Znaleziono 572 wyniki

Powrót

autor: geo
23 sie 2020, o 08:20
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczew z lotu ptaka

Cholernie cieżko ustawić drona by pasowało do tego co było kiedyś w kadrze
http://geo.tcz.pl/z_gory/inne/dawny%20d ... orownanie/
tu to samo bo fejsbuk banuje tcz.pl :D
http://drontczew.pl/zdjecia/dawny%20dworzec_porownanie/
autor: zielu
28 sie 2020, o 14:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Kamienica przy ul. Kard. Wyszyńskiego 30

Prośba z naszego FB od pani Wiolety: Mam pytanie odnośnie kamienicy na Wyszyńskiego 30, obecnie mieści się w niej Old Pub. Mieszkamy tu już jakiś czas, niewiele wiemy o jej przeszłości. Dowiedziałam się tylko, że w czasie wojny była tam restauracja. Czy są jakieś zdjęcia i zapiski o pierwszym właści...
autor: Wałasz
1 wrz 2020, o 08:57
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kamienica przy ul. Kard. Wyszyńskiego 30

Tu jest pewien problem, bo budynku przy ul. Wyszyńskiego 30 nie ma w inwentarzu akt nadzoru budowlanego Urzędu Miasta Tczew . Jest tam nr 26 (dawna Dworcowa 12) i dalej od razu 32 (Dworcowa 14). Biorąc pod uwagę kolejność numeracji, chodzi najprawdopodobniej o dawną Dworcową 13. Pytanie tylko, czy d...
autor: Wałasz
9 wrz 2020, o 13:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dom przy ul. Zielonej 5 (Akademia Krasnoludków)

Może to i dobrze, że pojawiło się to pytanie, bo mamy kolejny trop przy okazji badania historii Czyżykowa. Działka przy ulicy Zielonej 5 leży w północnej części dawnej wsi Czyżykowy/Zeisgendorf, tuż przy jej granicy z Tczewem (mowa tu rzecz jasna o czasach sprzed włączenia do miasta). Po 1908 r. poj...
autor: nadbrzeże3a
24 wrz 2020, o 06:41
Skocz do działu
Skocz do tematu

Żydzi tczewscy w Berlinie

Będąc w Berlinie na cmentarzu przy Schönhauser Allee znalazłam nagrobek Leiser Lazarusa urodzonego 05.02.1819 roku w Tczewie, zmarłego 06.02.1906 roku i pogrzebanego w Berlinie. Był on synem Arona Lazarusa (żonaty trzy razy) i Serenze Lazarus. Żoną Leiser była Rozalia z domu Abraham. Urodzona była 0...
29 wrz 2020, o 13:08
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Bitwy pod Tczewem w rejonie Rokitek i Lubiszewa

Tymczasem na "Gedanarium" (taka fajna stronka na FB) wpis z dziennika Ulryka Werduma z 1670 r., nawiązujący do bitwy wojsk królewskich ze zbuntowanymi gdańszczanami pod Tczewem w 1577 r. "13 listopada nowego stylu, używanego w całej Polsce i Prusach, z Gdańska do Oruni, ćwierć mili. J...
18 paź 2020, o 15:59
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

Teren dworca kolejowego i najbliższej okolicy. Data nieznana - początek lat 90.? (zdjęcie z grupy FB "Tczewianie"):
18 paź 2020, o 16:03
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Jagiellońska

Na grupie FB "Tczewianie" podają, że to fragment ul. Jagiellońskiej z "Ameryką". Ja sobie ręki uciąć nie dam ;)
18 paź 2020, o 16:40
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most Tczewski

Most, jeszcze przejezdny, czyli zdjęcie sprzed 2011 r. (zdjęcia z grupy FB "Tczewianie"):
autor: Łukasz
19 paź 2020, o 08:14
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

Wiele zdjęć parowozów z Tczewa znalazłem na portalu www.flickr.com
Jedno z nich poniżej.
2020-10-19 09_05_17-Oi2 29 Tczew 27.05.76 __ _ Bahnbilder von W. + H. Brutzer _ Flickr.jpg