Znaleziono 41 wyników

Powrót

autor: Cez
29 sie 2012, o 13:04
Skocz do działu
Skocz do tematu

Mapy z MBP

Na prośbę be-gooda zamieszczam mapy, które wiele lat temu skserowałem w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zamieszczam takie, których ani na forum ani w serwisie DT nie zauważyłem (z małymi wyjątkami). MBP nie dysponuje oryginałami, mają jedynie fotokopie. Właśnie je skserowałem. Oryginały są w Biblio...
autor: Cez
2 wrz 2012, o 16:23
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Promocja mostu

Fajny filmik pojawił się kilka dni temu na kanale YT Urzędu Miejskiego.

autor: Cez
4 wrz 2012, o 14:55
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Powodzie

W rodzinnym albumie znalazłem fotki z marca 1979 roku - widać na nich podtopione Czyżykowo. Woda wybijała studzienkami i zalała Nieckę Czyżykowską.
autor: Cez
24 lip 2016, o 21:35
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Podróże Dawnego Tczewa

Helloł Widzę, że tu mnie wszyscy wzywają do jakiegoś absurdalnego tłumaczenia się czemu dałem posta bez koszulki - ROK TEMU :D Tak jak be-good zauważył zrobiłem to, ponieważ jest limit na 6 zdjęć w poście, co oznaczało, że jeśli chcę pokazać forumowiczom większy pakiet zdjęć, to muszę zamieścić więc...
autor: Cez
17 sie 2018, o 19:46
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Zbudujmy Tczew - gra karciano-planszowa

Przybyliśmy, graliśmy, zwyciężyliśmy :)
autor: Cez
16 kwie 2019, o 21:58
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Mam nadzieję, że dowiemy się tego w najbliższych dniach :)

Polecam mój materiał wideo :)

Marzy mi się, żeby w tej kapsule były jakieś dokumenty na temat projektu budowy mostu - byłoby niesamowicie :)
autor: Cez
18 kwie 2019, o 16:09
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Kapsuła jest obecnie przechowywana w Fabryce Sztuk. Dziś od przedstawiciela placówki usłyszałem, że musimy cierpliwie poczekać, bo prawdopodobnie dopiero po świętach archeolodzy zdecydują, komu powierzyć otwarcie kapsuły. Wynajęci przez Banimex archeolodzy muszą się upewnić odnośnie tej decyzji, by ...
autor: Cez
30 kwie 2019, o 20:36
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Banimex kopie coraz głębiej i głębiej, postument z kamieniem węgielnym wygląda już jak piramidka ;)

Polecam mojego dzisiejszego newsa m.in. o prawdopodobnym terminie i miejscu otwarcia kapsuły czasu oraz o tym co ma się stać z kamieniem węgielnym:

autor: Cez
19 lip 2019, o 15:00
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Budowa "starego" mostu przez Wisłę

Wideonews mojego autorstwa na temat zawartości kapsuły czasu :)

autor: Cez
28 lip 2019, o 15:12
Skocz do działu
Skocz do tematu

Re: Mapa z 1803 r.

Załączam porównanie obecnej wielkości Tczewa z początkiem XIX wieku - z tego okresu pochodzi najstarsza, dość dobrze odwzorowana mapa (chociaż autor mapy odchylił ją względem osi północ-południe, dlatego musiałem ją nieco obrócić do tego porównania).