Znaleziono 685 wyników

Powrót

autor: mirza3
5 cze 2021, o 17:12
Skocz do działu
Skocz do tematu

Badania archeologiczne

Profesjonalnie zrealizowany dokument przedstawiający badania archeologiczne prowadzone latem 2020 r. na skarszewskim rynku i placu zamkowym, przez zespół archeologów i geofizyków z Uniwersytetu Warszawskiego, przy wykorzystaniu nieinwazyjnych metod badawczych, w tym metody elektrooporowej, magnetycz...
autor: Wałasz
6 cze 2021, o 19:38
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Cmentarz między Wędkowami a Boroszewem

Warto dodać, że Boroszewo - dawny majątek szlachecki Bystramów z Czyżykowa i Gołębiewka - razem z Bojarami tworzył w XIX i XX w. blisko 1000-hektarowe dobra rycerskie, z których w 2. poł. lat 30. ub. stulecia rozparcelowano ok. 200 hektarów. Odsyłam do rozporządzenia: https://sip.lex.pl/akty-prawne/...
autor: zielu
22 cze 2021, o 09:19
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Historia w gazetach ukryta

Na portalu trojmiasto.pl ciekawy tekst o tym, czym żył Gdańsk 100 lat temu. Między innymi tym, że po wprowadzeniu nowego podatku hotelowego gościom przyjeżdżającym nad morze w interesach bardziej opłacało się nocować w tczewskich hotelach :) - https://historia.trojmiasto.pl/Sto-lat-temu-nad-polskiem...
autor: niespokojna66
27 cze 2021, o 20:55
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zajączkowo Tczewskie

Kilka starych zdjęć...
autor: zielu
12 lip 2021, o 08:48
Skocz do działu
Skocz do tematu

Kaznowski/Tryczyński/Rossowski/Mazurowski

Tomek Rajkowski prosi o wsparcie i jakiekolwiek informacje o poniższych osobach: Dr. Kaznowski, adwokat. Na przełomie 1945/56 miał kancelarię na Pl. Wolności 8 Henryk Tryczyński, komisarz "bezpieki" lata 1945-46 Z. Rossowski, sędzia sądu specjalnego. Prowadził rozprawy w Tczewie Zygmunt Ma...
autor: G.S.
18 lip 2021, o 22:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Rowerowy objazd Tczewa

Tradycyjnie kilka zdjęć z udanego wypadu.
Mi się podobało.
Dzięki.
autor: riot
26 sie 2021, o 17:11
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Stare przedmioty z tczewskich domów

Znaleziony przez @magdaw, prawdopodobnie część dzwonka rowerowego.
autor: marekbrzoska
2 wrz 2021, o 16:18
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Pochówki polskich żołnierzy Września'39

Wiele lat temu, w miejscowości Karszanek, gmina Osiek, znalazłem u mojej babci na strychu poniższą fotografię.
Według babci pochowany był tam brat mojego dziadka, Jan Brzóska. Niestety babcia nie znała historii tego zdjęcia, a dziadek już wówczas nie żył.