Znaleziono 532 wyniki

Powrót

autor: geo
29 gru 2016, o 21:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most - sytuacja obecna

Znalazłem z 23.03.2012 podobne zdjęcia. Udało się skleić coś w stylu jak wyżej ale widać przejścia w zdjęciach. http://geo.tcz.pl/inne/most_lisewski_23.03.2012/most_lisewski_2012_03_23.html natomiast tu http://geo.tcz.pl/inne/porownanie_mostu/ jest taki jak to w korpo lingłidżu się mówi slajderek. N...
autor: be-good
2 sty 2017, o 07:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Cmentarz żołnierzy austriackich z 1866 na Suchostrzygach

... z kolei z roku 1908 (wg opisu aukcyjnego na eBay.de) pochodzi ta karta.
W tłumie możemy rozpoznać ówczesnego burmistrza Eichharta vel Dembskiego:
s-l1600 (3).jpg
autor: mig21
3 sty 2017, o 20:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dzikie zwierzęta z okolicy

Krótka wycieczka nad jezioro w Lubiszewie zaowocowała niespodziewanym spotkaniem z Bielikiem, który pożywiał się na padłej sarnie. Niestety był na granicy zasięgu mojego sprzętu, na dokładkę nie zdążyłem ustawić parametrów i fotki wyszły nieostre. Daję je mimo to, żeby zadokumentować obecność tego p...
autor: zunia
9 sty 2017, o 16:05
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Chopina

Chopina 9 (dawna Królewiecka) - tu mieściła się restauracja Józefa Schreibera „Hala Pomorska” Chopina 9_MBP.jpg Akta nadzoru budowlanego: H.P_1.jpg Z Ewidencji dóbr kultury: Ewidencja dobr kultury.jpg Chopina 9_Ewidencja dobr kultury.jpg Inne zdjęcia tu https://dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?p=44...
autor: Big Zbig
9 sty 2017, o 21:16
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Historia w gazetach ukryta

Ojciec mój przed wojną pracował w sklepie Borkowskiego w Nowem jako subiekt. Do drukowania wywieszek na poszczególne towary miał kasetę z czcionkami w specjalnej skrzynce. Pod kasetą znalazłem kilka fragmentów gazety "Pomorzanin" na których sprawdzano prawidłowość ustawienia czcionek. Egze...
autor: nadbrzeże3a
10 sty 2017, o 10:53
Skocz do działu
Skocz do tematu

Kat Tczewa

Witam, szukając moich przodków trafiłam na wpis w księgach metrykalnych o kacie tczewskim i urodzeniu mu się bliźniąt w Tczewie. Kat tczewski Adam Mollhausen był ewangielikiem. Żona jego miała na imię Maria. Dnia 13 stycznia 1643 roku urodziły im się bliźnięta o imionach Martin i Johannes. Chrzestny...
autor: mzk
10 sty 2017, o 12:50
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Czego aktualnie słuchasz

Szanowni Państwo, W imieniu tczewskiej książnicy zapraszam do miejsca, gdzie zapewne znajdziecie Państwo tytuły, którymi dzieliliście się na forum, jak i inne, o których już zapomnieliście. W zbiorach Czytelni Muzycznej znajdziecie Państwo ponad siedem tysięcy płyt gramofonowych, kilka tysięcy kaset...
autor: nadbrzeże3a
11 sty 2017, o 06:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kat Tczewa

Księgi metrykalne kościoła ewangelickiego w Tczewie znajdują się w Berlinie w Centralnym Archiwum Ewangelickim. Znalazłam następne dzieci kata tczewskiego. 24.11.1644 Dorothea, ojciec Adam Mollhausen, matka Maria 11.10.1646 Christian, ojciec Adam Mollhausen, matka Maria Chrzestni nie są już tak świe...
autor: mig21
12 sty 2017, o 10:47
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dzikie zwierzęta z okolicy

Spadło sporo śniegu, no to pomagamy...tegoroczna wersja karmnika dla sikorek (trochę nieostre bo przez szybę).
autor: tomek15
17 sty 2017, o 19:32
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Cmentarz Ewangelicki

Zainteresowanym tym tematem pragne powiedziec, ze dzisiaj dowiedzialem sie ze istnieje dokumetacja odnosnie pochowanych zolnierzy na cmentarzu ewangelickim w latach 1914-1915. Na chwile obecna nie potrafie jeszcze powiedziec jak obszerna jest ta dokumetacja oraz jakie zawiera informacje. Dokumety za...