Znaleziono 685 wyników

Powrót

autor: Big Zbig
5 maja 2018, o 15:48
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kurkowe Bractwo Strzeleckie

Kwiecień i maj to w tradycji Brackiej okres strzelań o godność Króla Kurkowego. 27 kwietnia 2002 roku podczas strzelania królewskiego Bractwa Strzeleckiego w Starogardzie Gd, godność tą uzyskał Edmund Piontek, jeden z założycieli Bractwa w Tczewie. Stało się tak , ponieważ Brat Edmund opuścił szereg...
autor: zielu
8 maja 2018, o 21:31
Skocz do działu
Skocz do tematu

Wyspa Wróbla

Ciekawy tekst pojawił się niedawno na fanpage'u Zakładu Historii Krajów Bałtyckich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kopiuję w całości, bo od siebie nic mądrego w tym temacie już nie dodam ;). WYSPA WRÓBLA (Insula Passerina) to nieistniejąca wyspa wiślana położona między Białą Górą a Tczewe...
autor: Łukasz
10 maja 2018, o 12:28
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Pracownicy kolei tczewskiej

Mój dziadek przez całe życie pracował jako maszynista . Słabe niestety jakościowo zdjęcie, w którym jest w kabinie Ty4.
Roman.jpg.png
autor: Big Zbig
22 maja 2018, o 15:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

W dniach 7/13.05 "zafundowaliśmy" sobie z żoną i krewnymi wyjazd regeneracyjny do Kołobrzegu. Sezon pomału się rozkręca, ruszają smażalnie ryb,oraz inne "biznesy" nastawione na łupienie przybyszów. Aktualnie są to głównie zaawansowani wiekowo kuracjusze ośrodków rehabilitacyjnych...
autor: AnnaK
23 maja 2018, o 19:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Zamkowa

O ile wiem to był podziemny tunel do załadunku barek.Był on połączony z urządzeniem załadowczym w miejscu,gdzie obecnie mieści się punkt widokowy.Urządzenia powstały w okresie międzywojennym,kiedy Tczew miał być portem morskim.
autor: Jadzia
1 cze 2018, o 18:31
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Plac Hallera

Świetna pocztówka do wylicytowania na Allegro. Obecnie licytują trzy osoby, cena na teraz 67,50 PLN. Do końca licytacji pozostało lekko ponad 17 godzin:
72655ef54c6989d7a7c8eb41c2e0k.jpg
4be20a784eb9a9ac9a155239be75k.jpg
3d72fb70471490d9985aebd8686ck.jpg
autor: be-good
7 cze 2018, o 20:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ul. Bałdowska

Dopiero teraz połapałem, że to ten budynek jest na tej pocztówce - od dzieciństwa nie mogłem dojść gdzie to zdjęcie było robione.. https://dawnytczew.pl/forum/download/file.php?id=1338 Świeżo z niemieckiego Allegro ;) . Coraz rzadziej, ale internet jeszcze potrafi zaskoczyć :ok ... Nie chciałem z t...
autor: Pax
10 cze 2018, o 12:37
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: "Poznajmy się"

Dzień dobry :), dotychczas nie byłam związana z Tczewem i jego okolicami, ale niedawno ustaliłam, że moja rodzina po kądzieli pochodzi właśnie z Kociewia. Ciekawa okolic zajrzałam na forum Dawny Tczew. Mam nadzieję, że dzięki Wam moja wiedza o rodzinie znacznie się pogłębi. Serdecznie pozdrawiam. :)
autor: Big Zbig
11 cze 2018, o 10:43
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: 98. Rocznica powołania Szkoły Morskiej w Tczewie

20180512_153012(2).jpg Z 17 czerwca wiąże się również data urodzin kontradmirała Stanisława Mieszkowskiego (17.06.1903). Na Jego pomnik natknąłem się podczas pobytu w Kołobrzegu. Pochodził z Piotrkowa Trybunalskiego. Był harcerzem,ochotnikiem w wojnie polsko- bolszewickiej obrońcą Wybrzeża w roku 1...
autor: niespokojna66
12 cze 2018, o 20:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Ulica Sambora

Przedwojenne zdjęcie ulicy Sambora. https://dawnytczew.pl/forum/download/file.php?id=27316 Po lewej stronie mamy miejsce, gdzie mieścił się zbór baptystów do 1910 roku, później budynek został rozebrany i zbudowany od nowa. W 1867 roku zbór liczył już 230 osób i w dalszym ciągu się rozrastał. Zaistn...