Znaleziono 23 wyniki

Powrót

autor: niespokojna66
25 mar 2020, o 10:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Suchostrzygi

Pojawiło się kilka nowych zdjęć na stronie MBP
autor: G.S.
28 mar 2020, o 00:15
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Ostatnie pięć zdjęć to Śródmieście, no i Jedności Narodu, gdzie wtedy mieszkałem. Pokazałem tutaj 15 zdjęć, z 18 zachowanych. Polegając na mojej pamięci powinno być ich trochę więcej. Możliwe, że kawałek pociętego negatywu jeszcze gdzieś odnajdę, jeśli się tak stanie, to się one tutaj pojawią. Dzięk...
autor: niespokojna66
28 mar 2020, o 15:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Zdjęcia ze strony MBP, Skarbnica Tczewa-zbiory pana Ireneusza Dunajskiego, e-bay
autor: zielu
3 kwie 2020, o 13:13
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Opalenie

Ciekawe ujęcia z "budowy" opaleńskiego mostu w Toruniu wrzuciło na swój profil FB Muzeum Okręgowe w Toruniu. Wraz z opisem: W 1927 roku Ministerstwo Robót Publicznych podjęło decyzję o budowie nowego mostu drogowego - z wykorzystaniem materiałów z mostu w Opaleniu, koło Kwidzyna. W latach ...
autor: Wałasz
10 kwie 2020, o 12:53
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Płockie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych

Zdjęcie z lotu ptaka wykonane przez p. S. Zaczyńskiego. W prawym dolnym rogu widać zabudowania dawnego Mostosalu, gdzie obecnie znajduje się "osiedle Jaśminowe" (ul. W. Szymborskiej) a obok, od strony południowej Lidl (Bałdowska 18). W centrum fotografii widoczny też stadion jeszcze przed ...
autor: zielu
28 paź 2020, o 14:17
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most Tczewski

Zdjęcie mostów w latach 50. z naszego FB, z rodzinnych zbiorów pani Anny (poprosiłem o lepszą kopię i dokładniejszą datę wykonania):
autor: niespokojna66
7 lis 2020, o 21:55
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Nie wiem czy powielam znane już informacje...jednak wydaje mi się, że nie... przypadkiem znalazłam książkę autorstwa Lentze na stronie
https://www.e-rara.ch/zut z 1855 roku...
autor: niespokojna66
9 lis 2020, o 18:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowniczowie mostów

Rudolf Eduard Schinze zmarł w trakcie budowy mostu, został pochowany "Katolic Kirche" , opis jego pomnika, granitowy, gładki, również jakie napisy na nim były- znajduje się w "Zeitschrift für Bauwesen"- Baugeschichte der alten Eisenbahnbrücken bei Dirschau und Marienburg"Meh...
autor: zielu
16 lis 2020, o 15:24
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Ireneusz Dunajski popracował trochę nad szczegółami unikatowego zdjęcia :):