Znaleziono 681 wyników

Powrót

autor: Cez
29 sie 2012, o 13:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Mapy z MBP

Na prośbę be-gooda zamieszczam mapy, które wiele lat temu skserowałem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zamieszczam takie, których ani na forum ani w serwisie DT nie zauważyłem (z małymi wyjątkami). MBP nie dysponuje oryginałami, mają jedynie fotokopie. Właśnie je skserowałem. Oryginały są w Biblio...
autor: zunia
31 gru 2012, o 12:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Dawnych reklam i ogłoszeń czar

Drodzy Forumowicze! Przekazuję Wam noworoczne życzenia od tczewskich kupców i ode mnie!
autor: zet48
20 lut 2013, o 23:10
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kombinat Malinowo

Dzięki Tczewiance zdobyliśmy fragment zdjęcia satelitarnego z 1997 roku (było dodatkiem do Dziennika Bałtyckiego) ...nie było jeszcze marketów widzimy same szklarnie :)
100_1501.JPG
Tu dla porównania stan obecny.
autor: mirza3
13 maja 2013, o 23:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewskie piwo w literaturze

Roman Landowski w książce "Tczew w czasie i przestrzeni" na stroni 155 napisał: Smaczne tczewskie piwo było znane już w czasach krzyżackich. Rozsławiało je dwóch wędrownych zakonników, wytrawnych piwoszów. Porównując trunki kilku miast kociewskich, wyrób tczewskich piwowarów uznali za naj...
autor: Niesia
22 cze 2013, o 12:33
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szkoła Morska

Nie wiem, czy było, czy nie, ale tu nie ma. :) Niestety nie znam źródła, a sama znalazłam to na "zaprzyjaźnionym dysku" :lol:
autor: mirza3
27 kwie 2014, o 01:44
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kanonik z Konwalią

Lekarz monety pruskiej Chociaż trwałą pamięć potomnych zapewnił mu przewrót jakiego dokonał w astronomii, a współcześni widzieli w nim przede wszystkim zdolnego i skutecznego lekarza, o czym zaświadczała obecna na wielu wizerunkach konwalia, to jego trwająca kilkanaście lat działalność publiczna pr...
autor: Big Zbig
13 mar 2015, o 15:56
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Przedmioty z naszej młodości

Wśród kart jednej z moich książek odnalazłem pocztówkę dźwiękową z roku 1977, na której utrwalono kultowy skecz kabaretu Dudek "Ucz się Jasiu", w premierowej obsadzie : Jan Kobuszewski , Wiesław Gołas i Bronisław Pawlik. W późniejszych wersjach Bronisława Pawlika jako klienta zastępował Wi...
autor: joola
19 mar 2016, o 22:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szafirowe Struny

Przyszczypkowski na perkusji?

I Franek Jank.

A na pewno grali na wszystkich Balach Sportowca organizowanych przez Wisłę. Późne lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte
autor: mig21
31 lip 2016, o 15:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

Ekipa DT ostatnio widziana była w Dęblinie...