Znaleziono 572 wyniki

Powrót

autor: Wałasz
2 lut 2021, o 16:58
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Księgi adresowe w bibliotekach cyfrowych

Uzupełniam poniżej listę pozycji, do których w międzyczasie udało się dotrzeć i które w mniejszym lub większym stopniu zahaczają o Tczew i okolice, nie wspominając o całych Prusach Zachodnich. Podaję według kolejności chronologicznej, łącznie z tymi pozycjami, które pojawiły się na Forum, ale nie zo...
autor: Szperacz 2
2 lut 2021, o 17:40
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Młyny

Witam
Znalazłem Reklamę z 1890 roku dotyczącego młyna
autor: krzysiaczek84
4 lut 2021, o 08:20
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dzwony

Wieszanie nowych dzwonów po pożarze.
4 lut 2021, o 08:25
Skocz do działu
Skocz do tematu

Nie jestem pewny - 85 albo 86 rok
4 lut 2021, o 08:26
Skocz do działu
Skocz do tematu

i ostatnie cztery :)
autor: Wałasz
7 lut 2021, o 09:34
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Synagoga i tczewscy Żydzi

O społeczności się nie wypowiem, bo nie znam za dobrze tematu. Natomiast być może coś więcej uda się dowiedzieć odnośnie cmentarzy żydowskich na Czyżykowie, ale tu potrzeba czasu. Przykładowo w archiwum pomorskiego oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa mają kartę cmentarza przy granicy z Bałdowe...
autor: zielu
8 lut 2021, o 13:41
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kociewiacy w armii Cesarstwa Niemieckiego

Pisze pan Rajmund, jeden z naszych najwierniejszych fanów na FB: Mam dwie fotki z czasu 1wojny. Jest na nich mój dziadek w swojej jednostce wojskowej w Toruniu. Urodzony w Mała Słońca. Potem mieszkał w Tczewie nad Wisłą na Czyżykowie. Po wojnie wywieziony przez Ruskich do więzienia w Grudziądzu. Po ...
autor: Mariaw
8 lut 2021, o 15:48
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Żołnierz z szarfą "Tczew"

Dzień dobry, Rzeczywiście żołnierz na zdjęciu to Ferdynand Wojdyło urodzony 20.06.1913 r. w Olesnie. Mieszkał w Golubiu - Dobrzyniu i był kamieniarzem. W Tczewie miał brata Józefa i siostrę Zofię więc stąd jego wizyty w naszym mieście. Chętnie brał udział w zawodach sportowych i być może ta szarfa j...
autor: treviss
11 lut 2021, o 14:22
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Fabryka Sztuk i Muzeum Wisły

Muzeum Wisły po wietnamsku
Ktoś zrobił wietnamską stronę Muzeum Wisły na Wikipedii. Dobra nazwa na bar wietnamski! Bảo tàng Vistula ở Tczew