Znaleziono 92 wyniki

Powrót

autor: Big Zbig
9 paź 2011, o 14:05
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Strzelnica w Pelplinie

W wydanym w roku 1998 opracowaniu albumowym "Byłtaki Pelplin< nz stronie 98 zamieszczono fotografię wykonaną z okazji poświęcenia strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego (31 lipca 1927 roku. Gdy zdjęcie to pokazałem nieżyjącej już mojej teściowej Cecylii, to ze zdziwieniem stwierdziłem,że wi...
autor: Big Zbig
16 lis 2012, o 13:41
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kamienica Nad Wisłą 1

Do kamienicy tej mam osobisty sentyment. Mieszkała w niej moja szkolna koleżanka (Grażyna). W latach nauki w Technikum Mechanicznym, Jej mieszkanie było czasem wykorzystywane na "mini wagary", lub wręcz odwrotnie, do intensywnego uzupełniania wiedzy przed ważnymi klasówkami . Ostatnich szl...
autor: Big Zbig
21 lis 2012, o 17:47
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stare przedmioty z tczewskich domów

W jednym z wcześniejszych postów przedstawiłem skrzynkowy aparat fotograficzny AGFA, którym ojciec mój wykonał setki zdjęć. Teraz chciałbym przedstawić jego autofotografię wykonaną tym aparatem z wykorzystaniem lustra w sklepie Finstera ( wcześniej Borkowskiego) w Nowem nad Wisłą.
autor: Big Zbig
10 lut 2015, o 00:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Osiedle Garnuszewskiego

Mając dzisiaj 45 minut wolnego czasu ( pilnowałem wnuka na lodowisku), dokładnie przyjrzałem się południowo-zachodniemu narożnikowi budynku szkoły podstawowej nr.11. Znajdują się na nim dwa zegary słoneczne , większy - południowy i mniejszy - zachodni, wykonane w roku 1973, prawdopodobnie z okazji p...
autor: Big Zbig
13 mar 2015, o 15:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Przedmioty z naszej młodości

Wśród kart jednej z moich książek odnalazłem pocztówkę dźwiękową z roku 1977, na której utrwalono kultowy skecz kabaretu Dudek "Ucz się Jasiu", w premierowej obsadzie : Jan Kobuszewski , Wiesław Gołas i Bronisław Pawlik. W późniejszych wersjach Bronisława Pawlika jako klienta zastępował Wi...
autor: Big Zbig
27 sie 2016, o 13:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Kurkowe Bractwo Strzeleckie

Pozwoliłem sobie na umieszczenie gorących jeszcze (dosłownie i w przenośni) fotografii z przemarszu ulicami miasta pocztów sztandarowych Bractw uczestniczących w obchodach 20 lecia reaktywowania KBS Tczew.
autor: Big Zbig
2 wrz 2016, o 17:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dom Strzelecki (Strzelnica)

Po przeniesieniu internatu SOSW do nowych pomieszczeń CAON przy ul Grunwaldzkiej obiekt przeznaczono do sprzedaży. Trzykrotnie ponawiany przetarg (ostatni 30.04.2015) nie doszedł do skutku.W związku z powyższym rozpoczął się proces erozji obiektu oraz degradacji otaczającego "parku" z pona...
autor: Big Zbig
8 wrz 2016, o 10:23
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Mapy Pomorza Gdańskiego

W latach 80 -tych, w księgarni na ul. Rajskiej w Gdańsku , za bezcen kupiłem 58 Rocznik Towarzystwa Naukowego w Toruniu z roku 1955,w którym przedstawiono mapy województwa pomorskiego w drugiej połowie XVI wieku , obejmujące rozmieszczenie własności ziemskiej ( opracował Marian Biskup) oraz sieć par...
autor: Big Zbig
9 wrz 2016, o 21:10
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Wrzesień 39 r. i okupacja

W moich wcześniejszych postach przedstawiłem efekty działalności Komisji Upamiętnienia ,powołanej do zebrania materiałów dowodowych o dokonanych zbrodniach jesienią 1939 roku na terenie koszar 2 Batalionu Strzelców w Tczewie. Komisja pracowała od września 1975 do maja 1976 w składzie: Krzemiński Wal...
autor: Big Zbig
11 wrz 2016, o 22:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

"Zgadałem się" z siostrzenicą mojej żony i w sobotę udaliśmy się do Dobrogoszczy koło Kościerzyny, gdzie odbywał się III Festiwal Żurawiny. Impreza ta była bogata w wydarzenia zarówno kulturalne , kulinarne jak i rekreacyjne. Generalnie promowano żurawinę , obficie występującą w tych rejon...