukasza w temacie linii autobusowych, wieniec na tyłach budynku przy Kaszubskiej? :o
Artykuły różne-rok 1969 (2).jpg
Podobny do tego:

Obrazek
autor: zielu
27 lip 2016, o 19:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Subkowy

Ładną pocztówkę z Fotopolski wypluł Dr Gógiel. Przez moment miałem problem z lokalizacją budynku - trochę się zmienił...
Subkau.jpg
SubkauGóg.jpg
autor: zielu
1 wrz 2016, o 16:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Chronimy zabytki - interwencje

Podoba mi się efekt końcowy remontu elewacji kamienicy przy ul. Krótkiej 8. Wcześniejsze pastelowe kolory jakoś nie przypadły mi do gustu. IMG_0934.JPG IMG_0933.JPG IMG_0935.JPG W weekend widzieliśmy rusztowania przy kamienicy Krótka 12. Ekipa skuwała ozdobne elementy przy wejściach do sklepu i kami...
autor: zielu
2 wrz 2016, o 15:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Migawki z Pelplina

Taka ciekawostka wyłapana na FB. Pelpliński akcent w filmie "Podróż za jeden uśmiech" :).
autor: zielu
4 wrz 2016, o 12:06
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Rajkowy

Na elewacji budynku dawnej szkoły w Rajkowach wciąż przebija się napis "Publ. Szkoła Powsz. w Rajkowach", a pod nim "[nieczytelne] Skład Kolonialny".
IMG_1081.JPG
IMG_1082.JPG
autor: zielu
15 wrz 2016, o 20:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

Tak nisko DT chyba jeszcze nie upadł ;) - kopalnia soli w Wieliczce.
autor: zielu
24 paź 2016, o 15:33
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Witaj maj, 1 MAJ

Kolejarze z Zajączkowa podczas pierwszomajowego pochodu na tle kina "Wisła". Data nieznana (z archiwum zaprzyjaźnionej rodziny).
autor: zielu
24 paź 2016, o 15:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: ul.Gdańska

Kondukt pogrzebowy na ul. Gdańskiej. Prawdopodobnie lata 60. XX w. Budynki na pierwszym planie już nie istnieją. Biały budynek w centrum to "Restauracja pod Orłem". (z archiwum zaprzyjaźnionej rodziny).
autor: zielu
31 paź 2016, o 15:26
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szlaki Spacerowe Dawnego Tczewa

Tylko czekać aż pojawi się nasza książka. Wtedy okaże się, ile tak naprawdę jesteśmy warci ;).
autor: zielu
28 lis 2016, o 23:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Statki Tczew

Mniej znaną kartą z historii "Tczewa" - tego, który zatonął w 1938 r. w Gdańsku - jest udział w dostawach broni na potrzeby wojny domowej w Hiszpanii. Co ciekawe, Polska była trzecim dostawcą uzbrojenia dla rządu republikańskiego po ZSRR i Francji. Gen. Franco otrzymywał z Polski pomoc pon...