Znaleziono 249 wyników

Powrót

autor: treviss
22 lut 2011, o 22:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Cyganie / Romowie

taaak!
popularna historia z czyżykowsko-kynbawskich kręgów mówiła o tym, że po wojnie bunkry zasiedlali cyganie, demontując wszelkie pozostałości po Niemcach...
autor: Cez
29 sie 2012, o 13:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Mapy z MBP

Na prośbę be-gooda zamieszczam mapy, które wiele lat temu skserowałem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zamieszczam takie, których ani na forum ani w serwisie DT nie zauważyłem (z małymi wyjątkami). MBP nie dysponuje oryginałami, mają jedynie fotokopie. Właśnie je skserowałem. Oryginały są w Biblio...
autor: mzk
19 maja 2013, o 11:30
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Księdza Ściegiennego

Szanowni Państwo, Musimy pamiętac, iż polityka władz komunistycznych wobec Kościoła katolickiego nie była jednostajna. Przez pierwsze lata (1944 - 1947), w okresie umacnia swoich rządów, komuniści nie atakowali Kościoła. Utrzymywano nawet pewne formy współpracy. Jeżeli Państwo dobrze poszukają, to b...
autor: Michał
20 mar 2015, o 21:28
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tłumaczymy historię

Niestety w takich sprawach wychodzi przysłowiowa już kociewska konspiracja, wydawaniu różnych publikacji. Mam nadzieje, że macie świadomość, że nie mamy wiedzy o wydaniu jakichś 75% książek na temat historii naszej najbliższej okolicy? Proste pytanie ile znacie monografii historycznych okolicznych w...
autor: LukaszB
22 maja 2018, o 22:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Wąska

Na ulicy Wąskiej kiedyś , w latach 80( CHYBA 1984) zawalił się balkon, podobno jakaś kobieta z niego spadła. Przy wjeździe zaraz po lewej stronie w 1987 zrobili wykop pod fundamenty nowego domu, lecz nie zabezpieczyli tego i ściana z Wąskiej 55 (?) obsunęła się. http://www.tcz.pl/index.php?p=1,62,0...
autor: mzk
6 paź 2018, o 10:34
Skocz do działu
Skocz do tematu

Władze miejskie i powiatowe

Szanowni Państwo, Przygotowując pewien maszynopis sporządziłem pewne spisy (dla uporządkowania kilku spraw). Myślę, że mogą Państwa zainteresować. Starostowie tczewscy (1945–1950) 1. p.o. Tadeusz Mężyk [PPR] (marzec 1945) 2. Paweł Pucek [SL] (marzec–kwiecień 1945 r.) 3. Tadeusz Mężyk [PPR] (kwiecień...
autor: LukaszB
5 lip 2019, o 10:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kolejowa Straż Pożarna

cd, fotografii ze zbiorów śp. Lidzińskiego
autor: LukaszB
9 lip 2019, o 14:59
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: 2 Batalion Strzelców

zdjęcie zrobiono w grudniu 1934 r. udostępnione nam przez nasz fb. Czy rozpoznajecie miejsce ??
autor: LukaszB
24 lip 2019, o 10:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Grzegorz Ciechowski

Druga część rozmowy