Znaleziono 23 wyniki

Powrót

autor: niespokojna66
17 paź 2019, o 16:16
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Twórcy przęseł 1910 - 1912

Nie wiem, czy to coś pomoże. Znalazłam jakieś informacje w książce ale po niemiecku, nie wiem czy dotyczą budowy samego portalu czy też przęseł.Za autora podany jest Franz Heinrich Schwechten.
autor: geo
19 paź 2019, o 22:53
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Most - sytuacja obecna

Takie małe porównanie 1940-2019, to moje pierwsze takie, także ciężko było złapać ten sam kadr dronem. Na szczęście w fotoszopie coś tam się dało wyratować. http://geo.tcz.pl/z_gory/inne/most_lisewski_porownanie/ zdjęcie z tego postu http://dawnytczew.pl/forum/viewtopic.php?f=57&t=228&hilit=...
autor: Wałasz
29 paź 2019, o 20:03
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Czyżykowo

Słuchając opowieści o Czyżykowie i okolicach, przewija się w nich często nazwisko "Wiczke" lub "Wyczke". Co ciekawe, przypinano je do wielu różnych miejsc na ówczesnych obrzeżach Tczewa. "Wyczkowem" określanym od wspomnianego nazwiska miały być tereny dzisiejszych Szkla...
autor: Izabella
28 lis 2019, o 21:07
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Nowy dworzec

Niejeden tczewski "szperacz" pewnie miał już w swoich rękach te rysunki, ale nie zauważyłam, by pojawiły się na forum - przepraszam, jeśli jednak po prostu je przeoczyłam. Przy okazji wizyty w Archiwum Państwowym w Gdańsku rzuciłam okiem na projekt tczewskiego dworca - myślę, że trwający r...
autor: Wałasz
23 gru 2019, o 12:38
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Czyżykowo

Dla odmiany cofnijmy się trochę w czasie, do Średniowiecza, w mroki dziejów pierwszych stuleci Czyżykowa. Wiemy już z notki Dawnego Tczewa , że w 1328 r. istniał we wsi dwór krzyżacki (Ordenshof), który 5 lat później został wymieniony przez rycerzy na tereny w Zajączkowie . W 1451 r. Czyżykowo otrzy...
autor: LukaszB
16 mar 2020, o 15:46
Skocz do działu
Skocz do tematu

Mapa z 1680 roku autorstwa Janssonius van Waesberge

Fragment przedstawiający Tczew i okolice
autor: G.S.
23 mar 2020, o 02:31
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami ... Znaczy gdzieś na początku lat 90 minionego wieku, w Tczewie, żył sobie taki ja i uczył się robić zdjęcia. Miałem Zenita 11 i trzy obiektywy (mam je nadal). Jeden z nich okazał się bardzo przydatny do wykonania zdjęć, które tutaj w kilku częściach pokażę. B...
autor: G.S.
24 mar 2020, o 03:20
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Panorama Tczewa

Kolejne zdjęcie, teraz Suchostrzygi, okolice ulic Akacjowej, Brzozowej, Jodłowej. Widać między innymi budowę przedszkola nr8, teren pod SP12, rusztowania na wieżowcach. Ktoś potrafi powiedzieć który to rok?