Znaleziono 388 wyników

Powrót

autor: LukaszB
5 lis 2016, o 10:39
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Siedziba Dawnego Tczewa

LukaszB pisze:
aga_piet pisze:Ooo! A czy rodzaj działalności jest na razie tajemnicą? Szkoda obecnego sklepu ale co zrobić... :empathy
Społeczne minimuzeum ::dawnytczew
Kolega zakupił lokal, w ciągu najbliższych dwóch tygodni spotkamy się na miejscu i zobaczymy na co możemy liczyć ::dawnytczew
autor: LukaszB
16 lis 2016, o 22:44
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewskie harcerstwo międzywojenne

Józef Milewski w " Księdze imiennej strat ludzkich II wojny światowej /Kociewie/ " podaje dodatkową informację. Henryk Chmielecki poległ 1 października 1943 r. w czasie zamachu na gestapowca. Od rodziny wiem, że Henryk Chmielecki zginął w nocy z 1 na 2 października 43, kiedy gestapo obsta...
autor: LukaszB
17 lis 2016, o 13:45
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Tczewskie nazwy

treviss pisze:Mnie natomiast zastanawia gdzie ma źródło Drybok?
Odnalazłem źródło nazwy tej strugi. W Mitologii Słowian Aleksandra Gieysztora znalazłem informacje, że w XIII pod Tczewem przepływał strumień Stribog. Nazwa pochodzi o słowiańskiego bóstwa Strzybóg.
autor: LukaszB
17 lis 2016, o 23:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Pomniki przyrody

W rączki wpadła mi inwentaryzacja parku przeprowadzona na wniosek konserwatora. W niniejszym opracowaniu, za zasadne ze względów przyrodniczych, uznaje się wyznaczenie następujących drzew kwalifikujących się do uznania za pomniki przyrody: - dąb szypułkowy o obwodzie pnia wynoszącym 337 cm (nr inwen...
autor: LukaszB
21 lis 2016, o 23:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Pomniki przyrody

Proponuję wybrać nazwy nieco nieszablonowe, zmuszające ludzi do wysiłku intelektualnego ;) Willy - Dąb przy alejce prowadzącej do amfiteatru (Na cześć Muscatego) Doktor - Dąb wielowocowy w lasku Schefflera (na czesć Schefflera) Dąb Odkrywców - Dąb z trzema pniami (na cześć Johanna Reinholda i Jerzeg...
autor: LukaszB
25 lis 2016, o 10:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Дорога в Тчев

Я сегодня расскажу вам про дорогу в Тчев, Как на пыльном перекрестке битых три часа Я стоял ошеломленный, вовсе проглядев Все видавшее на свете синие глаза. Вел колонну итальянцев однорукий серб, Под норвежским флагом фура проплелась, пыля, И мне честь, шагая мимо, отдал офицер В непривычном мне мун...
autor: LukaszB
19 gru 2016, o 22:48
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Muscate i inni

Otrzymałem zdjęcia książki wydanej przez Muscatego dotyczącej historii Towarzystwa Upiększania Miasta :) jak @Be-good przetłumaczy to coś się z niej na pewno dowiemy
autor: LukaszB
26 gru 2016, o 10:22
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Czego aktualnie słuchasz

Miał na prawdę ostatnie święta...
autor: LukaszB
26 gru 2016, o 20:12
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Sport

Olimpijka z Tczewa. Wioslarstwo zawsze miało się u nas niźle. Żródło: [http://pl.wikipedia.org/wiki/Barbara_Wenta-Wojciechowska/url] [b]Barbara Wojciechowska-Wenta (ur. 15 marca 1953 w Tczewie) – polska wioślarka, medalista mistrzostw Europy,[/b]Brązowa medalistka mistrzostw Europy z roku 1973 w cz...