Znaleziono 15 wyników

Powrót

autor: G.S.
12 paź 2015, o 13:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Kościół Farny Pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Niedawno otrzymałem, poprzez łańcuszek życzliwych znajomych, kilka starych zdjęć powiązanych z Farą z prośbą o upublicznienie. Zdjęcia przekazał Pan Marek Schirmer z Witten. Pan Marek odziedziczył je po zmarłej cioci, która urodziła się i mieszkała w Tczewie, po czym wyjechała do Niemiec. Niestety w...
autor: G.S.
11 kwie 2017, o 09:06
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Parowozy dawnego Tczewa

W październiku 2016, udało mi się odwiedzić Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Widziałem parowóz Oi1-29 o którym mowa w poście nr7 https://dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?p=15922#p15922 . Obecnie to obraz nędzy i rozpaczy, odpadająca farba i rdza, za to w nieznacznie lepszym stanie stała pochodząca z...
autor: G.S.
23 mar 2020, o 02:31
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami ... Znaczy gdzieś na początku lat 90 minionego wieku, w Tczewie, żył sobie taki ja i uczył się robić zdjęcia. Miałem Zenita 11 i trzy obiektywy (mam je nadal). Jeden z nich okazał się bardzo przydatny do wykonania zdjęć, które tutaj w kilku częściach pokażę. B...
autor: G.S.
24 mar 2020, o 03:20
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Kolejne zdjęcie, teraz Suchostrzygi, okolice ulic Akacjowej, Brzozowej, Jodłowej. Widać między innymi budowę przedszkola nr8, teren pod SP12, rusztowania na wieżowcach. Ktoś potrafi powiedzieć który to rok?
autor: G.S.
24 mar 2020, o 22:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Topolowa? Hm, Topolowej wtedy nie było, Kasztanowa już stała. Niżej trzy zdjęcia, które to pokazują oraz kilka powiększonych wycinków.
autor: G.S.
25 mar 2020, o 23:17
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Tym razem Stare Miasto i Czyżykowo. Jakości nadal brak, ale coś tam widać, np autobusy w zajezdni ZKM na Paderewskiego.
autor: G.S.
26 mar 2020, o 22:11
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Powoli zbliżam się do końca. Dziś "Abisynia" oraz powiększone wycinki mocno nieczytelnych zdjęć przedstawiające stocznię i most.
autor: G.S.
28 mar 2020, o 00:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Ostatnie pięć zdjęć to Śródmieście, no i Jedności Narodu, gdzie wtedy mieszkałem. Pokazałem tutaj 15 zdjęć, z 18 zachowanych. Polegając na mojej pamięci powinno być ich trochę więcej. Możliwe, że kawałek pociętego negatywu jeszcze gdzieś odnajdę, jeśli się tak stanie, to się one tutaj pojawią. Dzięk...
autor: G.S.
2 kwie 2020, o 22:16
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szyldy i neony

Zdjęcia reklamy z rogu Okrzei z Rynkiem, inne zdjęcia tego miejsca pokazał tu be-good. Moje zrobiłem latem 1991, zaciekawiło mnie nawarstwianie się napisów. Widzę tam z trzy różne wersje, ale może jest ich więcej.
autor: G.S.
16 kwie 2020, o 18:49
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Szyldy i neony

Kolejny przykład starej reklamy, ulica Dąbrowskiego, a właściwie skrzyżowanie z Krótką i Mickiewicza. Wykonane w trakcie festiwalu Zdarzenia we wrześniu 2000.